WordPress. Плагін транслітерації

357

Від автора: відразу після установки WordPress бажано зробити деякі налаштування вашого майбутнього сайту. Це можуть бути параметри, що стосуються реєстрації користувачів, коментування статей і так далі. Однією з найбільш важливих при цьому є налаштування посилань. І в цій ситуації нам знадобиться який-небудь плагін транслітерації для WordPress. Давайте дізнаємося докладніше, що таке транслітерація URL і так вона потрібна.

Що таке транслітерація URL?

Отже, що ж таке транслітерація URL або транслітерація взагалі? Транслітерація — це ні в якому разі не переклад слова чи рядки, а це заміна одного знака або групи знаків однієї мови (наприклад, російського) іншим знаком або групою знаків іншої мови (наприклад, англійської). Це якщо намагатися дати визначення цього слова, транслітерація.

Думаю, суть визначення терміна може бути не зовсім зрозуміла, тому краще всього подивитися механізм роботи транслітерації URL на простому прикладі. Отже, у нас є слово, скажімо, «дизайн». І нам необхідно отримати транслітерацію цього слова. Робимо і отримуємо наступний результат — «dizajn». Як бачимо, це не переклад слова, а заміна кириличних символів їх латинськими аналогами. В результаті ми отримали слово, яке цілком читабельно і розуміти, якщо ми знаємо латинницу.

Для чого потрібна транслітерація посилань?

Отже, з визначенням слова ми розібралися. Тепер розберемося, чи так нам потрібна транслітерація посилань на сайті WordPress. Насправді це деякою мірою питання смаку, але я б радив Вам все ж не нехтувати цим питанням.

Почнемо з того, що відразу після установки WordPress посилання на статті сайту виглядають приблизно так: http://site/?p=1. Такий вид посилань мало зрозумілий пересічному користувачеві і багато власники сайтів хочуть використовувати на сайті т. н. посилання ЧПУ (людині зрозумілий урл). WordPress дозволяє зробити це досить просто. Йдемо в меню Постійні посилання, яке знаходиться у розділі Налаштування і замість простих посилань включаємо варіант Назву запису.

WordPress. Плагін транслітерації

Зберігаємо вироблені налаштування і йдемо милуватися результатом. Наприклад, посилання на статтю з назвою Привіт, світ! виглядає так:

WordPress. Плагін транслітерації

На перший погляд все відмінно і можна насолоджуватися життям. Але це лише на перший погляд. Спробуйте скопіювати таку посилання і відправити її своєму знайомому або викласти на який-небудь форум. Замість кирилиці ви побачите набір незрозумілих символів. Посилання при цьому буде справно працювати. Просто браузер кодує кирилицю, оскільки працювати з нею безпосередньо не може. Якщо вам все одно і естетичний вигляд скопійованої посилання для вас не важливий, тоді можете залишити все, як є. Для всіх інших терміново необхідний плагін транслітерації російських посилань в WordPress. Рухаємося далі і дізнаємося, як знайти й використати такий плагін.

Плагін транслітерації WordPress

Найбільш відомими плагінами транслітерації для WordPress є вже досить давно існуючі Ukr-To-Lat і Cyr-To-Lat. Давайте зупинимо свій вибір на одному з них. Я рекомендую другий — Cyr-To-Lat, точніше його вдосконалену версію — Cyr to Lat enhanced.

Переходимо в меню додавання нових плагінів і шукаємо потрібний нам за запитом Cyr to Lat.

WordPress. Плагін транслітерації

Встановлюємо і активуємо знайдений плагін транслітерації URL. Власне, це все. Якщо ви очікували більше дій, тоді я вас розчарую» WordPress. Плагін транслітерації

Відразу після активації плагіна всі посилання на статті та інші матеріали сайту будуть автоматично змінені, плагін зробить необхідну транслітерацію всіх російських посилань. Само собою, це стосується і всіх нових статей, які ви будете публікувати, — їх посилання автоматично будуть транслітеруватись. Дуже просто і неймовірно зручно. Ну а в результаті, посилання на статтю сайту буде виглядати естетично, такий не соромно і поділитися WordPress. Плагін транслітерації

На цьому у мене все. Пробуйте, експериментуйте, ну а якщо щось не буде виходити, — пам’ятайте, що у нас є зворотний зв’язок у вигляді коментарів на сайті і форуму, де ви завжди можете задати свої питання. Удачі!