Спосіб створення веб-вмісту ось-ось зміниться

248

Від автора: З нудним контентом покінчено. За всю історію Інтернету і донині ми зазвичай управлялися з вмістом двома способами: 1) звичайні, «безрозмірні» сторінки, або 2) складні власні сторінки.

Ми вважали, що це полегшувало планування веб-сайту. Як виявилося, це просто позбавляло його своєрідності. Ми терпимо такий підхід, тому що для будь-якого контенту і його розміщення, яке можна зробити за допомогою базової області вмісту і сприятливого йому редактора WYSIWYG, можна створити власний шаблон з власним набором полів і логікою. Раніше, коли здебільшого вміст прекрасно себе відчувала в єдиній колонці тексту з розкиданими тут і там зображеннями, думка про те, що спеціальне вміст могло б мати власне опис в CMS і власний, унікальний шаблон, здавалася надто складною. Саме так ми і працювали над контентом. Знати б кращий спосіб, і можна було б назвати цей метод «кустарним». Може, тоді він не здавався б зараз таким явно старомодним.

Спосіб створення веб-вмісту ось-ось зміниться

Але, звичайно, він все одно був би нудним.

Ні один термін — неважливо, наскільки модний — не змінить того, що за багато років ми зібрали великий список окремих типів вмісту. Кожен з них йде в комплекті зі своїми правилами в поняттях спеціальної інформації, яку він містить, а також способу дії, яким представлений. У пості блогу, наприклад, можуть міститися багато з тих же інформаційних атрибутів, що і в статті, описах або на вивченні конкретного випадку — назва, автор, дата публікації, короткий огляд, текст, зображення, коментарі і так далі — але у нього зазвичай власний візуальний формат. Фактично, найчастіше саме зорові атрибути найчіткіше відрізняють один вид контенту від іншого.

Насправді збільшення переліку видів вмісту – не проблема. Кожен вид відповідає певним вимогам і не існував би, якщо б ця диференціація не була потрібна. Проблема – у форматах. Звичайна «безрозмірна» сторінка дійсно не підходить ні одного виду вмісту, про яких йде мова. Тому ми створили для кожного окремий шаблон. Ось у чому полягає проблема: розбухання шаблонів. Чим більше їх існує, тим більшій кількості правил доводиться дотримуватися при створенні контенту, тим за великою кількістю логіки доводиться стежити в межах CMS, і тим більше роботи по виробництву доводиться проробляти для їх створення і підтримки. Крім того, при такій кількості спеціальних розміток, якими потрібно займатися перед створенням вмісту, ймовірно те, що пізніше ми відчуємо обмеженість власними користувацькими шаблонами і дуже захочемо змінити їх. Роздуття шаблонів – це неефективно, дорого і, що ще гірше, призводить до розчарування.

Рішення проблеми існує. Півроку тому воно існувало у вигляді нарису в моєму блокноті. Тепер є центральною частиною нашої CMS. Багато клієнтів вже їм користуються і люблять. Я хочу показати вам, як воно працює. Думаю, після цього ви ніколи не подивитеся на контент тим же поглядом.

Спочатку потрібно дещо розглянути докладніше — начебто шаблонів дизайну і очікуваних сподівань – що займе деякий час. Якщо поспішайте і хочете скоротити процес розгляду, перейдіть до заголовка «Нам потрібен модульний контент». Але обіцяйте, що повернетеся і все одно прочитаєте, OK?

Управління контентом або сторінкою?

Управління контентом і управління сторінкою – два абсолютно різних поняття. До нещастя, здебільшого при роботі з CMS ми поміщаємо вміст у спеціальні сторінкові набори полів. Ми даємо сторінці те, що їй потрібно.

Останнім часом я багато про це міркував після того, як випробував нову систему — ту, яку я продемонструю вам нижче в цій статті — тому що тепер у мене було з чим порівняти – з тим, до чого я звик за роки. Роками будучи наближеним до розробки CMS, раптово я зрозумів, наскільки реально розчарування користувача, про який я постійно чув. Власне, буквально на днях це дуже точно визначив Марк Болтон (Mark Boulton):

Так багато систем управління контентом створені в першу чергу для розробників, і лише в другу – для творців контенту.

