Скрипти для сайту html

479

Від автора: сам по собі сайт на чистому html дуже сильно обмежений по своїй функціональності. Щоб додати нього якісь звичні всім можливості, треба використовувати інші технології. Скрипти для сайту html зроблять ресурс набагато більш функціональним. Про них давайте й поговоримо.

Справа в тому, що мови HTML і CSS мають дуже обмежені можливості. З їх допомогою можна тільки створити і оформити сторінку, організувати якісь прості ефекти при наведенні, додати посилання на інші сторінки і т. д. Але для більшості сучасних ресурсів цього мало. Ось які можливості використовуються на багатьох веб-сайтах сьогодні: календарі, розумні віджети, лічильники відвідуваності, форми реєстрації додавання коментарів, слайдери і багато-багато іншого.

Найчастіше під скриптом розуміють файл або декілька файлів, які написані на мові javascript і якимось чином доповнюють функціональність сайту. Але сценарії можна створювати на будь-якій мові програмування: PHP, Perl, Python і т. д. Найбільше скриптів існує на PHP і JavaScript, так як це самі популярні сьогодні технології.

Де завантажити готові скрипти для сайту html

Звичайно, сьогодні в мережі можна завантажити тисячі сценаріїв, але де можна знайти найбільш великі збірки? В цьому плані зарубіжні сайти трохи попереду рунета, тому що там веб-технології розвиваються швидше.

Наприклад, hotscripts.com. Величезний зарубіжний портал, на якому представлено більше десяти тисяч сценаріїв і програм на різних мовах програмування. В тому числі там є різні корисні речі на HTML5. Тільки все англійською, тому як-то вам доведеться розбиратися, якщо дуже треба буде.

Скрипти для сайту html

Рис. 1. Найбільший в інтернеті портал скриптів. До жаль, тільки для тих, хто дружить з англійською.

Ну а це російськомовна бібліотека скриптів. В основному тут представлені матеріали по PHP. В даному випадку російськомовний сайт виграє тим, що майже всі інструкції з установки скриптів російською, а отже, розібратися набагато легше.

Як встановлювати і підключати скрипти

На це питання точно відповісти неможливо, тому що скрипти відрізняються своєю складністю і способом установки. Наприклад, для javascript-сценаріїв найчастіше потрібно для початку завантажити і встановити бібліотеку jQuery, а вже до неї підключати різні плагіни, які і будуть реалізовувати потрібний функціонал.

У випадку з PHP установка може полягати в копіювання потрібних файлів на сервер з подальшим прописуванням нового шматка коду функції. Втім, майже кожен нормальний скрипт має інструкцію по встановленню.

Чим відрізняються javascript і php скрипти

Різниця в тому, що на javascript найчастіше створюють красиві елементи оформлення, пишуть сценарії, які спрацьовують при різних діях відвідувача. Наприклад, можна змінювати розташування елементів на веб-сторінці, змінювати колірну схему сайту і навіть його структуру. Наприклад, на багатьох великих порталах ви самі можете налаштувати дизайн сайту. Саме там застосовується javascript і його найпопулярніша бібліотека jQuery.

PHP в цьому плані дуже сильно відрізняється. Ця мова створений в основному для розширення функціональності. З його допомогою оживають всілякі форми реєстрацій, відгуків та коментарів. Скрипт зворотного зв’язку для html сайту також можна написати на PHP. Насправді можливості цієї мови набагато ширші.

На ньому написані найпопулярніші движки, такі як WordPress, з його допомогою створюються бібліотеки, лічильники, карти сайтів, інструменти для адміністрування на хостингу і сотні інших речей. В цьому плані PHP може набагато більше, ніж javascript.

Приклад установки скрипта

Ну а тепер давайте встановимо якийсь скрипт. Методом випадкового тику я вибрав цей — посилання. Це графічні годинник. Спочатку давайте распакуем скачаний архів і подивимося, що там.

Мені відразу не сподобалося, що там цілих 14 зображень, які потрібні для роботи. Ну да ладно, не будемо зараз оцінювати якість скрипта, а просто встановимо його.

Для цього потрібно відкрити файл index.html. Там нас має цікавити тег script і весь його вміст. Власне, варіантів установки веб-сценарію два:

Просто скопіювати весь вміст тега script і вставте на свою сторінку в тег head.

Копіювання коду в окремий файл (наприклад, script.js), а потім підключити цей файл html-сторінці. Так ми поступимо правильно з точки зору стандартів, розділивши розмітку сторінки і її поведінку.

Скрипти для сайту html

Подальший процес установки полягає в тому, що тегу body потрібно дописати атрибут onload = «show3()». Це означає, що після завантаження тіла сторінки повинна бути виконана функція show3(), яка і приводить в дію наші годинники.

Тепер нам залишається тільки вставити в тіло сторінки рядок коду, яка буде створювати необхідні елементи для показу годин. В скрипті за замовчуванням прописано так:

Скрипти для сайту htmlСкрипти для сайту htmlСкрипти для сайту htmlСкрипти для сайту htmlСкрипти для сайту htmlСкрипти для сайту htmlСкрипти для сайту htmlСкрипти для сайту htmlСкрипти для сайту html

Тобто всі картинки для годин укладені в загальний контейнер-посилання на портал, де ми завантажили скрипт. Потрібно замінити контейнер a на контейнер div і розташувати на своєму сайті це там, де ви хочете побачити годинники. Найбільш відповідні місця: підвал сайту або низ його бічної колонки.

Скрипти для сайту html

Ось власне і все. Так само можна встановити скрипт слайдера для сайту html, пошук по сайту, календар і багато чого іншого. Іноді такі речі встановлюються у вигляді jQuery-плагінів. Якщо ви використовуєте популярну CMS, то для неї теж є безліч плагінів, що реалізують потрібний функціонал.

Загалом, головне вміти шукати ці самі скрипти, а їх встановлення може дуже відрізнятися у різних випадках. Отже, встановлюйте дійсно корисні скрипти для свого сайту і продовжуйте заходити на webformyself, тому що тут для вас приготовлено ще багато цікавого про сайтобудуванні.