У сша компанія general dynamics створює новий клас бойових роботів

45

Кращим заходом протистояння може стати придбання власної машини. Ви не можете втекти, і ховатися марно. Саме до такого висновку може прийти мета, зіткнувшись з недавно представленим компанією general dynamics зброєю класу robotic combat vehicle-medium, йдеться в недавньому прес-релізі компанії.

Бойові роботи оснащені новою модульною архітектурою, яка дозволяє масштабувати апаратне та програмне забезпечення для підтримки майбутніх місій. У розроблюваних машинах використовується нова системна програма під назвою katalyst next generation electronic architecture (ngea), яка істотно підвищує мобільність і ефективність бою, дозволяє уникати перешкод і орієнтуватися на місцевості. Крім того, вона більш смертоносна не тільки тому, що може виявляти і ідентифікувати об’єкти, а й тому, що може автоматично відпрацьовувати алгоритми визначення пріоритетності цілей. На додаток до цього, він володіє більш високою живучістю і можливостями розвідки, використовуючи 360-градусну оглядовість території, переглядаючи її через броню і оцінюючи місцевість.

Робот katalyst ngea пропонує поєднання основних можливостей, включаючи обчислювальну техніку, синтез і обробку даних датчиків, а також ефективний спосіб розподілу і управління енергією. Роботизований транспортний засіб може також мати виняткову продуктивність, а оскільки розміри, вага, потужність і вартість (swap-c) можуть бути змінені в майбутньому, що дозволить використовувати його в нових областях застосування. Компанія стверджує, що trx встановлює новий рівень корисного навантаження для військових транспортних засобів, що дозволяє розмістити широкий асортимент обладнання, необхідного для виконання тактичних завдань. Потужність і розміри trx також дозволяють використовувати його в якості багатоцільового транспортного засобу.

“ставлячись до класу robotic combat vehicle-medium (rcv-m), trx відрізняється інноваційним рішенням, починаючи від дизайну з використанням штучного інтелекту і закінчуючи передовими, легкими матеріалами і гібридно-електричною силовою установкою”, – йдеться в прес-релізі на сайті general dynamic. “trx встановлює нову кращу в своєму класі вантажопідйомність, що дозволяє розмістити будь-який комплект обладнання для виконання будь-якої бойової операції. Потужність і розміри trx роблять його ідеальною платформою для багатоцільового mum-t на сучасному полі бою. Trx здатний забезпечити чудові характеристики в якості технологічного рішення для безлічі критично важливих завдань на полі бою, включаючи прямий і непрямий вогонь, автономне поповнення боєкомплекту, подолання складних перешкод, боротьбу з безпілотними літальними апаратами (c-uas), радіоелектронну боротьбу (ew), розвідку та інші завдання в умовах ведення бойових дій”.

повний набір бойових технологій новітнього покоління

General dynamics також представила напівавтономну роботизовану платформу під назвою multi-utility tactical transport( mutt), призначену для зниження фізичного навантаження на солдатів. Вона може бути оснащена різноманітними додатковими модулями для проведення місій і використовує унікальні засоби управління, такі як “контроль за процесом десантування або простий у використанні одноручний контролер rc, який мінімізує фізичне і когнітивне навантаження на солдатів під час місій з десантуванням”. Армія сша вже вибрала mutt для своєї програми small multipurpose equipment transport (s-met), і в кінцевому підсумку mutt буде поставлятися з автономним поповненням запасів, на додаток до безпілотних повітряних систем (c-uas). Примітно, що він також матиме активний захист від хімічних, біологічних, радіологічних і ядерних засобів ураження, хоча що конкретно це означатиме, залишається неясним (важко уявити, щоб будь-яка наземна військова техніка вціліла після ядерного вибуху).

На конференції асоціації армії сша (ausa) в години симпозіуму з 11 по 13 жовтня буде представлений повний арсенал бойових технологій нового покоління компанії land system, в тому числі системи охорони здоров’я та моніторингу на базі платформи, інтегровані в нову електронну інфраструктуру. Майбутнє війни-це автономне прийняття рішень в режимі реального часу за допомогою передового штучного інтелекту, і воно вже за горизонтом.