Вчимося правильно записувати звук з комп’ютера: покрокова інструкція та поради для новачків

67

Скажемо відразу: творцями windows не передбачено відповідних інструментів. Але тоді як записати звук з екрану комп’ютера? і де обробити отриманий файл? у цій статті ми детально розглянемо процес захоплення системних звуків за допомогою найпростішого аудіоредактора, який зможе освоїти кожен.

Зручна програма для запису звуку з пк

Софт для запису екрану сильно різниться за обсягом представленого функціоналу. Існує безліч програм, де можна виконати захоплення робочого столу зі звуком. Такий варіант підійде для тих, хто хоче створити навчальне відео або зберегти урок, для повного розуміння якого не обійтися без візуальних матеріалів. Наприклад, ролики з в’язання гачком.

Якщо це не ваш випадок, набагато простіше скористатися спеціальними «диктофонами». Зазвичай вони займають менше місця і пропонують більшу кількість опцій для поліпшення якості доріжки. Одним з кращих варіантів стане аудіомайстер. Познайомитися з усіма можливостями програми для запису звуку можна тут – https://audiomaster.su. Давайте розбиратися по порядку.

Захоплення звуку з комп’ютера: докладна інструкція

1. Перед запуском аудіомайстра слід подбати про активацію стерео-мікшера.

► користувачам windows 7 і 8 потрібно знайти іконку динаміка (вона розташовується в нижній частині екрана), клацнути по ній правою кнопкою миші і вибрати пункт «записуючі пристрої». Відкриється список доступних девайсів. Для додавання мікшера викличте контекстне меню і клікніть по рядку»показати відключені пристрої”.

► у разі, якщо на вашому пк встановлена windows 10, відкрийте панель управління і перейдіть до налаштувань звуку. Тут можна призначити інший пристрій виведення.

► що робити, якщо динаміки не відображаються? оновіть версію пакету драйверів realtek hd-це можна зробити на офіційному сайті пз. Якщо ситуація не змінюється, слід звернутися в службу підтримки microsoft або в сервісний центр.

2. Запустіть аудіоредактор і виберіть “записати звук з мікрофона”. З’явиться меню, де ви з легкістю зможете змінити джерело – в нашому випадку це мікшер.

Буде неприємно, якщо в процесі запису вискочить якесь повідомлення-доведеться починати все з початку. Щоб цього не сталося, вимкніть звуковий супровід заздалегідь (також через панель управління). Коли закінчите з підготовкою, натисніть “почати новий запис”. До слова, процес захоплення можна в будь-який момент поставити на паузу. По завершенні натисніть “стоп” ->”зберегти”.

3. Перед вами відкриється вбудований редактор, де можна прослухати запис, а також скорегувати її основні параметри, від гучності до обертання каналів. Розберемо найбільш використовувані з них.

► для обрізки треку лівою кнопкою миші виділіть частину, від якої необхідно позбутися. Зверніть увагу на верхню панель інструментів-нам знадобляться ножиці. Зайвий фрагмент зникне прямо на ваших очах.

► щоб скоротити тривалість аудіодоріжки без втрати змісту, звернемося до налаштування темпу. Можливості програми дозволяють зменшувати швидкість відтворення до 20% або збільшувати її до 200% включно. Визначте потрібну цифру і при необхідності відзначте галочкою пункт» плавна зміна темпу ” (в разі, якщо проводилася обробка окремої частини треку).

► вкладка “зміна голосу” містить готові стилі, із застосуванням яких ви зможете перетворити мова до невпізнання. “прибулець», «монстр», “робот” – для кожного ефекту призначені свої гучність луни, число реверберацій і зрушення висоти тону.

► більш просунуті користувачі можуть скористатися еквалайзером. Міняйте вихідні пресети на свій розсуд.

► приємною особливістю аудіомайстра є функція вилучення звуку з відео. Вкажіть фрагмент ролика і відредагуйте звук, як вам захочеться. Підтримується завантаження avi, mp4, mov та інші сучасні розширення. Далі знадобитися позначити тип майбутнього файлу: mp3, wma, m4r, wav або flac.

4. Для збереження треку клікніть по кнопці із зображенням дискети і виберіть один з 8 популярних форматів. Примітно, що кожен пункт містить підказку з коротким описом. Залишається ввести назву файлу і вибрати папку на комп’ютері. Запис готова!

Як висновок

Що ж, тепер ніяких проблем із записом звуку у вас виникнути не повинно. Аудіомайстер прекрасно підійде початківцям користувачам. Нічого зайвого-зручний російськомовний інтерфейс і зручне управління. Втім, ви можете використовувати інше пз. Орієнтуйтеся на свій рівень підготовки, і тоді труднощі вам не страшні.