Що таке теми WordPress?

267

Від автора: що робити, якщо ви новачок в темі і не знаєте, з чого почати? Саме про це ви дізнаєтесь в даній серії статей. Якщо ви новачок в WordPress і хочете зорієнтуватися, ми допоможемо відповісти вам на запитання: Що таке теми WordPress?.

Представлення вашого сайту

Перед глибоким вивченням питання хотів би сказати, що мені подобається думати про теми WordPress, як про подання сайту. Тобто ваш сайт або блог не більш ніж просто пости, сторінки, категорії тощо, і все це зберігається в базі даних.
Можна створити сайт взагалі без стилів, однак якщо у вас є бренд або ви хочете додати сайту певний зовнішній вигляд, без теми ви просто не зможете спілкуватися зі своїми користувачами або читачами.

Але це моє визначення. А що про теми WordPress йдеться в кодексі?

«По суті, система тим в WordPress додає скіни в ваш блог. Але це не просто скіни. При додаванні скіна змінюється тільки дизайн сайту. З допомогою тим в WordPress ви отримуєте набагато більший контроль над зовнішнім виглядом і поданням контенту на вашому сайті.»

Я раджу прочитати всю статтю з кодексу, там дається багато пояснень. Однак у цілях даної статті ми отримали визначення, з яким можна працювати.

Скільки коштують теми? Досить поширений питання.

Безкоштовні теми

З одного боку в мережі можна знайти дуже багато дійсно хороших безкоштовних тем. Але зазвичай більшість безкоштовних тим схожі. Крім того, ці теми можуть використовувати і інші люди. Якщо ви створюєте блог для себе, що вам не потрібна велика аудиторія, або вам просто не важлива унікальність, безкоштовні теми вам цілком підійдуть.

Платні теми

З іншого боку окремі теми можуть коштувати від 1,000 до $20,000 і вище, все залежить від рівня дизайну, налаштування, вимог і обладнання.

Якщо для вас дико витрачати такі суми грошей на теми, просто згадайте, що ми говоримо про програмне забезпечення для веб-сайту, яким будуть користуватися дуже багато людей. При виборі платній теми необхідно враховувати безліч чинників.

Де знайти теми?

У мережі існує безліч місць, де можна знайти теми, однак не всі з них варто розглядати. За фактом, я можу порекомендувати лише кілька авторитетних сайтів. Ми розглянемо тільки два найкращих сайту. Крім того, я також розповім, чому не потрібно шукати безкоштовні теми де завгодно, а дотримуватися тільки преміум сайтів.

ThemeForest

Що таке теми WordPress?

ThemeForest – магазин сайту Envato, в якому на момент написання статті понад 6,000 тим WordPress. Теми на цьому сайті найрізноманітніші: від спеціальних тим, націлених на певні завдання, до універсальних тем. Думки в співтоваристві WordPress про те, який функціонал повинен бути в темі, розділилися, і все ж остаточне рішення в цьому питанні залишається за самим користувачем.

Враховуючи те, що теми з великим набором опцій все ще добре продаються, можна стверджувати, що у них є своя ніша на ринку. Тим не менше, потрібно сказати і про нішеві теми, які направлені на якусь конкретну область. Дані теми продовжують розвиватися в своїх областях, будь то блогінг або управління контентом.

WordPress Theme Repository

Що таке теми WordPress?

WordPress Theme Repository – офіційний репозиторій, який розробники можуть завантажити свої теми. Теми будуть перевірені і додані на сайт. Після перевірки вони стануть доступні як через репозиторій, так і в панелі адміністратора WordPress.

Ці теми, звичайно, зосереджені на якійсь конкретній тематиці. Приміром, в репозиторії можна знайти теми спеціально для ведення блогу, викладання фотографій, музики або іншого хобі.

WordPress theme repository – відмінне місце для тих, хто тільки знайомиться з темами в WordPress і не хоче витрачати на них гроші.

Є якісь інші місця?

Звичайно, в мережі повно магазинів часом крім перерахованих вище. Але якщо розповідати про всі можливі сайти, то на прочитання статті піде кілька днів. Я розповів про двох самих популярних сайтах як з преміум, так і безкоштовними темами.

Повного списку магазинів тим немає і бути не може, ви завжди можете найняти розробника, щоб він створив для вас унікальну тему. А якщо витратити пару днів на вивчення плюсів та мінусів тим, то можна і свою тему створити.

Про створення тем вручну ми ще поговоримо, але спочатку я розповім про безкоштовні теми, які можна знайти в пошуковій видачі Google.

