WordPress. Картинка рубрики

259

Від автора: в цьому і наступних уроках ми з вами попрацюємо з описами рубрик в CMS WordPress.

У розділі Рубрики адмінки ви можете бачити відповідне поле, виділене під опис рубрики. Там же можна прочитати, що це опис за замовчуванням не показується, проте деякі теми можуть його показувати. Давайте спробуємо трохи модифікувати свою тему, і навчити її показувати опису рубрик.

WordPress. Картинка рубрики

Автор: Андрій Кудлай

Звуть мене Андрій Кудлай. Родом я з України, живу в Дніпропетровську. Веб-програмування вчився сам. Непогано знаю HTML, CSS, PHP, JavaScript.

WordPress. Картинка рубрикиWordPress. Картинка рубрики

Насправді зробити це нескладно і робиться лише однією функцією, яку нам пропонує WP — category_description(). Проте тут є один нюанс. Справа в тому, що за замовчуванням у полі опису рубрики можна писати тільки звичайний текст. Якщо, наприклад, ми захочемо там вивести картинку і пропишемо шлях до неї за допомогою тега img, то WP просто виріже цей тег.

Власне, у цьому уроці ми спробуємо добитися того, щоб в описі виводився не тільки текст, але ще й картинка рубрики. Для реалізації завдання давайте використаємо шорткод (докладні уроки по роботі з шорткодом можна знайти на сайті). Отже, опис рубрики помісти необхідний шорткод cat_desc.

В шаблон category.php пропишемо висновок опису:

Тепер на сторінці повинно виводитися опис рубрики. Але поки що це опис представляє з себе необроблений шорткод. Для того, щоб шорткод працював нам потрібно прописати ще кілька рядків коду у файлі функцій:

// додаємо шорткод cat_desc, який буде замінений результатом виконання функції cat_desc()
add_shortcode( ‘cat_desc’, ‘cat_desc’ );
// дозволяємо виконання шорткода в описах
add_filter( ‘term_description’, ‘do_shortcode’ );
function cat_desc($attr, $text=”){
echo ‘

‘;
echo “WordPress. Картинка рубрики“;
echo $text;
echo ‘

‘;
}

Ось, власне, і все. Тепер на сторінці рубрики повинно виводитися опис рубрики з картинкою. Насправді цей код поки що не ідеальний. Приміром, так ми можемо зіткнутися з певними конфліктами коду з плагиами типу All in One Seo Pack. У наступному уроці ми продовжимо роботу з описами рубрик.

На цьому наш урок закінчено. Удачі і до нових зустрічей!