Створення плагіна Додавання в Обране. Урок 3

236

Від автора: у цьому уроці ми продовжимо написання плагіна під назвою Додавання в Обране. У попередньому уроці ми познайомилися з поняттям хуків і використовували хук для того, щоб додати наше посилання в контент статті. При цьому посилання додається лише для авторизованих користувачів. У цьому уроці ми опрацюємо структуру плагіна, створивши необхідні папки і файли.

Створення плагіна Додавання в Обране. Урок 3

Автор: Андрій Кудлай

Звуть мене Андрій Кудлай. Родом я з України, живу в Дніпропетровську. Веб-програмування вчився сам. Непогано знаю HTML, CSS, PHP, JavaScript.

Створення плагіна Додавання в Обране. Урок 3Створення плагіна Додавання в Обране. Урок 3

Отже, для роботи плагіна нам потрібно підключати файли стилів і скриптів. Також, можливо, нам потрібні картинки, які ми захочемо вивести на сторінці статті або в адмінці. Давайте створимо для цих цілей відповідні папки і файли.

Створимо в папці плагіна 3 папки: js, css, img і для скриптів, стилів і картинок відповідно. У папці js створимо файл скриптів wfm-favorites-scripts.js і пропишемо в нього тестовий код:

jQuery(document).ready(function($) {
alert(‘Працює’);
});

У папці css створимо файл стилів wfm-favorites-style.css і пропишемо кілька простих правил для посилання, доданої плагіном:

p.wfm-favorites-link a{
text-decoration: underline;
text-decoration-style: dotted;
border: none;
}
p.wfm-favorites-link a:hover{
text-decoration: none;
}

Тепер давайте почистимо головний файл плагіна wfm-favorites.php. Зараз в цьому файлі знаходиться і хук і функція. Давайте створимо новий файл functions.php в корені папки з плагіном і винесемо в нього поточну і всі наступні функції. Ну а у файлі wfm-favorites.php підключимо файл функцій:

require __DIR__ . ‘/functions.php’;
add_filter( ‘the_content’, ‘wfm_favorites_content’ );

Якщо все зроблено вірно, то плагін повинен працювати без помилок. Тепер підключимо файли стилів і скриптів. Для цього звернемося до ще одного хуку у файлі wfm-favorites.php:

add_action( ‘wp_enqueue_scripts’, ‘wfm_favorites_scripts’ );

І опишемо нову функцію у файлі functions.php:

function wfm_favorites_scripts(){
if( !is_single() || !is_user_logged_in() ) return;
wp_enqueue_script( ‘wfm-favorites-scripts’, plugins_url(‘/js/wfm-favorites-scripts.js’, __FILE__), array(‘jquery’), null, ‘true’);
wp_enqueue_style( ‘wfm-favorites-style2’, plugins_url(‘/css/wfm-favorites-style.css’, __FILE__) );
}

Якщо ми ніде не помилилися, то на сторінці статті для авторизованого користувача повинні підключатися додаткові файли плагіна, про що може свідчити нове оформлення посилання і модальний скрипта з повідомленням «Працює».
На цьому поточний урок завершено. До зустрічі в наступних уроках.