Визначення CMS сайту

250

Від автора: вітаю вас, шановний читач. Іноді у користувачів інтернету виникає необхідність дізнатися cms сайту. Сьогодні давайте розберемося, як це можна зробити.

Найшвидший спосіб – за допомогою онлайн-сервісу

У мережі вже давно з’явилася хмара сервісів, які визначать вам що завгодно, в тому числі і движок, на яких працює ресурс. Один з них — http://www.itrack.ru/whatcms/ . В цей сервіс потрібно вписати доменне ім’я, після чого запускається аналіз.

Давайте перевіримо наш блог. Вписуємо його домен, проходить пару секунд і ми бачимо, що він працює на WordPress. В деяких випадках визначити cms сайту може не вийде, але це виняткові випадки.

Визначення CMS сайту

Таку ж можливість я знайшов і на 2ip.ru – дуже популярному ресурсі, де ви можете перевірити дуже багато чого, в тому числі і визначити ознаки тієї або іншої системи управління контентом.

Подивитися в футер

Мабуть, самий примітивний спосіб – це просто заглянути в підвал. Іноді там красується напис – “Сайт працює на …”, але зазвичай веб-майстра її прибирають, хоча я бачив багато популярних ресурсів, де внизу була назва движка і навіть хостингу, де лежить цей проект.

Визначення по входу в адмінку

Цей спосіб підійде не завжди, тому що багато веб-майстри ховають або змінюють адреси сторінки входу, щоб туди не лізли всякі цікаві люди. Ось список адреса для входу за замовчуванням для найпопулярніших систем:

WordPress /wp-admin

Joomla — /administrator

Drupal — /user

Це три найбільш популярні cms, саме їх ознаки потрібно визначати в першу чергу. Хоча цей спосіб досить примітивний і я б його не використовував.

Переглянути код сторінки

При натисканні Ctrl + U ви можете відкрити вихідний код. Якщо ви знаєте основні ознаки того чи іншого движка, то можете спробувати їх тут знайти.

Відкриваємо вихідний код нашого блогу і бачимо і відразу ж помічаємо там wp-content, а це одна з папок WordPress. Ще один схожий метод – прочитати robots.txt нас цікавить сайту. Там теж можуть бути характерні ознаки движка. Наприклад, папка administrator є в структурі Joomla і якщо ви помічаєте її в robots.txt це вже ознака того, що все працює на цій CMS.

Використання комплексних сервісів з аналізу сайту

Є такі сервіси, як pr-cy.ru і вони показують дуже багато показників. В їх числі є і CMS, якщо аналізатору вдається її дізнатися. Ось які дані зазвичай видає pr-cy:

Визначення CMS сайту

Цих способів вам вистачить з головою, щоб визначити, на якій cms зроблений сайт. Підписуйтесь на webformyself, щоб у майбутньому отримувати корисні матеріали та новини проекту собі на пошту.