Випадаюче меню Joomla 3

311

Від автора: вітаю Вас, шановні читачі. Меню – це елемент, без якого не може обійтися жоден сайт в інтернеті, так як даний блок значно спрощує навігацію і надає доступ до основних сторінках користувача частини сайту. При цьому якщо сайт досить складний і містить величезну кількість сторінок, кількість посилань меню, так же буде великий, а значить, для економії вільного простору, меню створюють багаторівневим. Тому в даній статті ми поговоримо про те, як створити випадаюче меню joomla 3.

По суті, функціонал багаторівневого меню закладений в базовій версії Joomla, точно так само як і багаторівневі категорії, менеджера матеріалів. Але, що стосується виведення на екран контекстного меню, тут є невелика проблема, яка полягає в тому, що в різних шаблонах одне і теж багаторівневе меню буде відображатися по-різному. Наприклад, у стандартному шаблоні CMS Joomla – Photostar, багаторівневе випадаюче меню буде відображатися просто відмінно, причому використовуючи, абсолютно стандартний функціонал.

Випадаюче меню Joomla 3

У теж час інший стандартний шаблон Beez3, взагалі, на мій погляд, не коректно відображає дане меню.

Випадаюче меню Joomla 3

Причому дочірні пункти з’являються тільки тоді, коли користувач клацне по батьківського елементу. Крім цього в джумла випадаюче меню, можна реалізувати за допомогою спеціальних розширень, які спираючись на дані менеджера меню, правильним чином відображають посилання багаторівневого меню.

Тому для початку давайте визначимо структуру посилань майбутнього меню, а потім поговоримо про його відображення на екран. Отже, переходимо в менеджер меню і створюємо нове меню.

Випадаюче меню Joomla 3

На наступній сторінці вказуємо заголовок меню, його системне ім’я, короткий опис і натискаємо кнопку “Зберегти”.

Випадаюче меню Joomla 3

Далі переходимо в нове меню і створимо кілька пунктів – для початку батьківських.

Випадаюче меню Joomla 3

При цьому для створення батьківських посилань меню, поле “Родительский элемент” необхідно вибрати значення “Батьківський пункт меню”. Як тільки всі батьківські елементи створені, приступаємо до створення дочірніх елементів.

Випадаюче меню Joomla 3

Зверніть увагу, що створюючи дочірню посилання в полі “Батьківський елемент” необхідно вибрати раніше створений батьківський пункт меню. Таким чином, дочірні елементи будуть формувати частина випадає меню, якщо звичайно ця можливість підтримується шаблоном. Після додавання усіх необхідних посилань, в менеджері меню ми отримаємо наступну структуру.

Випадаюче меню Joomla 3

Отже, для CMS Joomla випадаюче меню, практично готове, залишилося тільки створити модуль, який відображає його в необхідній позиції шаблону. А отже, переходимо в “Менеджер меню” і створюємо новий модуль меню.

Випадаюче меню Joomla 3

При настройці модуля, вказуємо його заголовок, вибираємо позицію відображення в шаблоні і сторінки, на яких він буде доступний, і не забуваємо вибрати екранне меню в полі “Вибір меню”.

Випадаюче меню Joomla 3

Після збереження модуля переходимо у частину для перевірки.

Випадаюче меню Joomla 3

Як Ви бачите, для шаблону Photostar меню відмінно відображається, але як зробити випадаюче меню joomla 3, для іншого шаблону запитаєте Ви. Відповідь досить проста – використовувати стороннє розширення. І в даній статті ми розглянемо модуль під назвою ARI Ext Menu.

Випадаюче меню Joomla 3

Натискаючи кнопку “Download” нас перенаправляють на сайт розробника, де наведено посилання для скачування модуля.

Випадаюче меню Joomla 3

Після скачування, встановлюємо розширення стандартним способом і переходимо в менеджер меню для його активації.

Випадаюче меню Joomla 3

Модуль досить функціональний і містить величезну кількість різних налаштувань, на огляді яких я зараз не буду зупинятися, тим більше що практично всі вони відповідають за зовнішній вигляд і потребують простого тестування. Головне, необхідно вказати заголовок, вибрати позицію відображення в шаблоні, змінити стан на “Опубліковано” і в полі “Menu name” вибрати меню, яке буде відображатися у модулі.

Власне після збереження ми побачимо наступний результат.

Випадаюче меню Joomla 3

Тобто модуль успішно виконує своє завдання.

Тепер Ви знаєте, як в джумла зробити випадаюче меню. Якщо Ви бажаєте більш детально вивчити структуру модулів на рівні коду, Вам буде корисний наш новий курс Joomla-Професіонал: створення розширень для joomla.

На цьому дана стаття завершена! Всього Вам доброго і вдалого кодування!!!