У росії почалися продажі смартфона від “ростеха «-чіп mediatek, платформа android і ціна 18 900 рублів

19

Стало відомо, що в мережі» м.відео-ельдорадо «почалися продажі смартфона, вироблений структурами»ростеха”. Апарат ayya t1 коштує 18 900 рублів і позиціонується як пристрій, що захищає користувача від збору даних за рахунок можливості фізичного відключення мікрофона і камери. Смартфон спочатку розроблявся під вітчизняні процесор і операційну систему, але зараз в ньому використовуються іноземні рішення.

Зображення: м. Відео

Смартфон ayya t1 розроблений компанією “смартекосистема«, яка входить до складу нді» масштаб «гк»ростех”. Апарат ” розрахований на конфіденційне спілкування і виключає збір особистих даних», його володар при необхідності може блокувати камеру і мікрофон. Відзначається, що пристрій орієнтований не тільки на корпоративний сектор, але і на рядових користувачів.

Апаратною основою ayya t1 став процесор mediatek helio p70. Програмна складова реалізована на основі android 11. Пізніше на зміну іноземним процесору і ос повинні прийти вітчизняні аналоги. На даний момент з російського в смартфоні тільки програмне забезпечення, яке встановлюється за законом.

У росії вже існують процесори для смартфонів і планшетних комп’ютерів. Основним претендентом на локалізацію ayya t1 є нвц «елвіс» з arm-процесорами «скіф». За даними джерела, робота з локалізації смартфона вже ведеться. Відзначається, що замінити іноземні процесори з одними інтерфейсами на вітчизняні з абсолютно іншими — це непросте завдання, вирішення якої може зайняти багато часу.

Зображення: м. Відео

Неназване джерело в одній з роздрібних мереж вважає, що виведення ayya t1 на роздрібний ринок є спробою вивчити попит і протестувати потенційні проблеми перш, ніж пристрій буде запропоновано корпоративному сегменту і держзамовникам. Він також вважає, що смартфон не можна назвати захищеним, оскільки механічне відключення камер не є надійним. На його думку, логічніше було б випустити смартфон під конкретні завдання, наприклад, взагалі без камери. Апарат також повинен працювати під управлінням ос з криптографією, такий як вітчизняна «аврора».

У компанії mobile research group відзначили, що ціна ayya t1 занадто висока для характеристик пристрою. Вартість аналогічних пристроїв інших виробників на ринку становить 8-9 тис. Ймовірно, така націнка обумовлена невеликим обсягом виробництва, але навіть невелика партія буде розкуплена. У компанії вважають, що до кінця року в кращому випадку будуть продані десятки ayya t1. Надалі смартфони цієї моделі планується поставляти в держсектор. Крім того, цього року нді «масштаб» домовився з міноборони про постачання 500 одиниць ayya t1.