Sitemap для сайту WordPress

231

Від автора: вітаю вас на webformyself. Після створення сайту необхідно виконати ще багато роботи по його налаштуванні і доведення до розуму. У цій статті ми створимо з вами карту (sitemap) сайту wordpress.

Якою буває карта і для чого вона

Мабуть, слово “створімо” занадто гучна, тому що всю роботу за нас зробить плагін, але для початку давайте я трохи розповім, для чого потрібна карта і якою вона буває. А буває вона такою:

У форматі xml для пошукових машин)

Звичайна веб-сторінка зі списком всіх статей (для людей)

Сьогодні ми поговоримо і про перше, і про друге. Перша (xml) потрібна для пошукових роботів. Якщо у вашого сайту є така сторінка, то це вже добре, тому що для робота це особливий файл. Він дозволяє йому побачити записи, які є на блозі і з’явилися нові. Без нього йому важче буде це визначити. Вірніше, він знайде нові статті, але, можливо, не так швидко, як вам хотілося б.

Основний ефект від такого файлу – покращення індексації сайту, тобто попадання нових статей в індекс пошукової машини. Це корисно, тому що ак ви можете захистити свій контент від злодіїв. Як створити sitemap для сайту? Якщо у вас WordPress, а сьогодні ми говоримо саме про нього, то вам пощастило. Для цієї системи є чудове розширення – Google XML Sitemaps. До речі, про нього і про інших дуже важливих і корисних плагінах ви можете дізнатися в цьому невеликому відеокурсу.

Знову плагін? А що вам робити, якщо ви його не хочете встановлювати? Я б все-таки порадив, тому що він ніяк не вантажить систему. Загалом, абсолютно нешкідливий, простий і потрібний. Але все ж створити карту можна і по-іншому.

Сьогодні в мережі існують сервіси, в яких можна згенерувати її для свого ресурсу. Після цього файл можна завантажити безкоштовно. Помістіть його в кореневу папку і повідомте пошуковцям про новій карті, додавши її адресу в інструментах для веб-майстрів від Яндекс і Гугл.

Sitemap для сайту WordPress

Взагалі подібні сервіси працюють по одному механізму. Вони дозволяють вам безкоштовно згенерувати sitemap, але з лімітом на кількість сторінок. Наприклад, часто ліміт ставлять на 500 або 5 тисяч записів. Якщо вам потрібно більше, вас попросять заплатити 2-3$. Але це не так вже й багато.

Sitemap для сайту WordPress

До речі, якщо ви використовуєте такі потужні плагіни для СЕО-оптимізації, як All in one seo pack або Yoast SEO, то там вже вбудовані можливості для генерації таких файлів.

Карта для людей і навіщо вона потрібна

Дуже часто на сайтах сьогодні можна побачити посилання, яка називається приблизно так: “усі статті” або “вміст”. В основному така сторінка створюється спеціально для людей, щоб вони могли кликнути по ній і перейти на сторінку, яка містить посилання на всі записи на сайті.

Напевно ви чули про таке правило: до будь-якої сторінки людина повинна мати можливість дістатися за 3 кліка. Якщо його не дотримуватися, записи в глибині можуть гірше проглядатися. Створення такої сторінки якраз вирішує таку проблему, тому що будь-який користувач в 2 кличу може потрапити на будь-яку сторінку. Це просто чудово!

І теж створюється установкою плагіна. Якщо вам потрібно гарне зміст, то може допомогти плагін WP DS Blog Map. Ще один варіант – WP Realtime Sitemap. Це варіант для тих, кому потрібна гнучка настройка. В цьому плагіні ви можете відключити всі – дати постів, рубрики і т. д. залишивши тільки самі назви записів та сторінок.

Я розгляну додавання карти з розширенням WP DS Blog Map, вже дуже мені він сподобався. Для початку знаходимо, встановлюємо і активуємо його.

Тепер у вкладці Налаштування у вас з’явиться новий пункт з назвою доповнення.

Sitemap для сайту WordPress

Бачимо, що він надає можливість виведення записів, сторінок і тегів, а також назви шорткодов, які виводять ці списки. Ці назви ви можете поміняти на довільні. Головне, щоб вони були в квадратних дужках.

Також нижче ви можете виключити ті категорії, які не варто показувати і виконати деякі інші налаштування. Після цього вам залишається створити в wordpress нову сторінку, на яку скопіювати потрібний шорткод. Ну і заголовок зробіть відповідний.

Зміна зовнішнього вигляду html-карти

Щоб поміняти оформлення, встановлене за замовчуванням, вам достатньо відкрити вихідний код сторінки (Ctrl + U) і подивитися, в яких тегах виводиться карта. Зазвичай це список і пункти списку для кожного окремого запису.

Тепер ви можете укласти шорткод в html-тег і додати йому клас або ідентифікатор. Тобто замість: [postlist]

Вивести так:

[postlist]

Тепер вся ваша карта знаходиться в теге з id = map і з цього селектору ви можете звернутися до елементів карти через css. Наприклад, #map ul li звернутися до всіх пунктів списку.

Загалом, якщо вам потрібно підігнати зовнішній вигляд карти під ваш дизайн, то зробити це не дуже складно, але потрібно знати хоча б основи css. Навчитися азам технології ви можете в цьому курсі.

Що ж, сьогодні ми з вами розглянули, як робиться sitemap для сайту, а також як зробити карту для людей. Тепер ви можете додати ці корисні файли для усіх своїх сайтів.