CMS-індустрії абсолютно немає ніякого діла до того, як люди створюють і редагують вміст.

І Марк абсолютно прав.

Те, що ми думаємо про архітектуру систем управління контентом, неминуче впливає на те, що ми думаємо про форматування вмісту. CMS схильні до аналітичної організації вмісту друкарні з диференціацією полів, структури та логіки — а ми думаємо про оповіданнях. Простих, людських, заснованих на історіях структурах вмісту, заснованих на рух процесу від необхідності до враженню і підсумком. І це явно невдале поєднання. При плануванні інформаційної архітектури веб — самого по собі высокоаналитического процесу — ми передбачаємо, що може зробити CMS, і вибудовуємо свою планування відповідно цим можливостям. Ось звідки береться орієнтація на типографіку. Технологія відходить назад до процесів планування і створення, тоді як вона повинна відповідати тому, що виходить у результаті цих процесів.

Ось вам досить простий приклад: для свого особистого сайту я користуюся WordPress. Він миттєво встановлюється. У лічені хвилини у мене вийшло створити і налаштувати всю структуру саме так, як потрібно. Але хоча створення структури сайту виходить легко — що здається хорошим ознакою — я дуже обмежений тим, що можна робити з містяться на моєму сайті контентом. Зробити цеглинка було найбільш легким завданням в світі, але він виявився досить маленьким. Розробникам wordpress’а він підходить відмінно. Він мало здатний до змін і високо стабільний. І, в кінцевому рахунку, гарний і для мене. Мені не дуже-то потрібно щось більше, ніж «безрозмірний» тип вмісту. Але він навіть близько не схожий на те, що потрібно моїм клієнтам. Їм потрібно щось більше, ніж простий цегла. Думаю, вам теж.

До речі, саме тому ваш будинок не схожий на мій.

Йо-хо. Я майже готовий провести аналогію: вебсайти як вдома. Ну та гаразд. Я так і зроблю. Уявіть собі, що створюєте дизайн нового будинку.

Тепер уявіть, що після спалень, ванних кімнат, вітальні, кухні і їдальні — у вас в будинку залишилася лише одна зайва кімната. Ви можете використовувати її як гостьову кімнату, домашній офіс, дитячу, комору або щось ще. Як хочете. Просто відмінно мати таку вільну кімнату, вірно? Але якщо є всього один шанс вибрати і розставити в ній меблі? Не знаю, як ви, а я напевно відклав би покупку і меблювання цієї кімнати до тих пір, поки у мене не виникли б ідеї з приводу її використання.

Ось він – нудний, «безрозмірний» підхід до вмісту. Коли не знаєш, до чого готуватися, робиш основу зовсім простий. Це здається правильним, але коли з приводу дизайну розглянутого простору нічого особливого не вирішуєш, він може стати що завгодно. Більшість дизайнерів не дуже цим задоволені.

OK. Повернемося до свого уявного будинку.

На цей раз уявіть, що у вас в будинку може бути скільки завгодно кімнат. Можете організувати гостьову кімнату. І домашній офіс. І дитячу, і музичну кімнату, і додзе, і кімнату для выдумывания нових кімнат. Можете отримати всі ці кімнати. Це теж відмінно. За винятком того, що в результаті у вас виявиться величезний, дивний і майже не піддається ремонту будинок.

Цей дурдом – підхід до веб-дизайну з точки зору роздутого шаблону. Звичайно, це звучить безглуздо, але проблема в тому, що такі великі, що розвалюються на частини і дивні контент-вдома на нарадах з планування вебсайту не здаються абсурдними. Навпаки, вони схожі на правильні будинку на світі. Вони навіть вельми професійно виглядають – зі своїми акуратно організованими блоками і стрілками-покажчиками.

Я склав опис всіх побудованих нами за останній рік прототипів і виявив, що середня кількість шаблонів становило приблизно 15-20. Це виключаючи генеруючі сторінки типу подяки, сигналів тривоги або поетапного руху при електронній комерції — ті види сторінок, які покриваються за допомогою хорошого керівництва по стилям. Це – унікальні шаблони, випереджаючі унікальні форми вмісту і організують його в будь-яких поєднаннях. Кожному з них потрібна окрема розмітка, тому ми говоримо про 15-20 формувальних файлах, які доведеться зробити і довести до кінця дизайнеру. (Крім того, сюди не включені альтернативні версії тих самих шаблонів для мобільних пристроїв.). Надивившись за останні роки на подовження подорожчання і напруженість процесу виробництва, я скажу вам, що 15-20 шаблонів – це занадто багато.

