Valve розкрила подробиці про steam deck-консоль отримає підтримку vr і можливість установки двох ос одночасно

26

На офіційному сайті ігрової портативної консолі steam deck з’явився розділ «часті питання», що розкриває додаткову інформацію про приставку. Наприклад, з’ясувалося, що всі версії steam deck оснащуються сенсорним ips-дисплеєм з підтримкою розпізнання до 10 одночасних торкань, проте екран консолі з об’ємом пам’яті 512 гбайт додатково оснащений покриттям антивідблиску.

Джерело зображення: valve

В steam deck використовується операційна система на базі linux, оснащена steam ui і захистом drm. Однак на консолі також можна буде запускати сторонні ігор за допомогою спеціальної програмної оболонки proton. Нові ігри додаються в бібліотеку консолі також, як на десктопної версії steam. Сам додаток steam адаптовано під мобільний формат і використовує інтерфейс, що замінює режим big picture, який використовується в настільній версії платформи. Приставка зможе запускати ігри без постійного підключення до інтернету, якщо сама гра не буде вимагати зворотного.

В якості знімних носіїв даних steam deck буде використовувати карти пам’яті microsd з файловою системою ext4, але також зможе зчитувати карти пам’яті з exfat. Ще буде передбачена можливість завантаження ос з карти пам’яті і підтримка двох операційних систем. Користувачам також нададуть доступ до системи uefi bios приставки.

При бажанні консоль можна буде використовувати в якості ігрового контролера для пк за допомогою режиму remote play. У складі steam deck використовуються два вібромоторчика, що забезпечують зворотний тактильний зв’язок. Вони розташовані під кожним з трекпадів.

Разом зі steam deck можна буде використовувати гарнітури віртуальної реальності, проте в valve уточнюють, що консоль спочатку не оптимізована під vr. Компанія також повідомила, що продуктивність приставки не буде залежати від того, в якому режимі вона використовується — дротовому або автономному. В обох випадках приставка забезпечить однаковий рівень швидкодії. Виробник додав, що довжина зарядного кабелю консолі становить 1,5 метра.