Спалах коронавіруса в азії загрожує дефіцитом керамічних конденсаторів — це може відбитися на виробництві всієї електроніки

79

Найбільший в світі виробник багатошарових керамічних конденсаторів (mlcc), японська компанія murata manufacturing, змушений зупинити на тиждень виробництво на одному зі своїх заводів з-за спалаху коронавіруса. Ще один виробник mlcc, японська taiyo yuden, заявив про часткову зупинку виробництва на своєму заводі в малайзії через зараження співробітників. Все це може призвести до дефіциту mlcc, які широко застосовуються в сучасній електроніці.

Зображення: kiyoshi ota / bloomberg news

Цього року світ побачив, як нестача зазвичай малопомітних компонентів може вдарити по ланцюжках поставок. Через глобальну нестачу напівпровідникової продукції виробники автомобілів і електроніки були змушені припиняти процес випуску продукції, несучи значні збитки. На думку аналітиків, ситуація з mlcc відрізняється від ситуації з напівпровідниковими виробами, оскільки існує більш велика мережа постачальників.

Тим не менш, компанії уважно стежать за тенденціями, оскільки будь-який дефіцит mlcc матиме серйозні наслідки. Багатошарові керамічні конденсатори іноді називають “рисом електронної промисловості”, оскільки їх розмір менше рисового зерна, але при цьому без mlcc не може обійтися жоден iphone, сучасна ігрова консоль або автомобіль. Конденсатори забезпечують ємність для зберігання енергії, а багатошаровість означає наявність декількох провідних і ізолюючих шарів, за рахунок чого забезпечується більш висока продуктивність в обмеженому просторі, наприклад, всередині смартфона.

Mlcc переважно виробляються в південно-східній азії, японії, південній кореї, китаї та на тайвані. Деякі з цих регіонів були нещодавно вражені одним з небезпечних штамів інфекції covid-19. В результаті murata, на частку якої припадає 40% глобального ринку керамічних конденсаторів, закрила один зі своїх найбільших заводів в японському місті фукуї після того, як коронавірусом заразилися 98 співробітників підприємства. Представник компанії сказав, що murata використовує інші заводи для компенсації втрат виробництва, і що поки важко оцінити наслідки тижневого простою. У міру розвитку технологій mlcc стають потужнішими і менше, але їх кількість в сучасних смартфонах і автомобілях продовжує збільшуватися, особливо це стосується 5g-смартфонів і електромобілів.

Багатошарові керамічні конденсатори ( mlcc) / зображення: zuma press

Завод компанії taiyo yuden в малайзії працював на повну потужність, але недавно довелося знизити обсяг виробництва на 15-20% після вимоги місцевої влади, які наполягали на зменшенні використовуваної робочої сили в якості запобіжного заходу covid-19. Згідно з наявними даними, в ситуації, що склалася доставка продукції клієнтам taiyo займає більше часу, ніж зазвичай, що також може негативно відбитися на ситуації. Офіційні представники компанії утримуються від коментарів з даного питання.

Заводи з виробництва mlcc компаній samsung electro-mechanics і murata є на філіппінах, але і там останнім часом фіксуються рекордні за кількістю заражень випадки поширення covid-19. Згідно з наявними даними, завод samsung на філіппінах в даний час працює на повну потужність.

Вільний ринок може допомогти зберегти баланс попиту і пропозиції в ситуації, що склалася. Тайванська yageo, що займається виробництвом mlcc, заявила, що більшість належать компанії заводом знаходяться в китаї і на тайвані, де число заражень продовжує залишатися на низькому рівні. У компанії відзначили збільшення обсягів виробництва, а також готовність взятися за виконання термінових замовлень.