Симфонія Жаху: Музика Акіри Ямаоки

260

Silent Hill — ця серії ігор, яка зробила хоррори такими, якими ми їх знаємо. Все, від геймплея до персонажів, прописаного лора і атмофсеры — дихає жахом і самобутністю. Це все допомогло їй набути статус культової, і багато в чому також завдяки музиці, яка створювала тут саму атмосферу туманного міста. Саме музика, разом з сюжетом, символами і персонажами грає роль четвертої оповідної сили.

Її автор — Акіра Ямаока і про те, як він пише її, і яку роль відіграє музика Silent Hill для серії ми і поговоримо.

Перед тим як опустився туман

До того як стати маестро хоррор музики, Акіра планував стати дизайнером і відучився в Токійському коледжі мистецтв. Купивши собі комп’ютер для навчання він виявив там встановлену музичну ЗА. Так як він любив музику все життя і грав на семиструнній гітарі, то захопився її створенням,

У нього немає відповідних знань музичної теорії або нотної грамоти. Також закінчилися нічим його спроби грати в групах. Однак, Акіра створював треки сам і відправляв їх на різні конкурси.

І ось в 1993 році він потрапив в Konami, де написав саундтрек до Sparkster: Rocket Knight Adventures 2. Гра не набула великого успіху, але підстьобнула композитора створити щось велике. І ось, коли в 1998 році студія почала створювати Silent Hill Акіра зголосився писати для гри музику, заявивши, що ніхто, крім нього, не здатен це зробити. І, чорт візьми, у нього це вийшло.

День, коли я приїхав в Сайлент Хілл

Його саундтрек до першої гри органічно злився з атмосферою, посиливши її. Він використовував під жанри індастріал музики, такі як ноиз і дарк-ембієнт. Саунд з 40 композицій зробив маленьку революцію в музиці в іграх. Як сам згадував Ямаока, робота над першою музикою Сайлент Хілл дала йому зрозуміти, як важко бути оригінальним. Надихав його Анджело Бадаламенти, творець саундреку до серіалу Twin Peaks.

Акіра дуже ретельно підходив до дрібниць. Кожен трек гармонійно зливається з персонажем, локацією, ситуацією і лякав. Перед початком роботи автор, бувало, ізолювався від ЗМІ, і людей, щоб знайти потрібний настрій.

Музика викликала не затишок і одночасно могла нести заспокоєння. Так, наприклад, для створення гри він використовував у композиціях звук бормашинки стоматолога. Це простежується у таких треках як «Until Death» і «Over» — в них можна почути цей лякаючий і неприємний звук.

Проте саме із-за того, що кожна композиція прив’язана до конкретної ситуації, важко було слухати їх окремо. Проте, вони стали невід’ємною частиною серії.

Тема Лаури

Акіра завжди був прискіпливий. Наприклад, до другої частини гри він записав близько 200 звуків різних кроків. Саме після другої частини гри його музику стали характеризувати як виключно авторську. Сам композитор називає другу частину найулюбленішою, а головну тему «Theme of Laura» він написав за три дні.

У другому Silent Hill можна розгледіти його прийом того, що кожному персонажеві присвячена своя музична тема або кілька композицій, що посилювало наратив і без того емоційного стану.

Такий прийом виступав ще одним способом розкриття персонажа. Наприклад, при кожній зустрічі з дівчинкою Лорою ми чуємо мелодійні і спокійні звуки клавіш. Вони дарують якесь умиротворення, а все тому, що Лора в силу того, що їй 8 і в неї на душі немає «гріховності», вона не бачить усіх демонів міста, які бачать дорослі.

Після цього треки в іграх стали більш відкритими поза контекстом, і відображали людей і їх долі. А так як всі персонажі гри — зломлені люди з трагічною історією, вся музика носить меланхолійний мотив. Але також і жахливий, коли, наприклад, з’являється Пирамидоголовый…

Образ страху і відчаю

Для того, щоб створити відчуття затишку не маестро впливає на психіку гравця скреготом, стуком і ударів, які відбуваються десь далеко, за стіною або закритими дверима. Гравець не бачить їх джерело, але відчуває.

Особливо це відчуває в третій частині, де Акіра створив абсолютно всі звуки в грі. Все, що звучить в ній відбувається за його велінням. В цей же час до нього в команду прийшла Элибазет Макгллин, з якою він записав такі треки як «You’re not Here», «I wan’t love». З цієї ж частини та за наступну Акіра надавав ще велике значення темами персонажів. Музика відображає їх слова як, наприклад, це робить «Sickness Unto Foolish Death» при зустрічі з Вінсентом.

Музика в двох останніх іграх класичної серії добре підкреслює емоційний стан персонажів. Так, у зухвалої Хізер ми часто чуємо мотиви втоми та нерозуміння того, що відбувається, а у Генрі Таунседа з четвертої частини — меланхолія та відчай.

Ми розглянули 4 класичних частині гри як єдине ціле студії Konami і Акіри як композитора, але зазначимо, що він писав і треки для продовження серії.

Музика Silent Hill — це не просто мелодії. Акіра Ямако надав великої серії гри великий саундрек. Він зробив революцію в тому, як музика повинна подаватися в іграх. І тепер така фраза як «музична тема героя» сьогодні часте явище, але це саме завдяки йому.

Крім того, цим матеріалом CADELTA оголошує місяць присвячений не тільки Silent Hill але і хоррор ігор в цілому.

Джерело: http://kbcsecurities.com.ua/