WordPress. Установка плагінів

231

Від автора: вітаю, вас, шановні читачі. Що таке плагіни, навіщо вони потрібні і як правильно здійснюється установка плагінів WordPress? Відповіді на ці та деякі інші запитання ви знайдете, ознайомившись із цією статтею.

Одразу зазначу, що ця стаття для новачків, для тих, хто тільки почав своє знайомство з такою чудовою CMS WordPress. Ну а просунуті користувачі можуть підвищити свій рівень роботи з WordPress, навчившись створювати власні плагіни з нашим курсом WordPress-професіонал.

ЩО ТАКЕ ПЛАГІН В WORDPRESS?

Впевнений, ви вже не раз чули слово плагін. Думаю, багато хто з вас навіть знають, що це таке. Але на всяк випадок давайте уточнимо, що таке плагін в WordPress. Отже, плагін — це програмний модуль, розширення, написаний на мові PHP. Встановлюючи розширення — ми додаємо в WordPress новий функціонал.

Ви можете запитати: навіщо в WordPress потрібен цей самий новий функціонал? невже недостатньо наявного? Так, найчастіше недостатньо. WordPress — це чудова CMS з величезним вбудованим функціоналом. Але, як кажуть, людині завжди мало WordPress. Установка плагінів Ось доповнення для WordPress якраз і призначені задовольнити відсутню потреба.

Візьмемо такий приклад: нам необхідно вставити на сторінку маленьку картинку, клікнувши на яку користувач побачив би збільшену копію цієї картинки. В WordPress цей функціонал є, але він мало кого влаштує. Справа в тому, що зображення буде відкриватися з перезавантаженням сторінки, замінюючи собою поточну сторінку.

Це недобре, хотілося б краси і сучасності, хотілося б, щоб картинка відкривалася на поточній сторінці в модальному вікні з привабливим ефектом. Доповнення для сайту як раз і роблять це можливим. До речі, одне з таких доповнень ми і візьмемо сьогодні в якості прикладу того, як встановити плагін на сайт WordPress.

WORDPRESS УСТАНОВКА ПЛАГІНІВ БЕЗ FTP

У цій статті ми розглянемо всілякі способи установки. Давайте почнемо з першого — установка плагінів без FTP. Це самий простий і часто використовуваний спосіб. Для його використання вам потрібно знати точну або хоча б приблизну назву потрібного модуля.

Як я зазначав вище, в якості прикладу ми будемо використовувати додаток для показу картинок в модальному вікні. Цей ефект часто називають Lightbox — за назвою одного з перших jQuery скриптів для показу картинок в модальному вікні. Відповідно, ми можемо проводити пошук саме по даному слову.

Йдемо в адмінку сайту в меню Плагіни — Додати новий. У полі Пошук вводимо ключове слово — «lightbox» і натискаємо Enter. У результатах пошуку будуть представлені модулі, де так чи інакше представлено слово із запиту. Як правило, один з перших результатів пошуку нам підійде. В нашому випадку нам цілком підійде перший же результат, який так і називається — Лайтбокс (Lightbox).

WordPress. Установка плагінів

У блоці опису ми можемо побачити додаткову інформацію про нього: рейтинг, кількість установок, сумісність з вашою версією WordPress і т. д. Чим більше рейтинг і кількість установок, тим більше ймовірність, що вам підійде знайдений модуль. Ну а інформація про сумісність з вашою версій WordPress — взагалі добре, це практично гарантує, що встановлюється доповнення не викличе проблем на вашому сайті.

Ну що ж, клікаємо по кнопці Встановити, щоб запустити встановлення плагіну на сайт WordPress. У разі успішної установки ми опинимося на сторінці, де нас інформують про успіх і пропонують активувати встановлене додаток або повернутися на попередню сторінку. Давайте завершимо процес установки, натиснувши на посилання Активувати.

WordPress. Установка плагінів

Якщо все пройшло успішно, то ми потрапимо на сторінку плагінів сайту, де побачимо повідомлення про те, що плагін активований, він з’явиться в списку, ну а в меню адмінки може з’явитися новий пункт або цілий підрозділ, де ми можемо налаштувати новий функціонал.

WordPress. Установка плагінів

Після установки можна перевірити результат його роботи. Тепер картинки будуть відкриватися на поточній сторінці з привабливим ефектом. Власне, на цьому установка плагінів без FTP на WordPress — завершена. Як бачимо, все дуже просто.

ЯК ВСТАНОВИТИ ПЛАГІН В WORDPRESS. Спосіб 2

Давайте розглянемо ще один спосіб установки плагінів WordPress. Цей спосіб підійде, якщо у нас є архів з готовим модулем, який ми хочемо встановити. Наприклад, це може бути плагін, який ми купили. Або просто десь завантажили. Тут є важливий момент: вкрай рекомендується качати розширення тільки з перевірених місць, в ідеалі бажано завантажувати тільки з репозиторію (сховища) WordPress.

Отже, давайте скачаємо той же Lightbox з репозиторію WordPress. Для цього перейдемо по цьому посиланню. Як бачимо, все дуже схоже на пошук з адмінки сайту. Тут також вводимо ключове слово для пошуку і перший же результат нам підійде. Клікаємо по знайденому розширення.

WordPress. Установка плагінів

На сторінці ми знайдемо інструкцію по установці, інформацію про розширення і багато іншого. Клікаємо по кнопці Завантажити і викачуємо на свій комп’ютер поточну версію в zip-архіві. Далі переходимо у вже знайоме нам меню Плагіни — Додати новий і знаходимо вгорі кнопку Завантажити плагін. Натиснувши на неї, потрапимо на сторінку вибору і завантаження архіву. Через кнопку Огляд вибираємо архів і тиснемо Встановити. Далі процедура аналогічна тому, що ми вже робили: активуємо і налаштовуємо, якщо це необхідно. Також нічого складного.

ЯК ВСТАНОВИТИ ПЛАГІН WORDPRESS ВРУЧНУ

Нарешті, останній спосіб — установка плагіна на WordPress вручну. Цей спосіб підійде вам в тому випадку, якщо з якихось причин не виходить зробити автоматичну установку. Щоб скористатися цим способом у нас повинен бути FTP-доступ до сайту або доступ до сайту через панель управління хостингом.

Якщо у вас є доступ через панель управління хостингом, тоді необхідно зайти в папку /wp-content/plugins/ і закачати туди архів, після чого розпакувати його. Якщо у вас є FTP-доступ, тоді заходьте тому ж адресою і закачуєте туди вже розпаковану папку з плагіном. В нашому випадку це буде папка lightbox.

Після того, як на сервер буде закачана папка з плагіном, нам необхідно зайти в адмінку, в меню Плагіни — Встановлені. Там ми повинні виявити новий плагін, який нам залишиться тільки активувати, натиснувши на відповідне посилання. Ось, власне, і все. Як бачимо, використовуючи цей спосіб установка плагінів на WordPress ненабагато складніше попередніх.

На цьому у мене все. Тепер ви знаєте як встановити плагін в wordpress і без проблем зможете це зробити різними способами. Якщо у вас виникли якісь питання- не соромтеся ставити їх, ми спробуємо відповісти на них.