Toyota вкладе в розробку і виробництво автомобільних батарей $13,5 млрд до 2030 року

84

Японська корпорація toyota motor випускає гібрид prius з 1997 року, до лютого поточного року їй вдалося реалізувати більше 17 млн машин з тяговими електродвигунами, хоча перший масовий акумуляторний електромобіль марки надійде в продаж лише в середині 2022 року. До кінця десятиліття японський гігант вкладе в розробку і виробництво батарей $13,5 млрд.

Джерело зображення: toyota

Активна співпраця з panasonic в цій сфері не заважає toyota займатися власними розробками. Як пояснює reuters з посиланням на представників корпорації, toyota не втрачає надії до середини десятиліття налагодити масовий випуск акумуляторів з твердотільним електролітом. Очікується, що вони дозволять швидше заповнювати заряд і збільшать запас ходу електромобілів, а також будуть більш стійкі до негативних температур, але на стадії підготовки до масового виробництва інженери стикаються з неприємними наслідками температурного розширення у вигляді тріщин на корпусі батарей. Крім того, такі акумулятори поки досить дорогі для масового виробництва.

Вирішити останню проблему toyota motor спробує активними дослідженнями в сфері матеріалознавства. За даними першоджерела, на потреби вдосконалення конструкції акумуляторів і методів їх виробництва до 2030 року toyota готова витратити $13,5 млрд.в ідеалі, собівартість акумуляторів японська компанія хотіла б знизити на 30%. Гібриди toyota теж з часом перейдуть на використання акумуляторів з твердотільним електролітом.

В аналогічній пропорції повинна бути підвищена і енергетична ефективність тягових батарей. Іншими словами, умовний електромобіль зможе проїжджати на одному заряді на 30% більше, ніж раніше. Перший масовий електромобіль марки, toyota bz4x, який буде запущений в серію до середини наступного року, вже повинен продемонструвати прогрес на цьому напрямку.

До 2025 року компанія має намір представити 15 «чистокровних» електромобілів, а загальна кількість оснащених тяговими електродвигунами моделей досягне 70 штук. Toyota буде співпрацювати у сфері випуску електромобілів з subaru, daihatsu, suzuki і китайською компанією byd. За фактом, повністю електричний первісток марки, кросовер bz4x, був розроблений у співпраці з subaru. Електромобіль буде випускатися на підприємствах в японії і китаї з середини наступного року.