Потрібно обрізати жирок. Зробити це допоможе щось з назвою «модульний контент». Про нього трохи нижче…

Спосіб створення веб-вмісту ось-ось зміниться

Ось, коротко, причини того, чому створення дизайну окремих шаблонів для кожного виду контенту занадто марнотратно і підлягає припиненню:

Творці вмісту змушені занадто рано думати про розмітці. Обмірковувати те, як стане виглядати контент, взагалі менш продуктивно, поки ви чітко не уявить собі, що це за вміст, навіщо воно потрібно, для кого воно призначається, і не приймете безлічі інших практичних рішень, які стосуються тих, хто його створює, і як часто воно проводиться.

Обсяг роботи дизайнерів значно збільшується. Додатково до необхідності створення безлічі унікальних шаблонів, кожний з них вимагає огляду і процесу схвалення, що сильно ускладнює і обмежує слідування своїм дизайнерським рішенням.

Керувати вмістом занадто складно. Системи управління контентом схильні аналітично організовувати вміст по його вигляду – це означає, що при зростанні кількості видів вмісту методи його об’єднання стають більш складними і трудомісткими (наприклад, створити нову сторінку, зберегти її; створити слайдшоу, зберегти його; створити зображення, зберегти; об’єднати зображення зі слайдшоу, зберегти його; асоціювати слайдшоу зі сторінкою, зберегти і так далі).

Підтримка сайту з часом стає занадто дорогим. Досить великі шанси на те, що вам захочеться змінити розмітку — або навіть невелику деталь всередині певної розмітки — після того, як привчиться створювати її вміст. Майже гарантую вам це. Але при 15-20 різних шаблонах вартість роботи розробника щодо застосування змін може вийти за межі того, що ви збиралися заплатити.

А як же ______ ?

Знаю. Прямо зараз ви хочете привести мені безліч прикладів, приголомшливих ваша уява, які просто не можуть бути результатом нудного і тупого способу управління контентом. Вони не вбудовані в «безрозмірні» бадді з вмістом, але і не є якимсь видом ускладненого складальника контенту. Вони… щось інше. Щось нове. Щось, схоже на результат веб-магії.

Ви, звичайно, праві, існує третій спосіб. Він не нудний. Він користувальницький — дуже користувальницький — і мені буде потрібно якийсь час, щоб пояснити, що мається на увазі під словом «користувацький». Це необхідно, так як, на жаль, третій спосіб є тією формою контенту, яка завершує всі міркування. Щось на зразок цього – з Вила і загального їх предка — цього, з New York Times. Останнє — твір New York Times Snow Fall — створило такий галас, що навіть викликало до життя поняття «snowfalling».

На цих сторінках зливаються звичні нам з друкованим виданням краса, детальність і різноманітність з оперативністю та інтерактивністю Веба. Багато з них – твори мистецтва. Але, от чорт, вони — справжнє більмо на оці дизайнера. Чому?

Спосіб створення веб-вмісту ось-ось зміниться

Причини, чому «снігопад» подають поганий приклад веб-дизайну:

Вони відволікають. Такий вміст, як у New York Times і Вила, порушує рівновагу дизайну і уваги — це видовище. Хто-небудь з тих, що бачили сторінку Snow Fall прочитав її вміст? Сумніваюся. Ясно, що між ними двома лежить розмежування. Вважаю малоймовірним, що 3,5 мільйона чоловік насправді прочитали вміст. Крім того, задовольнить вас сама історія і чи матиме вона дія без привабливих ефектів HTML5? Немає. Це означає, що насправді вони не потрібні.

Вони дорого обходяться. Створення Snow Fall коштувало півроку і команди з 16 чоловік. Було це стоїть інвестицією? Більшість скаже, що ні. Але не в тому справа. New York Times може робити, що завгодно. Справа ось у чому: у кого з нас є стільки ресурсів? Хто може так довго чекати виробництва контенту? Правильно.