Небезпеки, які можуть виникнути при пошуку тем

Якщо ви тільки знайомитеся з темами в WordPress, знайте, що все прийде з досвідом, і не потрібно зациклюватися на цьому. В інтернеті незліченна кількість сайтів з темами WordPress.

Але будьте дуже обережні: якщо ви шукайте безкоштовні WP теми через Google, то ви піддаєте себе певної небезпеки.

Тобто більша частина безкоштовних тим, знайдених через Google, не була перевірена на спеціальних сайтах, що в кінцевому підсумку може призвести до зараження вашого сайту вірусами. Не дуже добре. Тому завжди шукайте теми на перевірених сайтах, як ті, що перераховані вище.

Як створити тему самому?

У тих, хто зацікавився проектуванням тим для WordPress, виникає логічне питання: «Як створити тему самому?» Це відмінний питання, так як він показує, що інші люди хочуть навчитися чогось нового і внести свій внесок у розвиток WordPress.

Дане питання потребує набуття певних знань. По-перше, потрібно зрозуміти, що вам знадобиться вивчити кілька мов розробки. Серед них:

HTML

CSS

PHP

JavaScript

Крім того, вам потрібно навчитися працювати з веб-сервером і базами даних. Ви можете безпосередньо і не взаємодіяти з базами даних, проте отримані знання допоможуть вам зрозуміти, як передається видима вами інформація в WordPress і назад.

На щастя, є безліч ресурсів для вивчення цієї тематики. Також вкрай корисно вивчити відкритий код. Для цього був створений проект Underscores.

Що таке теми WordPress?

З репозиторію проекту:

«Привіт, я стартова тема _s або по-іншому underscores. Я призначена для злому, так що не використовуйте мене в якості батьківської теми. Краще спробуйте з моєю допомогою створити щось реально круте.»

Іншими словами, Underscores – не тільки стартова або базова тема, з якої можна створити власну, але також це приклад того, як повинні будуватися різні шаблони, як організовувати каталоги, як писати код і т. д.

Функціонал

Говорячи про функціоналі в темах WordPress, ми змішуємо подання з функціями. І тут на сцену виходять плагіни WordPress.

«Ядро WordPress спроектовано так, щоб підтримувати невелику вагу і функціонал, максимально збільшити гнучкість і мінімізувати розростання коду. Плагіни забезпечують додаткові функції і особливості, щоб користувачі могли підігнати сайт під конкретні вимоги.»

Загалом, теми WP повинні адаптуватися під управління поданням сайту. Тобто теми адаптивні до шрифтів, колірними схемами і макетів.

Плагіни ж адаптивні до функціоналу, що розширює можливості ядра WP. Вони можуть додавати унікальні функції у ваш блог, а можуть покращувати можливості, яких раніше не було в панелі адміністратора.

У будь-якому випадку між плагінами і темами завжди повинна бути чітка розділяє лінія. Але на жаль, цю лінію часто перетинають. У мережі можна знайти теми, які йдуть разом з плагінами, без яких вони не працюють. Якщо ж користувач встановить версію плагіна, який вже вбудовано у тему, це може призвести до непередбачуваних наслідків.

Я не кажу, що не можна створювати теми з розширеним функціоналом, просто особисто я дотримуюся того, теми повинні бути адаптивними до подання, а плагіни – до функціоналу.

Враховуючи все вищесказане, можна додати, що для універсальних тим є своя ніша на ринку, і це видно по тому, як вони продаються та купуються в різних онлайн-магазинах.

Кращий рада, яку я можу дати вам при створенні тем для WordPress – дивіться, щоб дані правильно відображалися і стилизовались на екрані. Тепер ви можете перейти до розробки плагінів, але це вже інша тема.

Висновок

Зрозуміти, що таке теми WordPress і їх призначення досить просто, але все стрімко змінюється, якщо ви хочете створити тему самостійно. Потрібен певний рівень знання декількох мов програмування, а також розуміння ієрархії шаблонів WordPress.

На щастя, на нашому сайті ви зможете знайти курси на ці теми. Крім того, в нашому магазині повно матеріалів, які можна скачати і вивчати. Якщо і цього мало, ви також можете ознайомитися з документацією і відкритим вихідним кодом, WordPress.

Хочу повідомити тим, кого зацікавила тематика WordPress, що я працюю виключно з WordPress і часто пишу про цю систему. Знайти усі мої курси та уроки можна в моєму профілі, також ви можете підписатися на мій блог і/або Twitter @tommcfarlin, де я розповідаю про розробку програмного забезпечення для WordPress.