Що таке Joomla і як це працює?

248

Від автора: вітаю Вас, дорогий друже. Системи управління контентом, в даний час, користуються величезною популярністю серед веб-розробників, оскільки дозволяють швидко і досить легко створити сайт практично необмеженого функціоналу. Тому в даній статті я хотів би поговорити про те, що таке Joomla і як це працює.

Що таке Joomla?

Joomla – це система управління контентом з відкритим вихідним кодом, написана на мові програмування PHP, з елементами JavaScript. Назва “Joomla” сформовано з слова “Jumla”, африканського мови суахілі, що в перекладі означає “всі разом”. До речі з цього приводу розробники, дуже вдало обрали назву, так як CMS дуже популярна, і має величезне співтовариство користувачів, як в рунеті, так і в інтернеті. При цьому Joomla активно розвивається і постійно удосконалюється як в плані функціоналу і зручності, так і в плані безпеки та швидкодії.

Що таке Joomla і як це працює?

На сьогоднішній момент, а це вже 10 років як створена перша версія движка, CMS Joomla займає лідируючу позицію в рейтингу найпопулярніших CMS по всьому світу, поступаючись тільки WordPress.

Що таке Joomla і як це працює?

Історія створення CMS Joomla

В основі CMS Joomla лежить проект Mambo. В далекому 2005 році в команді розробників даного проекту стався розкол, відповідно частина з них покинули проект і зайнялися розробкою нової власної CMS. Так у вересні 2005 року була випущена перша версія CMS – Joomla 1.0, яка, по суті, являла вже існуючу, Mambo 4.5.23, звичайно з деякими доробками та удосконаленням. Через деякий кількість часу в 2007 році була випущена повністю самостійна версія з довгостроковою підтримкою – Joomla 1.5. Дана версія підтримувалася досить довго, і під неї було створено величезну кількість розширень і шаблонів, що дозволяло адаптувати її під різні потреби користувачів.

Що таке Joomla і як це працює?

На цьому розробники не зупинилися і в наступні роки випускалися все нові і нові оновлення, що призвело до виходу в грудні 2011, черговий довгострокової версії Joomla 2.5.

Що таке Joomla і як це працює?

В даний час актуальна версія Joomla 3.4.5 і вийшла для тестування — Joomla 3.5 beta, що призвело до припинення підтримки більш ранньої версії Joomla 2.5

Що таке Joomla і як це працює?

Можливості CMS Joomla

Тепер давайте поговоримо про те, які в CMS Joomla можливості:

Багата функціональність, яка до того ж значно розширюється додатковими розширення (компоненти, модулі, плагіни).

Гнучка і проста система шаблонів, завдяки якій, дуже легко змінювати зовнішній вигляд сайту: позиції модулів, шрифти, колір фону і т. д. За час існування Joomla, створено величезну кількість шаблонів, як безкоштовних, так і платних – для різних версій CMS. При цьому шаблони Joomla досить прості в розумінні, а отже цілком можна самостійно створити власний шаблон, забезпечивши, таким чином, унікальність дизайну створюваного сайту. На нашому сайті опублікований міні-курс з даної теми – посилання.

З версії 1.6 додано підтримку багатомовності.

Починаючи з версії 2.5 розширена підтримка баз даних. Реалізована підтримка Microsoft SQL Server, а з версії 3.0 — PostgreSQL. Надалі планується додати підтримку Oracle, SQLite.

Вбудований медіа-менеджер, який забезпечує можливість, завантаження файлів на сайт.

Гнучкий і функціональний механізм поділу користувачів з прав доступу до елементів сайту.

Підтримка людино-зрозумілих URL (ЧПУ).

Можливість встановлення терміну початку та закінчення публікації матеріалів.

Можливість створення закритих областей сайту, доступ до яких дозволений лише окремим групам користувачів.

Можливість адміністрування з користувацької частині сайту, при наявності відповідних прав доступу.

Переваги CMS Joomla

Основні переваги CMS Joomla:

Інтуїтивно-зрозумілий інтерфейс панелі адміністратора, завдяки чому навіть новачок з легкістю зможе створити сайт на цій CMS.

Зручний механізм створення і відображення меню, необмеженого рівня вкладеності.

Відкритий вихідний код.

Багатий по функціоналу менеджер матеріалів, який дозволяє публікувати необмежену кількість матеріалів, причому з розподілом за категоріями.

Зручна система модулів, завдяки якій можна відображати в різних позиція необхідні дані.

Гнучкість і розширюваність сторонніми компонентами. Як було описано вище, функціонал CMS можна значно розширити додатковими розширеннями і адаптувати для вирішення практично будь-якої поставленої задачі.

Універсальність і простота установки. Кожен елемент системи – легко настроюється під кожного користувача.

Широке співтовариство користувачів і постійні оновлення, які виправляють знайдені помилки і підвищують безпеку системи.

Багатомовність – як було описано вище в CMS введена підтримка багатомовності, що дозволяє відображати на сторінках сайту контент на різних мовах.

Простота оновлення.

Що таке Joomla і як це працює?

Як Ви бачите, переваги Joomla показують, чому вона користується високою популярністю серед розробників сайтів. Всього Вам доброго і вдалого кодування!!!