Що таке роутер (маршрутизатор) і який вибрати?

45

Інтернет-це здорово, чи не так? вся необхідна інформація завжди знаходиться на відстані декількох клацань мишею. Хоча у нас вдома широко доступне покриття wi-fi, чи замислювалися ви коли-небудь про те, як пакети даних надходять у ваш браузер, коли ви запитуєте інформацію? є багато речей, які роблять це можливим, і одна з них-роутер. У цій статті ми розповімо, що таке роутер (маршрутизатор) і як саме він працює.

Що таке роутер?

Маршрутизатор являє собою пристрій, який передає дані з інтернету на кілька пристроїв у вашому домі. Дані передаються від маршрутизатора до пристроїв за допомогою радіохвиль в діапазоні від 2,4 ггц, 5 ггц до 6 ггц.

Люди часто плутають маршрутизатор з модемом, хоча це два абсолютно різних пристрої. Бачите, комп’ютер може розуміти тільки цифрові сигнали, але сигнал від вашого інтернет-провайдера є аналоговим. Модем перетворює аналоговий сигнал в цифровий і відправляє його на ваш комп’ютер, і навпаки.

Використовуючи модем, ви можете підключитися тільки до одного пристрою, тоді як якщо ви підключите модем до маршрутизатора за допомогою кабелю ethernet, ваш маршрутизатор може почати передавати радіохвилі, які потім можуть бути прийняті пристроями з підтримкою wi-fi.

Який вибрати роутер?

Одне з найважливіших рішень після вибору інтернет-провайдера — це пошук хорошого роутера. Більшість інтернет-провайдерів надають маршрутизатори, і хоча вони “працюють”, у них є свій набір недоліків. Наприклад, більшість маршрутизаторів в наші дні все ще не є дводіапазонними, і це величезний мінус.

Мережі 2,4 ггц мають більш широкий діапазон, але швидкість передачі пакетів буде значно нижче, ніж в мережі 5 ггц. Перші мережі долають великі відстані, в той час як другі долають коротші відстані, але швидше, отже, з більшою швидкістю.

Якщо у вас є з’єднання зі швидкістю 50 мб / с або менше, у вас вдома не більше трьох пристроїв, і ви тільки переглядаєте веб-сторінки в інтернеті і онлайн-контент 1080p, однодіапазонний маршрутизатор виконає свою роботу. Однак, якщо у вас більше пристроїв і ваша робота вимагає надшвидкісного інтернету, вам слід купити дводіапазонний маршрутизатор, не замислюючись.

В даний час ми завжди пропонуємо придбати людям дводіапазонний маршрутизатор, тому що він виправдовує рахунки, які ви платите своєму інтернет-провайдеру, забезпечуючи більш високу швидкість.