Вони користувача. Користувальницькі з великої літери «П», народ. Абсолютно користувача, піддаються відтворенню в CMS! Ці сторінки – результат роботи команди авторів, дизайнерів і програмістів, що сидять разом довгий час і створюють видовище. Одна сторінка, це не відноситься до справи. Це унікальне медиасредство; структура і вміст невіддільні. Навіть якщо б ви змогли скопіювати одну з цих сторінок для її використання в іншому контенті, відносини між текстом і зображенням, як і де розміщуються інтерактивні елементи і взагалі розмітка – напевно повністю зміняться для відповідності цілям того контенту, який буде вироблений наступним. Іншими словами, тут відсутні шаблони. Ці сторінки – їх повна протилежність.

У цьому зв’язку я запитав Йона Лэкса (Jon Lax) з Teehan+Lax — який випускає чудові історії в схожому стилі (але повністю відповідні ступені читацького враження, що їх дизайн вносить свій вклад) для згаданих мною новин і медіазасобів – чого ж варто їх зробити. Йон Лекс відповів мені:

Не знаю, скільки тобі платять за годину, але давай припустимо, що хороше вміст — рівня Teehan+Lax — дорого коштує. Оціни сам, скільки часу і/або ресурсів ти готовий вкласти в свій контент. Якщо тебе надихає Snow Fall, відмінно. Якщо тебе надихає Teehan+Lax, то ще краще. Але знай: без розмірних інвестицій ти ніколи не справиш вміст такого розмаху.

І ви також не знайдете CMS, просто «робить» чари такого роду.

Миримося з CMS

Якщо відкинути похибки аналітики, системи управління контентом використовують шаблони цілком обгрунтовано. Вони роблять це для того, щоб у вас був простий інструмент додавання «того» і «цього», вбудований туди, де ви вже визначили, що таке «той» і «цей», що в свою чергу, робить додавання «того» і «цього» схожим на заповнення форми.

Передбачається, це потрібно для того, щоб робити все знову і знову і знати, чого очікувати. Інструменти CMS схожі на шалені бібліотеки. Вони влаштовані так, щоб введення контенту виявився простим процесом заповнення порожніх місць. Назва сюди. Короткий огляд туди. Вміст сюди. Зображення туди. Відео сюди. А після заповнення пустот CMS розставляє все так, як ви хотіли б це розмістити. Якщо додається відео, то воно буде або з лівого, або з правого боку сторінки, а текст обернеться навколо нього, тому що ви сказали системі зробити це саме так. При додаванні зображення воно або повністю «заллє» колонку вмісту, або вирівняється ліворуч або праворуч від того, що саме ви сказали системі так зробити. Ці правила і очікування роблять шаблон шаблоном, а шаблони — до лиха чи це або до добра — це оборотні засоби CMS. Вони роблять можливим виробництво контенту тими людьми, хто або не вміє, або не може приділити час дизайну об’єктів в photoshop’е, а потім вставити їх в код. Не довіряєте правилами? Відмінно. Але тоді ви станете шукати щось контент — що не стане масштабуватися і працювати без допомоги авторів, дизайнерів і розробників.

(Це тобі не В’єтнам, Донні. Існують правила!)

До нещастя, я зустрічав небагато дизайнерів, які розуміють все це — фундаментальні обмеження шаблону і власну сутність Snow Fall — і все ще не розчарованих тим, що доводиться узгоджувати свою творчість з системами управління контентом. Не злічити, скільки разів доводилося мені розкривати протиріччя творчих очікувань, встановлених високою планкою таких медіазасобів, як Snow Fall. Мені прикро. Але заздрість не дає права ігнорувати практичні аспекти того, як ця річ працює або була створена. Дизайнери, ми зобов’язані ретельно обмірковувати те, як буде створено вміст, як воно буде управлятися обраної CMS, і як стане підтримуватися тривалий кількість часу.

Просто безвідповідально створити дизайн сайту, не обміркувавши з усією серйозністю спосіб управління її вмістом.
Ось чому багато дизайнери і розробники відчувають, що snowfalling насправді не така вже й прекрасна штука. Вона встановлює таку високу планку, що реальність рідко здасться чимось іншим, а не творчої депресією.

