Створення плагіна для WordPrees «Вибрані записи». Урок 8

290

Від автора: у цьому уроці ми продовжимо створення плагіна WordPress «Вибрані записи». Отже, основний функціонал плагіна нами вже написаний: ми можемо додавати і видаляти ту чи іншу статтю. Тепер хотілося б де-небудь вивести список статей, доданих до Вибраного користувача. Краще всього це зробити в консолі WordPress. Консоль — це головна сторінка адмінки, сторінка, на яку користувач потрапляє відразу після авторизації. Саме там найзручніше було б вивести даний список, зробимо це в віджеті консолі, заодно навчимося додавати віджети у консоль WordPress.

Створення плагіна для WordPrees «Вибрані записи». Урок 8

Автор: Андрій Кудлай

Звуть мене Андрій Кудлай. Родом я з України, живу в Дніпропетровську. Веб-програмування вчився сам. Непогано знаю HTML, CSS, PHP, JavaScript.

Створення плагіна для WordPrees «Вибрані записи». Урок 8Створення плагіна для WordPrees «Вибрані записи». Урок 8

Отже, перед нами стоїть завдання вивести список вибраних статей в віджеті консолі — на головній сторінці адмінки WordPress. Для цього нам необхідно додати в консоль новий віджет. Як же це зробити?

Як додати віджет в консоль WordPress?

Зробити це насправді не складно. Для цього WordPress пропонує використовувати спеціальну функцію wp_add_dashboard_widget(). Ця функція повинна викликатися під час події wp_dashboard_setup. Простіше кажучи, нам необхідно зачепитися за хук wp_dashboard_setup і викликати нашу власну функцію, яка, в свою чергу, викличе функцію wp_add_dashboard_widget().

Отже, у головному файлі плагіна чіпляємо власну функцію до необхідного події:

add_action( ‘wp_dashboard_setup’, ‘wfm_favorites_dashboard_widget’ );

Ну а у файлі functions.php плагіна опишемо функцію:

function wfm_favorites_dashboard_widget(){
wp_add_dashboard_widget(‘wfm_favorites_dashboard’, ‘Ваш список Обраного’, ‘wfm_show_dashboard_widget’);
}

Як бачимо, функція wp_add_dashboard_widget() приймає в себе кілька параметрів, три з яких є обов’язковими:

id віджета;

назва віджета в консолі;

callback функцію, яка показує вміст віджета.

Власне, після цього ми повинні побачити в консолі новий, поки що порожній, віджет з назвою, зазначеною у другому параметрі функції wp_add_dashboard_widget().

Залишилося описати функцію, передану у третьому параметрі, у нас це wfm_show_dashboard_widget(). Там же, у файлі функцій плагіна напишемо код функції, яка і буде відображати список вибраних статей:

function wfm_show_dashboard_widget(){
$user = wp_get_current_user();
$favorites = get_user_meta( $user->ID, ‘wfm_favorites’ );
if(!$favorites){
echo ‘Список порожній’;
return;
}
echo ‘

  ‘;
  foreach($favorites as $favorite){
  echo ‘

 • ‘. get_the_title( $favorite ) . ‘
 • ‘;
  }
  echo ‘

‘;
}

Якщо ми ніде не помилилися, то тепер авторизований користувач побачить в консолі віджет, де і буде виведений список статей, доданих їм в обране. На цьому поточний урок завершено. Удачі і до нових зустрічей!