Створення плагіна Додавання в Обране. Урок 1

203

Від автора: цим уроком ми відкриваємо серію невеликих уроків по створенню плагінів для WordPress. Перший плагін, який ми створимо, називається Додавання в Обране. Ідею плагіна мені підказали на нашому форумі. Суть його роботи полягає в наступному: для кожної статті на сайті буде додана посилання для збереження статті в Обраному. Тобто користувачу не потрібно буде засмічувати закладки браузера, щоб зберегти статтю, ми збережемо статтю для користувача в базі даних сайту.

Створення плагіна Додавання в Обране. Урок 1

Автор: Андрій Кудлай

Звуть мене Андрій Кудлай. Родом я з України, живу в Дніпропетровську. Веб-програмування вчився сам. Непогано знаю HTML, CSS, PHP, JavaScript.

Створення плагіна Додавання в Обране. Урок 1Створення плагіна Додавання в Обране. Урок 1

Отже, перш ніж ми приступимо до написання першого плагіна, давайте дізнаємося деякі базові принципи створення плагінів. В цьому нам допоможе стаття з офіційного сайту під назвою Написання плагіна.

Ось деякі важливі моменти, про які варто пам’ятати при створенні будь-якого плагіна:

Всі плагіни поміщаються в папку /wp-content/plugins/.

Якщо плагін складається з одного файлу, тоді цей файл можна помістити в корінь папки /wp-content/plugins/. Однак, я рекомендую все ж поміщати файл в однойменну папку. Наприклад, головний файл нашого плагіна буде називатися wfm-favorites.php, який ми помістимо в однойменну папку — /wp-content/plugins/wfm-favorites/.

При створенні плагіна обов’язково потрібно продумувати назви файлів і функцій, намагаючись використовувати унікальні імена. Для цієї мети можна придумати і використовувати префікс. Наприклад, я буду використовувати префікс wfm (абревіатура від WebForMyself).

Файли плагіна бажано зберігати в кодуванні UTF-8 без BOM.

Отже, давайте створимо папку wfm-favorites в папці для плагінів (/wp-content/plugins/). У створеній папці створимо головний файл плагіна — wfm-favorites.php. Для того, щоб WordPress побачив новий плагін, на самому початку файлу необхідно прописати заголовну інформацію:

Тут обов’язковою рядком є тільки перший рядок з інформацією про назву плагіна. Інші рядки необов’язковими і можуть записуватись у будь-якому порядку. Після збереження плагіна ми повинні побачити його у списку плагінів в розділі Плагіни адмінки сайту. Можемо активувати плагін і в наступному уроці приступимо до написання коду плагіна.