Тут багато хто з вас можуть подумати: «А як же Medium?». Виконаний на Medium контент чудовий. Medium дає можливість компонувати приголомшливі сторінки в дусі Snow Fall майже так само легко, як тільки можна собі уявити. Як йому це вдається? Чи Не доводить існування Medium, що все сказане мною раніше невиправдано? Якщо коротко, то ні. Ось чому:

Ось сторінка, створена мною на Medium приблизно за п’ять хвилин. Потрібно зареєструватися, щоб подивитися її, але якщо це незручно, то ось вам скріншот:

Спосіб створення веб-вмісту ось-ось зміниться

Правда, виглядає відмінно? Схоже на диво, прямо мій власний маленький Snow Fall, правда? Ні, насправді немає.

Medium – це система управління контентом з одним шаблоном. На одну сторінку можна додати текст і зображення в різних, хоча і вельми химерних, поєднаннях. Ось так ось. Medium не виробляє вміст, як Snow Fall, тому що: a) це система управління контентом — згадайте, що Snow Fall є користувальницьким медиасредством, за яким не стоїть CMS — і b) це спеціальна блоґова платформа, яка тримає свій вміст закритим. Якщо ви виклали його на Medium, то там воно і залишиться.

Шаблон Medium має сенс тільки для Medium. Якщо ви спробуєте скопіювати шаблон Medium, у вас вийде сторінка без заголовка, без навігації, абсолютно недіюча. Створити гарну сторінку набагато легше, коли не доводиться думати, як ця сторінка поміститься у велику і складну інформаційну архітектуру.

Ще важливіше те, що Medium – не ваш вебсайт. Це сайт Medium’а. Все, що ви туди викладаєте, належить йому. Medium – це CMS типу Blogger, який теж був CMS. Це система створення та додавання вмісту на платформу, яка збирає ваш контент.

Так що зараз же припиніть пускати слину. Зрозумійте мене правильно. Medium дуже класний. Користувальницький інтерфейс настільки мінімізований і інтуїтивний, як я і уявляв собі редагування сторінок. Medium виділяється тому, що спрощує все, чого багатьом користувачам хочеться від створення контенту. Його зробили стабільним, раціональним, елегантним і стандартизованим. Це – CMS з одним стильним контентний шаблоном. Але його порівняння з CMS для ділових цілей явно неравноценно.

Отже, підводимо підсумки – системи управління контентом працюють з шаблонами. У них може бути шаблон або багато. Якщо за допомогою цих шаблонів ви не можете робити те, що хочеться — якщо вони творчо або технічно стримують вас — то доведеться або стандартизувати процес і створити для нього новий шаблон, або пуститися у всі тяжкі і кинути CMS заради створення за великі гроші і тривалий час чогось інтерфейсу.

Не дивно, що дизайнери терпіти не можуть системи управління контентом. Якщо відносно вмісту для веба ми будемо рухатися вперед, то не збираємося робити це, створюючи новий шаблон або навіть новий тип вмісту. Ми збираємося робити це, змінюючи роботу систем управління контентом.

Ось де — нарешті — на сцену виходить модульне вміст.

Нам потрібно модульний контент

Сьогодні створення вмісту вимагає величезної кількості планування, праці та гнучкості. Перш за все, потрібно витратити багато часу на обдумування стратегічних міркувань для створення такого плану, який підходить нашої аудиторії та завданням. Робота з виробництва запланованого вмісту величезна. Розробка кожного слова і зображення вимагає часу. Але така необхідна в наші дні гнучкість — для зміни того, що говориться, як кажуть, і кому — найчастіше жорстко тисне на робочий процес. Особливо в тому випадку, де є технологічні перешкоди для гнучкості — типу, коли шаблон не дозволяє робити те, що потрібно, тому що при його створенні ви не знали, що коли-небудь вам це знадобиться.

Нам потрібен такий спосіб керування вмістом, який дещо знизить тиск: що не очікує від нас планування всіх варіантів, які могли б знадобитися, і виявлення мільйона подробиць складного і роздутого шаблону. Нам потрібно щось, що дає можливість у потрібний час бути креативними, і не змусить нас вдаватися до користувацьких рішень поза CMS. Безліч людей працює над вирішенням цієї проблеми (ми не самотні), але доведеться пройти ще довгий шлях.

