Створення сайту на joomla

218

Від автора: вітаю Вас, шановні читачі. Створення сайту на Joomla – це досить простий і захоплюючий процес, хоча, звичайно ж, все залежить від функціоналу майбутнього проекту і від знань розробника. Тому для початківців веб-майстрів, в даній статті я хотів би показати як швидко і з абсолютного нуля, створити сайт, використовуючи систему управління контентом Joomla.

Для початку хотів би підкреслити, що дана стаття орієнтована на початківців розробників сайтів, які або взагалі не знайомі з CMS Joomla, які знайомі з даною системою, але створити власний сайт ще так і не вийшло.

Процес створення сайту, як правило, ділиться на кілька етапів: складання технічного завдання, формування функціоналу на локальному комп’ютері (тобто вдома), наповнення контентом, тестування, пошук помилок і завершальний етап — перенесення на реальний хостинг і введення в роботу. Звичайно, новачкові даний процес може здатися досить складним, тому в даній статті я хотів би розглянути процес створення сайту з використанням платформи Joomla.com.

Створення сайту на Joomla своїми руками з використанням сервісу Joomla.com дуже легкий і цікавий процес, так як Ви створюєте сайт безпосередньо на реальному хостингу в інтернеті, причому абсолютно безкоштовно. При цьому, більшість роботи над сайтом за Вас виконає сервіс в автоматичному режимі, наприклад установка CMS Joomla, зміна деякий налаштувань, установка шаблону сайту і т. д. Єдиний мінус звичайно, це неможливість вибору свого власного домену для сайту, так як сервіс пропонує тільки піддомени в основному домені joomla.com.

А значить, для того що б створити сайт на джумла з нуля, необхідно перейти на головну сторінку сервісу Joomla.com і пройти просту реєстрацію.

Створення сайту на joomla

Тобто вказуємо бажаний піддомен майбутнього сайту, адресу електронної пошти та пароль Вашого акаунту. Далі натискаємо кнопку “Launch your website” і переходимо на сторінку захисту від спам реєстрацій, тобто на даній сторінці досить підтвердити, що Ви не робот”, активувавши каптчі.

Створення сайту на joomla

Далі, необхідно підтвердити реєстрацію, використавши посилання, яка буде надіслане на електронну скриньку, вказану при реєстрації.

Створення сайту на joomla

Після цього Ви можете перейти в особистий кабінет, використовуючи посилання “Customer Area”.

Створення сайту на joomla

Особистий кабінет користувача дуже простий і зручний в роботі.

Створення сайту на joomla

При цьому сайт для Вас вже створений, а значить CMS Joomla встановлена і готова до роботи. Для переходу до сайту використовуємо посилання “forlesson.joomla.com” (в якості заголовка посилання буде вказаний Ваш піддомен).

Створення сайту на joomla

Отже, ми перейшли на головну сторінку сайту. Як Ви бачите при установці були додані тестові демонстраційні дані, завдяки яким Ви можете оцінити функціонал майбутнього сайту. Звичайно, перейшовши в панель управління Joomla, Ви їх зможете видалити і додати власний контент.

Панель управління, виглядає наступним чином (для переходу до даної сторінки можна використовувати посилання з особистого кабінету користувача).

Створення сайту на joomla

Тепер давайте змінимо дизайн нашого сайту, встановивши один з доступних шаблонів. Для цього переходимо по посиланню “Change Template”.

Створення сайту на joomla

На наступній сторінці відкривається список доступних до установки шаблонів.

Створення сайту на joomla

Вибравши потрібний шаблон клікаєм по посиланню “Select”. При цьому разом з шаблоном Ви можете встановити тестові додаткові дані, які повною мірою покажуть функціонал шаблону, або встановити тільки шаблон і вже самостійно наповнити його контентом.

Створення сайту на joomla

Зверніть увагу, що установка тестових даних повністю видалить контент Вашого сайту!

Створення сайту на joomla

Я вибираю встановлення шаблону разом з тестовими даними. Відповідно, після установки давайте перейдемо до настроюваної частину сайту і подивимося, як змінився зовнішній вигляд.

Створення сайту на joomla

Як Ви бачите створити сайт за допомогою joomla, досить просто. При цьому давайте перейдемо в панель адміністратора і додамо перший матеріал для майбутнього сайту.

Створення сайту на joomla

Далі заповнюємо необхідні поля, вибираємо категорію, додаємо зображення і зберігаємо новий матеріал.

Створення сайту на joomla

Тепер, перейшовши у частину, ми побачимо нову статтю.

Створення сайту на joomla

Далі, необхідно видалити тестові матеріали, наповнити майбутній сайт контентом і відповідно він буде готовий до роботи.

Тепер Ви знаєте, як створити сайт на джумла. Для тих, хто хоче вивчити систему управління контентом Joomla і навчитися створювати сайти на професійному рівні – буде корисний курс Joomla-Майстер. З нуля до преміум шаблону.

Всього Вам доброго і вдалого кодування!!!