Вчимо PHP «з нуля»: тренувальний режим

415

Від автора:Носить гордий титул «номер один», PHP – найпопулярніший мову в середовищі розробників. Хоча зараз багато хто воліє різні мови. Ваш покірний слуга, наприклад, найбільш комфортно себе почуває при розробці в середовищі ASP.NET. Проте з причини величезного успіху WordPress все більше і більше розробників вирішують розширити свої горизонти і вивчити ще одну мову.

У низці наступних кількох статей я збираюся створити «тренувальний режим» для всіх нас. Якщо ви мали намір вчитися, але серйозно ще не займалися цією ідеєю, тепер саме час! І навпаки, тих з вас, хто вже ніндзя в PHP, я шанобливо прошу брати активну участь і допомагати порадами всім іншим. Якщо ви отримали користь від дюжин підручників цього сайту, витратьте кілька хвилин і поверніться назад, в секцію приміток. Це буде ваш ресурс, який містить все необхідне для PHP. Кожну середу я буду розміщувати тренувальну статтю і список ресурсів, що допомагають пояснити принципи, розкриті в статті. Розгадка в тому, що я тут теж, щодо кажучи, новачок, як і всі інші. Ми можемо мотивувати один одного вчитися так швидко і ефективно, як тільки можна.

Отже, чому б не повчитися у новачка? Спробуйте не думати про мене як навчальному вас. Вважайте ці статті спільним зусиллям спільноти, де всі ми вчимо один одного. Я буду вчитися у багатьох з вас так само, як ви — у мене.

Що таке PHP?

PHP – абревіатура словосполучення Hypertext Preprocessor (гіпертекстовий препроцесор). У той час як інші мови, Javascript, працюють на стороні клієнта, ваш PHP-код буде виконувати команди на рівні сервера. Він непомітно працює з HTML. Більш того, ваш PHP може бути вбудований в HTML, і навпаки. Пам’ятайте, що неважливо, наскільки складний ваш PHP, в кінці кінців буде виходити простий HTML.

Чому я віддаю перевагу використовувати PHP?

HTML на 100% статичним. Використовуючи PHP коді, ми можемо створювати динамічні сайти, які змінюються в залежності від заданих умов. Спирається на першокласне спільнота, що ця мова з відкритим вихідним кодом з роками довів, що є однією з кращих опцій для динамічних веб-додатків.

Схожий PHP на яку-небудь іншу мову?

Безумовно. Я був приємно здивований, коли почав навчання. Якщо ви володієте хоча б самим скромним об’ємом знань про ASP.NET, Perl, Javascript або C#, то виявиться, що ви швидко вловлюєте основи синтаксису.

Що потрібно, щоб почати працювати?

Вам потрібно мати наступний встановлений у комп’ютер софт, якщо хочете почати працювати.

Apache

MySQL

Web Browser (браузер)

Text Editor (редактор)

PHP

WAMP, MAMP

Так, мушу визнати, що необхідно знати деякі акроніми (звукові абревіатури). «WAMP» розшифровується як «Windows-Apache-MySQL-PHP». Це – проект з відкритим вихідним кодом, який дозволить нам завантажити все, що потрібно для початку роботи в одному дистрибутиві. Якщо ви користувач Windows, відвідайте WampServer.com. З іншого боку, якщо ви використовуєте Mac (MAMP), вам необхідно нанести візит на Mamp.info

Основи

Для того, щоб інформувати сервер про те, що ми працюємо з PHP, вам необхідно використовувати наступний синтаксис при додаванні PHP ваші HTML документи:

Ми починаємо і закінчуємо кожну інструкцію PHP відповідно «». Поверніться назад до свого коду і додайте наступне:

Зверніть увагу, що у другому прикладі ми записали все в один рядок. Запам’ятайте, PHP не залежить від символів-розділювачів. Тут ми говоримо сервера «echo» (відобразити), або писати рядок «This is PHP in action» (Це — PHP в дії) на нашу сторінку. Кожна інструкція в нашому коді повинна завершуватися крапкою з комою в кінці. Якщо HTML може поблажливо поставитися до випадково пропущеної дужці, то PHP, на жаль, немає. Якщо ви не буде використовувати правильний синтаксис, то отримаєте помилку. У випадку, коли ми маємо тільки одну інструкцію, ми технічно могли б вийти із скрутного становища, прибравши крапку з комою. Але це дуже важливо — завжди слідувати самим кращим практикам.

Визначаємо змінні

Ми можемо досить легко встановити значення змінних. Замість використання ключового слова «var» (C#, Javascript), або «dim» (VB), ми можемо оголошувати змінну в PHP, використовуючи символ префікса «$». Припустимо, що я хочу присвоїти попередній рядок змінної, названої «myVariable». Я б написав так…

Цей приклад зробить точно такий же результат, як і попередній. Однак у цьому випадку ми присвоїли рядок змінної, а потім «echoed» (відобразили) замість неї змінну. А що, якщо я б захотів поєднати вміст змінній інший рядок?

Використовуючи точку, ми можемо комбінувати змінні та/або рядка.

Вставка коментарів код

Якщо ви знайомі з CSS і Javascript, то знайдете, що коментування в PHP фактично таке ж.

Комбінування HTML з нашим PHP

Пам’ятайте те, про що вже говорилося — PHP і HTML можуть працювати в поєднанні. Тільки те, що ми вже в середині речення PHP, не означає, що ми не можемо вставляти такі елементи, як розрив рядка або тег strong.

Визначення вашої першої функції Function()

Створення функцій в PHP майже ідентично їх реалізації в Javascript. Основний синтаксис такий…

Якби ми хотіли створити функцію, яка відображає («луна») 10 плюс 5, ми могли б написати…

Ми створюємо просту функцію, яка дасть вихідні дані “15”. Ми викликаємо функцію за допомогою «addNumbers(). У цьому випадку ми не використовуємо ніяких параметрів. Давайте подивимося, як можна реалізувати їх, щоб зробити нашу функцію більш загальної.

Тепер наш код вже набагато гнучкіша. Створивши функцію «addNumbers()», ми додали два параметра — $firstNumber і $secondNumber. Функція буде просто відображати суму цих двох змінних. При виклику функції нам доведеться передавати два числа — addNumbers(10, 5). В загальній ситуації значення цих змінних могли б бути взяті з пари текстових полів.

Від автора: Цілком достатньо для цього тижня. Якщо ці поняття все ще не ясні, поверніться до початку і прочитайте статтю ще раз. Також упевніться, що відзначили такі ресурси, які допоможуть вам в майбутньому зрозуміти синтаксис PHP. Будь ласка, не соромтеся задавати питання або розміщувати поради в розділі коментарів. Я обов’язково розміщу ваші думки у Частині 2. Якщо вам сподобалася ця стаття, будь ласка, додайте її на своєму улюбленому сайті соціальних мереж!

Переклад і редакція: Ріг Віктор і Андрій Бернацький. Команда webformyself.

E-mail: [email protected]

Проект webformyself.com — Як створити свій сайт. Основи самостійного сайтобудування

P. S. Хочете опублікувати цікавий тематичний матеріал і заробити? Якщо відповідь «Так», то тисніть сюди.