Нам потрібно, щоб CMS забезпечувала такі інструменти створення, які:

Розташовують контент у відповідності з пріоритетом, не борючись з дизайном. Але на відміну від деяких бачених нами snowfall’ів, потрібно щось, що допомагає підтримувати баланс дизайну і уваги. Те, з чим ви взаємодієте, дуже важливо, щоб опинитися розмитим flash’їм. Потрібен інструмент, націлений на підтримку управління вашим задумом.

Пропонують реальний повернення ваших інвестицій. Це означає, що вони полегшують створення і керування вмістом настільки, щоб ви могли робити це регулярно за планом. Та з часом все повинно ставати ще легше.

Знижують розбухання шаблону, добре масштабуються і гарантують стабільність.

Нам потрібен модульний контент.

Пам’ятайте згаданий мною вище ескіз? Загалом, після довгих роздумів — про труднощі, з якими стикаєшся при створенні веб-вмісту, відчутному ззовні тиску і стресі від спроб наздогнати за всім цим, і при цьому не закінчити створенням мільйонів нових шаблонів і биттям лобом об стіну обмежень CMS — я намалював те, яким, на мою думку, має бути ідеальний «шаблон» для нашої платформи. Ліг з цією думкою спати. На наступний день я подумав ще трохи про те, як подібний «шаблон» зміг би працювати всередині системи управління контентом. Обдумав, що він міг би робити добре, і які у нього можуть виявитися обмеження. Накреслив все на аркуші.

Спосіб створення веб-вмісту ось-ось зміниться

Потім поговорив з Дейвом (Dave). Йому сподобалася моя ідея. Він навіть продумав способи позбавлення від деяких обмежень, які я вважав неминучими. (Так що зверніть увагу, перераховані мною на кресленні обмеження не застосовуються. Ось чому завжди слід поговорити з Дейвом!) Я запропонував розпочати роботу над доказом концепції і знову зустрітися через кілька тижнів. Дейв погодився. Через кілька днів він здивував мене повністю функціональним підтвердженням концепції. Вона була зручною і достатньо стабільною для того, щоб через один-два тижні вже застосувати її в декількох існуючих клієнтських проектах. Між тим я працював з Лорен (Lauren) над зразковою прототипної збіркою, яку можна було використовувати як демопример для інших клієнтів.

Наша маленька команда з трьох підняла свою CMS на новий рівень — і повністю змінила підхід до планування вмісту — менш ніж за місяць. Дивно. Тепер це засіб нашого інструментарію, і кожен робить свій внесок у його покращення.

Отже, ось що це і як працює. Виявляється, це зовсім не новий «шаблон». Це – новий спосіб побудови контенту.

Як працює модульний контент

На відміну від відкритої тематичної області — в яку можна помістити текст і зображення з допомогою WYSIWYG — або шаблону з певним текстом і медиасегментами, модульний контент дозволяє додавати будь-який зміст — текст або медиасредство — блоками. Він у безлічі поєднань підтримує побудову спеціальних сторінок, додавання потрібного тексту або медиасредства. Після складування таких тематичних блоків можна пересортировать їх будь-яким бажаним для вас способом. Вони – як кубики Lego, тільки з вмісту.

Спосіб створення веб-вмісту ось-ось зміниться

Щоб було зрозуміло: вищенаведений приклад не показує всіх можливих комбінацій тексту і медіазасобів у блоці. У вас є повний контроль над вмістом таких поєднань. Можна створювати блоки, просто містять повноекранний текст, або текст у дві колонки, або текст і зображення (у всіх типах орієнтації), відео, текст і відео, слайдшоу або слайдшоу і текст. Можливо, намалювати більш детальну картинку допоможуть ще кілька прикладів.

