Що робити, якщо завис android

68

Зависання пристрою на android іноді трапляється практично у кожного власника такого гаджета. До такої неприємної ситуації потрібно бути готовим, щоб прийняти її з гідністю і вирішити в найкоротші терміни.

Перезавантаження апарату

Найпростіше рішення проблеми зависання зводиться до перезавантаження апарату. У деяких гаджетів для цього є спеціальна кнопка. Інші ж перезавантажуються шляхом нехитрих маніпуляцій з клавішею відключення.

Однак не все так просто: іноді андроїд відмовляється перезавантажуватися. У такій ситуації доведеться витягнути батарею, якщо вона знімна або ж почекати, поки акумулятор розрядиться і пристрій вимкнеться самостійно.

Витяг різних доповнень

Іноді операційна система зависає через різного роду доповнень, наприклад, знімною флеш-карти. Спробуйте витягнути картку. Якщо без неї гаджет почне працювати нормально, джерело проблеми стане зрозумілий.

Перевірте, чи не заповнена ваша флеш-карта до відмови. Спробуйте її почистити або відформатувати і повернути назад в пристрій. Якщо проблема зависання не зникне, доведеться замінити карту.

Скидання налаштувань hard reset

У крайніх випадках доводиться звертатися до радикальних методів на зразок повного скидання налаштувань до заводських. Ця процедура відома під назвою hard reset.

Скидання виконується шляхом натискання певної комбінації клавіш. Для різних пристроїв заповітна комбінація також буде відрізнятися. Уточніть цей момент в окремому порядку.

важливо: скидання налаштувань видалить всі ваші особисті дані. Контакти, додатки, ігри – від цього не залишиться і сліду. Тому по можливості зробіть бекап даних.

Рекомендації по оптимізації ос

Щоб надалі уникнути проблем зависання або ж звести їх до мінімуму, дотримуйтеся наступних простих рекомендацій.

Якщо ваш гаджет не може похвалитися високою продуктивністю, не вмикайте живі шпалери. Вони, звичайно ж, красиво виглядають, але, одночасно з цим, створюють нераціональне навантаження на оперативну пам’ять і графічний процесор. У слабеньких пристроях на андроїд це помітно подвійно.

Налаштуйте ліміт фонових програм. Завдяки цьому оперативна пам’ять пристрою не буде заповнюватися вщерть. Тримайте відкритими лише по-справжньому потрібні вам програми. Від всіх невикористовуваних і непотрібних утиліт відмовтеся.

Періодично перевіряйте перелік працюючих служб. Відключайте не використовувані процеси. Це також дозволить збільшити продуктивність гаджета. Важливо: не відключіть важливі системні процеси. Не знаючи, для чого необхідна та чи інша служба, попередньо уточніть цю інформацію в окремому порядку.

Контролюйте ступінь заповнення вбудованого накопичувача даних. Величезні архіви відео, аудіофайлів, фотографій та іншого контенту – все це здатне привести до зависання. Намагайтеся завжди залишати хоча б 5-10% вбудованої пам’яті вільними.