У росії з’явився “яндекс банк «-таку назву отримав банк» акрополь«, куплений it-компанією

18

Стало відомо, що куплений» яндексом «в липні цього року банк» акрополь «змінив назву на»яндекс банк”. Про це пишуть «ведомости» з посиланням на прес-службу компанії. Згідно з наявними даними, нову назву банк отримав 28 вересня.

Зображення: яндекс

За наявною інформацією, після закриття угоди з придбання банку наявні в розпорядженні «акрополя» ліцензії, включаючи універсальну банківську, перейшли «яндексу». Завдяки цьому it-компанія може продовжити розвиток напрямку фінансових сервісів, а також створення нових продуктів для користувачів і партнерів. Сума операції з купівлі банку склала 1,1 млрд рублів, що еквівалентно вартості активів «акрополя».

Нагадаємо, про плани «яндекса» з купівлі банку «акрополь» стало відомо в березні цього року. На той момент він належав генеральному директору “зв’язкового «євгену давидовичу, який придбав» акрополь” за суму, рівну капіталу банку. Станом на початок 2020 року капітал банку становив 1,1 млрд рублів. Крім того, в березні «яндекс» запустив платіжний сервіс yandex pay, який дозволяє оплачувати покупки карткою, прив’язаною до аккаунту «яндекс». Таким чином “яндекс «заповнив пробіл у своєму портфоліо продуктів, що утворився з переходом” яндекс.грошей «в повну власність “зберу”.

Минулого року «яндекс» вів переговори про покупку «тінькофф банку» за приблизно $5,48 млрд, але в кінцевому рахунку компанія не змогла узгодити умови угоди з ключовими акціонерами банку. При цьому засновник банку олег тиньков заявив, що прийняв рішення про розірвання угоди з «яндексом» після того, як замість злиття її стали вважати поглинанням банку інтернет-компанією.