Відбувся реліз специфікації usb type-c 2.1 зі збільшенням потужності до 240 вт

26

Передача енергії через інтерфейс usb скоро вийде на новий рівень. Бути може, вийде навіть попрощатися з адаптерами живлення і різними коннекторами завдяки новій версії стандарту usb-c. Одним з удосконалень цієї версії є збільшення потужності до 240 вт. Цього вистачить для живлення навіть ігрових ноутбуків, не кажучи про слабших електронних пристроях.

Відбувся реліз версії usb type-c 2.1. Для порівняння, раніше потужність usb-c була не більше 100 вт. Навіть цього вистачало для середньостатистичних ноутбуків і найпотужніших смартфонів. Однак, ігрові ноутбуки з розігнаними процесорами і дискретними відеокартами споживають більше енергії, тому 100 вт не вистачало для тривалої роботи.

Тепер підтримується напруга 48 в при струмі 5 а, що і дає значення в 240 вт. Таким чином, вистачить одного кабелю для живлення будь-якого ноутбука. Буде потрібно новий кабель розширеного діапазону потужності (epr) замість сучасних кабелів spr стандартного діапазону потужності. Якщо ж пристрою така висока потужність не потрібна, можна продовжувати використовувати кабелі spr.