WordPress оптимізація зображень

198

Від автора: вітаю вас, друзі! Одним з важливих аспектів роботи з будь-яким сайтом є його оптимізація. В даному випадку я маю на увазі не СЕО оптимізацію, мається на увазі оптимізація швидкості роботи сайту. Погодьтеся, це важливо, адже згідно зі статистикою багато користувачів часто просто закривають сайт, який працює повільно. Оптимізація сайту включає в себе безліч різних чинників і одним з них є оптимізація зображень. Чим менше важить картинка — тим швидше вона буде завантажена в браузер користувача. Саме тому в WordPress оптимізація зображень є не останнім питанням. У цій статті ми розглянемо плагін WordPress для зображень — WP Smush.

Перед тим, як ми перейдемо до встановлення WordPress плагін WP Smush, давайте скажемо кілька слів про те, що саме він робить. Плагін оптимізує зображення за допомогою їх стиснення. При цьому якість самих картинок, за твердженням авторів плагіна, не втрачається. Плагін працює з усіма популярними форматами зображень: JPEG, GIF і PNG.

Звичайно ж, можна спробувати обійтися без установки додаткового плагіна WordPress і оптимізувати зображення самостійно. Наприклад, для цього можна використовувати функцію збереження зображень для WEB в редакторі Photoshop. Або можна скористатися будь-яким з онлайн сервісів для стиснення зображень — благо, їх десятки в мережі на будь-який смак. Однак не завжди ці інструменти є під рукою і, погодьтеся, хотілося б часом, щоб такий інструмент був доступний безпосередньо на нашому сайті, адже він реально прискорює роботу з картинками, а значить спрощує життя.

Отже, давайте знайдемо і встановимо вибраний WordPress плагін. До речі, подібних плагінів для WordPress десятки і ви завжди можете пошукати альтернативу, якщо вас не влаштує запропонований. Отже, за запитом «wp smush» один з перших плагінів той, який нам потрібен.

WordPress оптимізація зображень

Встановлюємо і активуємо його. Після встановлення плагіну в розділі Медіафайли ми знайдемо новий пункт меню — WP Smush. Перейдемо в нього.

WordPress оптимізація зображень

Як бачимо, ми використовуємо безкоштовну версію, але нам вона цілком підійде. Також ви можете придбати при бажанні версію PRO, яка має додаткові параметри.

Відразу після установки плагін запропонує нам оптимізувати всі мають зображення в бібліотеці файлів. Для цього достатньо натиснути кнопку Bulk Smush Now. При цьому плагін чесно попереджає, що у нас є картинки (в моєму випадку одна), які важать більше 1 Мб і плагін не буде їх обробляти пакетно (дана опція доступна в платній версії). Але ми можемо стиснути їх індивідуально пізніше, перейшовши в меню Бібліотека.

Отже, давайте пакетно оптимізуємо всі доступні для оптимізації зображення в нашій бібліотеці, натиснувши відповідну кнопку. Зверніть увагу, процес стиснення може зайняти певний час (залежить від продуктивності сервера і кількості картинок), тому варто дочекатися закінчення процесу і ні в якому разі не закривати до цього поточну сторінку.

Крім того, ви можете зіткнутися з тим, що процес пакетної оптимізації може банально зависнути. Не знаю точно, з чим це може бути пов’язано, але зауважив, що така проблема у мене виникає на локальному сервері. На реальному ж на сервері хостингу плагін працює відмінно і без подібних проблем.

Також можна оптимізувати зображення індивідуально. Для цього перейдемо в меню Бібліотека і побачимо тут навпроти кожної необробленої картинки нову кнопку — Smush Now, яка і дозволяє виробляти індивідуальну оптимізацію зображень. Якщо ж картинка оптимізована, тоді замість кнопки буде звіт по оптимізації зображення.

WordPress оптимізація зображень

Що особливо радує, так це те, що плагін автоматично оптимізує всі зображення в процесі їх завантаження в WordPress. Це означає, що вам немає необхідності проводити оптимізацію після завантаження — плагін вже подбав про це.

На цьому у мене все. Використовуйте плагін WordPress для оптимізації зображень і вважайте що один з аспектів оптимізації сайту вами вирішене. Удачі!