Windows 11 стала другою за популярністю ос серед користувачів steam

26

Компанія valve підготувала свіжу статистику steam hardware survey за листопад 2021 року. Мабуть, найбільш цікавим в ній є інформація про динаміку поширення операційної системи windows 11. Згідно з останніми даними, її використовують майже 8,4 % користувачів steam. Ще в жовтні її частка становила лише 1,9 %, пише tom’s hardware.

Джерело зображення: shutterstock

Що стосується інших ос, то 2,7% користувачів steam використовують mac os x, 1,16 % віддають перевагу linux. На частку windows 7 припадають 3,5% користувачів платформи. Тобто вони всі разом узяті вже поступилися найновішою операційною системою від microsoft. Самою ж популярною системою як і раніше залишається windows 10 c 83,4 %.

Джерело зображення: shutterstock

У сегменті відеокарт як і раніше домінує nvidia. Найбільш популярними моделями залишаються geforce gtx 1060, geforce gtx 1650 і geforce gtx 1050 ti. На четвертому місці знаходиться geforce rtx 2060. Найпопулярнішою відеокартою amd є radeon rx 580. У десятку лідерів вона не увійшла і розташувалася лише на 13-му місці. Портал tom’s hardware на основі статистики steam підготував таблицю, в якій вказується частка поширення тієї чи іншої серії графічних прискорювачів amd і nvidia. Картина виходила наступною.

Популярність серій відеокарт nvidia і amd з серпня по листопад 2021 року. Джерело зображення: tom’s hardware

Як можна помітити, як і раніше найбільш популярними прискорювачами nvidia є моделі geforce gtx 10-ї серії. Слідом йдуть відповідно відеокарти geforce gtx 16-ї серії, geforce rtx 20-ї і 30-ї серій. Найпопулярнішою серією відеокарт у amd залишається radeon rx 500.

Цікаво, що найбільш популярною моделлю актуального покоління відеокарт nvidia ampere виявилася мобільна geforce rtx 3060. Її використовує трохи більше 2 % користувачів платформи. Можливо, це пояснюється тим, що знайти в продажу ноутбук з графікою geforce rtx 30-ї серії за доступною ціною набагато простіше, ніж прискорювачі для настільних систем. На другому місці знаходиться geforce rtx 3070. Теж мобільна. Її використовують 1,99% користувачів платформи. Слідом йдуть мобільні geforce rtx 3050 і geforce 3050 ti, якими користуються 0,42 і 0,38 відсотка власників акаунтів steam.

Джерело зображення: future

З урахуванням того, що нові процесори intel alder lake були представлені зовсім недавно, в останню статистику steam вони ще не потрапили. Але в найближчі місяці ситуація повинна змінитися. Що стосується популярності процесорів intel і amd в цілому, то останніми володіють 31,53% користувачів платформи. Процесори intel як і раніше домінують на платформі — вони встановлені в 68,45% систем користувачів steam. Частка процесорів amd за останній місяць зросла на 0,69 процентних пункту.

Найпопулярнішими на платформі як і раніше є чотирьох і шестиядерні процесори. На них припадають 68 % всіх пк на платформі. Слідом йдуть восьмиядерні чіпи з часткою 16,5 %. При цьому на третьому місці за популярністю знаходяться двоядерні процесори — у них 12 %. Спільними зусиллями 10-ти, 12-ти і 16-ядерні процесори набрали в steam 2,32 %.