Що таке файлообмінник або файловий хостинг

1170

Від автора: вітаю всіх читачів webformyself. У цій статті я розповім вам про те, що таке файлобменник або файловий хостинг, як його ще часто називають.

Файлообмінник. Я майже впевнений, що ви хоча б один раз в житті бували на подібному сайті. Особливо легко на нього потрапити, якщо вам потрібно щось скачати й ви вбиваєте це в пошуковик. Потім натискаєте на одне з перших результатів і бачите там саме той файл, що вам потрібний. Ви натискаєте «Завантажити», але все виявляється не так просто.

Що таке файлообмінник або файловий хостинг

Спочатку сервіс пропонує вам придбати преміум-аккаунт, щоб скачувати швидше і без затримок, потім ще показує приблизно 30-60 секунд рекламу і тільки якщо ви витерпіли до кінця, то нарешті отримуєте таку бажану робочу посилання на завантаження потрібного файлу. Знайоме до болю, чи не так?

Так от, те, що я описав, це і є типовий файлообмінник. Це сайт, створений з єдиною метою – обмін файлами. Будь-який користувач може зареєструватися тут і завантажити свій власний файл, після чого отримати на нього посилання. Потім цю посилання можна де-небудь поширювати і отримувати за скачки файлу грошові заохочення від сервісу.

Здавалося б, і файл завантажити безкоштовно дадуть, та ще й грошей заплатять за його скачування, у чому підступ? Але як ви пам’ятаєте, такий сайт неодмінно монетизують його власниками, щоб не піти в збиток. Які види монетизації можна побачити на файлообміннику?

Наприклад, ця пропозиція придбати преміум-аккаунт кожен раз, коли ви намагаєтеся щось закачати з файлообмінника. Багато люди і справді купують такі акаунти, бо коштують вони зазвичай недорого (пару доларів), натомість відключають рекламу і дозволяють качати файл швидше, а також докачувати його.

На безкоштовному тариф ж всі ці можливості будуть недоступні. А ще, якщо ви вже збираєтеся завантажити файл просто так, то побачите ще один спосіб монетизації:

Реклама. Якщо ви вже збираєтеся завантажити безкоштовно і вже встигли 5 разів відмовитися від преміум-тарифу, то перед скачуванням вас чекає ще одне випробування: 30-60 секунд очікування, протягом яких вам може показуватися якась реклама.

Власне, різні файлообмінники вводять різні обмеження на закачування файлів на безкоштовному тариф. Наприклад, вас можуть попросити ввести капчу і якщо ви введете невірно, другого шансу вам можуть і не дати. Або доведеться знову хвилину дивитися рекламу, або ввобще скажуть, що вам дозволено робити спробу 1 годину і чекайте тепер свого наступного шансу.

Може бути, вам могло здатися, що я сильно критикую файлообмінники. Ні, адже їх власникам теж треба якось покривати витрати на утримання подібних сайтів, тому що їм потрібно просто величезну дисковий простір для розміщення тієї купи файлів, яку будуть заливати на файлообмінник користувачі.

Як простій людині заробити на файлообміннику?

Ще один спосіб монетизації такого проекту – це спонукання користувачів активно поширювати посилання на файли, а сам файлообмінник зобов’язується платити за кожні 1000 скачувань файлу. Оплата залежить в основному від розміру файлу. Наприклад, за важкий файл грошей ви отримаєте більше. Діапазон винагороди за 1000 скачувань приблизно 1-50$. Потрібно сказати, що така система розподілу прибутку з активними користувачами є далеко не на всіх файлообмінниках.

Інший спосіб заробити – це залучати рефералів і спонукати їх до роботи на сервісі. Ви будете заробляти 5-20% від їхнього доходу. Втім, всі ці способи поступово вмирають.

Зазвичай на файлообмінниках є деякі обмеження, які дозволяють зберігати більше вільного місця на жорстких дисках. По-перше, якщо завантажені файли довгий час лежали і ніхто їх не качав, вони можуть просто видалятися. По-друге, сервіс може вказувати верхній ліміт розміру файлу. Наприклад, 30ГБ або 100ГБ.

Історія обмінників лохотронів

Також з подібними сайтами пов’язано дуже багато негативу. Зокрема, багато подібні ресурси почали створюватися з однією єдиною метою – обдурити людей і виманити у них гроші. Які брудні методи використовували власники цих ресурсів?

Наприклад, на такому сайті може знайтися все, що вам потрібно. При цьому на ділі потрібних файлів немає, але скрипт працює так, як ніби вони є. Ви, звичайно, зрадієте тому, що обрыли весь інтернет і нарешті, знайшли потрібну інформацію, але не тут то було. Вас попросять ввести номер телефону, а потім як би випадково кажуть, що ще й СМС непогано було б відправити на такий-то номер.

Картину завершує те, що знизу кожну хвилину додаються нові коментарі ніби від реальних людей, і усі відгуки позитивні. Загалом, це не єдиний метод, який використовують для обману людей, тому будьте обережні!

Як ви можете використовувати файловий хостинг

Це гарне місце, щоб завантажити якийсь важкий файл на нього, після чого дати посилання на скачування зі свого сайту. Мало, ніж ви захочете поділитися зі своїми читачами. Якщо це буде щось важке, то не варто вантажити це на свій сервер.

Деякі сервіси як раз пропонують зберігання файлів для вашого сайту. Чим більше гігабайт ви зберігаєте, тим більше платите.

Що таке файлообмінник або файловий хостинг

На цьому скріншоті ви можете побачити приклад одного такого сервісу. Як бачите, це практично безкоштовний файловий хостинг, тариф дуже вигідний.

Більшість сервісів файлообмінників згодом перетворилися в хмарні сховища. Такий сайт заробляє вже іншим способом. Він дає кожному зареєстрованому користувачеві небагато місця на диску. Як правило, 5-20 гігабайт. Щоб збільшити цей ліміт, потрібно купувати платні пакети гігабайт з помісячним або погодичной оплатою. Найпопулярніші хмарні сховища:

Dropbox.com

Cloud.mail.ru

Яндекс.Диск

Google Drive

Сьогодні це відмінне рішення для зберігання різних важливих файлів. Уявіть, якщо одного разу жорсткий диск вашого комп’ютера зламається? Що ви маєте намір робити? Якщо всі важливі для вас дані будуть на хмарному сховищі, ви будете захищені.