Установка WordPress через FTP

248

Від автора: вітаю вас, любителі WordPress і не тільки. У цій статті ми з вами спробуємо крок за кроком пройти шлях установки WordPress через FTP доступ. Все, що нам для цього знадобиться: це хостинг з доменом, налаштоване підключення до FTP сервера, ну і, звичайно ж, дистрибутив WordPress. Отже, приступимо.

А що взагалі таке цей самий FTP?

Саме таке питання ви можете задати, якщо до цього жодного разу не підключалися віддалено до сервера. Давайте зробимо невелику ясність у цей термін. FTP — це спеціальний протокол для передачі файлів, наприклад, з вашого комп’ютера на інший комп’ютер. В даному випадку на комп’ютер хостера (або дисковий простір), який ви орендуєте у хостера.

Для віддаленої роботи по FTP нам знадобиться спеціальна програма. Таких є безліч, наприклад: FileZilla, Total Commander, Far Manager, WinSCP… Яку вибрати? Рекомендую зупинити свій вибір на FTP клієнт FileZilla. Він кроссплатформен, гранично простий у використанні, надійний, має багато корисного функціоналу і, головне, він безкоштовний.

Отже, переходимо на офіційний сайт, завантажуємо актуальну версію FileZilla FTP клієнта і проходимо стандартну процедуру установки програми.

Установка WordPress через FTP

НАЛАШТУВАННЯ FTP ДОСТУПУ

Програма встановлена — настав час налаштування FTP доступу до сервера. Для цього у вас на руках повинні бути всі необхідні дані: хост, ім’я користувача та пароль. Все це вам повинно було прийти в листі після оплати послуг хостингу. Якщо у вас немає такого листа, тоді необхідно звернутися в технічну підтримку хостингу або спробувати створити нового користувача для доступу через FTP в панелі управління хостингом.

Отже, для налаштування нового підключення відкриваємо пункт меню Менеджер Сайтів, клікаючи по відповідній іконці або відкривши пункт меню Файл. У вікні натискаємо кнопку Новий сайт і заповнюємо форму налаштувань доступу.

Установка WordPress через FTP

Власне, як і говорив вище, у відповідні поля введіть дані для FTP доступу. Тип входу виберіть Обліковий запис. Назва сайту та полі Обліковий запис заповніть, як вам завгодно, але щоб ви розуміли, з яким саме сайтом має справу, якщо у вас їх буде кілька.

Установка WordPress через FTP

Після заповнення форми тиснемо кнопку ОК. Тепер можемо спробувати підключитися до сайту. Для цього поруч з іконкою Менеджер Сайтів тиснемо стрілку, що відкриває список сайтів, і вибираємо потрібний для підключення сайт.

Установка WordPress через FTP

Якщо все зроблено вірно, то в правій частині вікна ми повинні побачити папку сервера, в яку ми потрапляємо після підключення. Далі нам необхідно потрапити в кореневу директорію, саме у неї ми і будемо встановлювати WordPress. Тут, знову ж таки, необхідно звернутися до листа з інструкцією від хостера, оскільки все індивідуально і у кожного конкретного хостера коренева папка може називатися по різному. Найчастіше ця папка називається public_html або www.

УСТАНОВКА WORDPRESS ЧЕРЕЗ FTP

Отже, FTP доступ налаштований. Залишається встановити WordPress. Для цього нам необхідний дистрибутив WordPress. Російську версію WordPress можна завантажити за цим посиланням. Завантажуємо і розпаковуємо отриманий архів. Після цього в лівому вікні програми FileZilla відкриваємо розпаковану папку з WordPress, як у звичайному провіднику Windows. Виділяємо вміст поєднанням клавіш Ctrl + A, натискаємо правою кнопкою миші по виділеному і з контекстного меню вибираємо пункт Закачати на сервер.

Установка WordPress через FTP

Почнеться процес завантаження на сервер, який, займе деякий час. Після закінчення процесу закачування в правій частині вікна програми ми повинні побачити закачані файли і папки. Зверніть увагу на вкладці внизу програми, у вкладці Невдалі передачі не повинно бути файлів. Якщо там файли є, значить WordPress скопировался не до кінця. У цьому випадку перейдіть у вкладку Невдалі передачі, виділіть ці файли і, клікнувши правою кнопкою миші по ним, надішліть їх повторно завдання.

Установка WordPress через FTP

УСТАНОВКА WORDPRESS

Власне, на цьому робота з FTP завершена. Нам залишилося пройти процес знаменитої п’ятихвилинної установки WordPress. Для цього переходимо в браузері до головній сторінці вашого майбутнього сайту, набравши в адресному рядку адресу вашого сайту. Тут ми побачимо повідомлення, що установки необхідний ряд даних для з’єднання з сервером баз даних. Це також повинно бути у листі від хостера. Якщо їх немає — вам доведеться звернутися в технічну підтримку хостингу або спробувати створити користувача БД з панелі управління хостингу.

Установка WordPress через FTP

Тиснемо кнопку Вперед і заповнюємо форму на новій сторінці введіть у відповідні поля рядка.

Установка WordPress через FTP

Якщо введене підійшло — ми побачимо повідомлення про можливості продовжити установку. Тиснемо Запустити установку.

Установка WordPress через FTP

На новій сторінці нам запропонують заповнити дані адміністратора сайту. Зверніть увагу на наступні моменти:

В якості імені користувача не рекомендується використовувати або логін admin administrator. Придумайте щось інше.

WordPress вже згенерував випадкову рядок, яку пропонує нам в якості пароля. Не думаю, що вас влаштує такий пароль, оскільки запам’ятати його досить проблематично. Можете придумати і ввести свій пароль, але бажано, щоб цей пароль був не надто простим і ні в якому разі не вибирайте слово зі словника — краще додайте до слова, цифри та інші не буквені символи.

Установка WordPress через FTP

Після заповнення продовжуємо установку і на наступній сторінці ми повинні побачити повідомлення про успіх.

Установка WordPress через FTP

WordPress встановлений. Ми можемо авторизуватись і наповнювати сайт. Говорячи словами WordPress — чекали більше кроків? Установка WordPress через FTP Як бачимо установка WordPress через FTP гранично проста: налаштовуємо підключення, заливаємо файли на сервер і запускаємо процес установки WordPress. Якщо у вас все ж виникли труднощі чи щось залишилося незрозумілим — сміливо задавайте питання нижче. Ну а якщо ви хочете ще й створювати власні теми для WordPress, тоді у нас є для вас такий курс. Успіхів!