Спосіб створення веб-вмісту ось-ось зміниться

Кожну з цих сторінок — просту, як текстова стаття, або таку складну, як повна тексту і медіазасобів цільова сторінка — можна зібрати всього за декілька хвилин в CMS з допомогою тематичних модульних блоків. Це означає, що модульний контент можна використовувати для створення будь-яких або взагалі всіх таких «типів вмісту, яке ми зазвичай створюємо за допомогою окремих спеціальних шаблонів:

Постів блогів

Довгих статей

Навчальних прикладів

Цільових сторінок

Біографій співробітників

І так далі.

Правда, дуже просто? Звичайно, більшість систем управління контентом здаються дуже простими у застосуванні, поки не стикаєшся з ними на ділі і не спробуєш їх використовувати. В даному випадку, я вважаю, ми зібрали все найпростіше, що тільки змогли. Подивіться, як це працює:

Спосіб створення веб-вмісту ось-ось зміниться

Рухаємося вперед

Думаю, що модульний контент – дуже хвилюючий крок вперед для Мережі, веб-дизайну та управління вмістом. Він здатний сильно змінюватися в залежності від того, що ми робимо, і це просто чудово! З його допомогою не доведеться фіксувати те, де на сторінці з’являться зображення або текст, або будь медиасредство, поки ви створюєте цю сторінку! Вам не доведеться турбуватися про налаштування свого вмісту під вже існуючу структуру. Можна просто творити.

Хоча в процес планування інформаційної архітектури впроваджується загальна ефективність — при занятті модульним контентом місця безлічі окремих шаблонів, які інакше довелося б створювати — все одно залишається досить вмісту, що вимагає окремих шаблонів. Наприклад:

Для створення дизайну домашніх сторінок все одно будуть створюватися спеціальні шаблони

Ви все одно будете робити керівництва по стилям для списків і систематизації сіток, підтримують всі сторінки, які об’єднують контент на кшталт блогів, статей, відеороликів, товарів тощо

Доведеться створювати дизайнерські шаблони для вмісту з більш складними атрибутами і для потреб великих інформаційних архітектур — таких, як сторінок товарів, які можуть містити інтерфейси з закладками інформаційних шарів, оглядів, форм замовлення, і логікою, підтягуючою інформацію про інших продуктах на основі поведінки або метаданих товару.

Але для створюваного нами вмісту, тобто тексту і медіа, модульний контент підходить ідеально. Можна використовувати час, заощаджений на клопотах про унікальних, складних візерунках, для цього вмісту і просувати ідею турботливого і обдуманого дизайну.

Не в останній раз ми переглядаємо вміст для Вебу. І, природно, не перший. І, правда, це не таке вже винахід, а спосіб нарешті зробити можливим уявні винаходу більшості творців вмісту, гірко розчарованих у тому, чого не здатні зробити їх CMS. Давайте попрацюємо над цією проблемою все разом.

*Примітка (від 13.01.2014): Після деяких коментарів у twitter’і я хотів би підкреслити той факт, що ця стаття – не про те, що ми винайшли модульний контент. Модульний контент існує в думках будь-якого творця вмісту. Проблема в тому, що він не підходить більшості систем управління контентом, якими вони користуються. Наша стаття – про це, і про нашому приватному розв’язанні проблеми. Як ясно показують коментарі, що ми не єдині, хто працює над тим, щоб модульний контент в CMS став реальністю. Ми менше зацікавлені в тому, щоб оголосити свої ідеї приватною власністю, ніж у тому, щоб якісно обслуговувати своїх клієнтів. І це – лише один із способів, яким ми намагаємося це зробити.

* Примітка (від 15.01.2014) Багато розповідають/запитують про те, як можна застосувати цей вид тематичного підходу своїм способом, а не методом сайту Newfangled. Хоча наведений нами приклад спеціально підходить для нашої (неліцензійної) CMS, існує кілька плагінів для WordPress і Drupal, які, будучи встановленими і сконфігурованими, гарантують схожу функціональність.

Можливо, найбагатшою властивостями, готової до застосування опцією є тема Divi WordPress. Якщо ви розробник і бажаєте мати більше контролю над блоками, розгляньте опцію Flexible Content Field, доповнення до плагіну Advanced Custom Theme. Вони платні, але вартість не важлива в порівнянні з гарантованими ними перевагами. Для Drupal можна подивитися проект Layout. Він трохи грубіше» згаданих мною плагінів WordPress, але пропонує велику ступінь розбиття.