Слух: у росії можуть значно уповільнити зарубіжні сайти і позбавити анонімності користувачів

73

Глава відділу розслідувань bellingcat христо грозєв, виступаючи на міжнародній конференції імені леннарта мері в талліні, поділився воістину апокаліптичним для рунета інсайдом. Згідно з його джерелами, влада росії збирається поступово, за два роки, щоб не викликати народних хвилювань, ввести систему акредитації всіх хостинг-провайдерів, а тим провайдерам, які не пройдуть акредитацію, обмежать швидкість до 24 кбіт/с.

Акредитовані провайдери надаватимуть спецслужбам повну інформацію “по кожному своєму користувачеві”, включаючи логіни, ip-адреси, а також криптографічний протокол. Це поставить хрест на будь анонімності в інтернеті. Такі великі медіаресурси, як youtube або twitter, які відмовляться від співпраці з владою, можуть взагалі зникнути з російського сегмента, або працювати настільки повільно, що в їх існуванні не буде ніякого сенсу. Чи підтвердиться ця інформація з його джерел, покаже час.

Тим часом «роскомнадзор» вже почав свій хрестовий похід проти інтернету і намагається змусити західні компанії прибрати з видачі пошукових систем сайт «розумного голосування», заблокувати додаток умг в магазинах, обмежує (доступ до 6 впн сервісів, багато інтернет-ресурси починають падати і нести витрати через ці дії. Роскомнагляд активно використовує тпсу для блокувань.

Можливо, vpn з tor перестануть бути панацеєю від блокувань, і люди, які думають, що це їх не торкнеться, можуть помилятися.