Штучний інтелект допоможе в боротьбі з лісовими пожежами в росії

30

Федеральне агентство лісового господарства (рослісгосп), що знаходиться у віданні міністерства природних ресурсів і екології рф, має намір взяти на озброєння технології штучного інтелекту (ші) для підвищення ефективності боротьби з лісовими пожежами.

Джерело зображень: pixabay.com / ylvers

Нова ініціатива стане частиною масштабної програми з цифрової трансформації рослісгоспу. На ці цілі планується витратити в цілому 6,7 млрд рублів. На впровадження ші з названої суми буде виділено 120 млн рублів до 2023 року.

Як повідомляє газета “коммерсантъ”, відомство має намір використовувати нейромережі для прогнозування лісових пожеж і дистанційного зондування природних зон ризику. Для цього буде створена окрема автоматизована федеральна державна інформаційна система лісового комплексу.

«», — йдеться в публікації.

Застосування ші-алгоритмів дозволить автоматизувати рутинні операції, які в даний час виконують співробітники. Зокрема, нейромережі допоможуть виконувати аналіз супутникових знімків для розпізнавання пожежі і прогнозування його розвитку. Крім того, штучний інтелект зможе обробляти і аналізувати історичні дані по регіонах з урахуванням погодних умов.