Що приховує за собою Пирамидоголовый, медсестри і туман? – символізм в Silent Hill. Частина перша.

439

Символи – це завжди хороший показник того, вкладають творці в гру щось більше, ніж просто сюжет. Коли гра має під собою глибину, тим більше хочеться досліджувати її.

Класична четвірка Silent Hill це просто Марианкая западина, в яку можна дуже довго занурюватися. Все, починаючи від монстрів, вешнего вигляду персонажа, і – символічно і має підтекст. Сьогодні ми торкнемося те, які символи Сайлент Хілл ховаються від нас за видами монстрів і густим туманом.

Трохи історії

Для початку відповімо на запитання, чому Сайлент Хілл взагалі такий, який він є? Один з посилів серії в тому, що наші страхи і страждання мають енергію, і якщо десь є її велике скупчення, там ці страхи можуть матеріалізуватися. А в Сайлент Хіллі страждало багато людей.

Ще 17 столітті перші поселенці вирізали корінне населення міста. Потім вони двічі переживав епідемію чуми, що в місті будували в’язниці, табір ув’язнених під час війни, а також лікарню Брукхевен для душевнохворих. У ньому з’явилася секта Орден, яка була пов’язана з таємничими зникненнями і жертвопринесеннями. Під кінець ХХ століття в місті процвітає наркоторгівля…

Останньою краплею в чаші страждань стало офіри маленькою, дуже нещасної дівчинки Алессы, чиї муки і випустили у наш світ кошмари, поглинули місто і він став місцем, де фобії реальні. Тому кожен, хто потрапляє в цей вічно туманний місто, зустрічає в ньому свої матеріалізовані страхи, гріхи, за які звинувачують себе. Якби ви поїхали туди, зустрілися б із тим, що ненавидите себе і за що повинні бути покарані.

Символи Silent Hill (1999)

Крім звичайного Сайлент Хілла, де можна зустріти монстрів, герої протягом гри потрапляють в його альтернативну версію, і саме в ній саме оточення відображає емоційний і психічний стан героїв.

У першій частині у чому ми спостерігаємо не страхи Гарі Мейсона, а дівчатка Алессы Гіллеспі, яку рідна мати, інші члени культу збиралися зробити посудиною для бога і спалити жертву.

Монстри багато в чому уособлюють дитячі страхи Алессы: боязнь черв’яків, змій, собак, а також картинок з книг, які вона прочитала. Так, наприклад, з’явився монстр Повітряний крикун (Airscreamer), якого Алессіо списала з птеродаклетя улюбленої книги «Загублений світ» Конан Дойля.

Діти примари(Larval Stalker) які всхлипывают і зникають, є переживаннями Алессы в школі, а примари з ножами Stalker уособлюють агресію дівчинки проти своїх однокласників, які знущалися над нею.

Ще один страх дівчинки – це дорослі і служителі культу. Їх втілює монстр Romper, який накинувся на гравця і намагається повалити на землю – натякаючи як служителі культу застосовували фізичне та сексуальне насильство до Алессе, коли вона не слухалася.

Parasitized Doctor і Puppet Nurse – медперсонал з паразитами на спині – так дівчинка бачила лікарів, які подібно маріонеткам безвольно слухали служителів культу, і тримали її в лікарні.

Інкубатор(один з варантів боса в кінці гри)– це те, як Алессу сприймала її мати-інкубатором для Бога. Її біле плаття – чистота, яку вона придбала, померши в муках.

А ось Інкуба – це суміш трьох демонів Бафаэля(демон відьом) Инкуба(демон страху) і Самаэлья(Бог смерті) – все це чисте відображення релігійних догм, ненависті, страху і бажання Алессы вбити всіх хто заподіяв їй біль.

В цілому, в альтернативному місті ми бачимо образи, відсилають до болю від спалення: бинти, обпалені монстри, інвалідні крісла, госпіталізація.

Символи Silent Hill 2

Альтернативний світ у торою частини безпосередньо пов’язаний з насильством і почуттям самотності. Кожного з героїв мучать свої демони. Джеймса Сандерленда – спогади про вбивство своєї дружини і сексуальної фрустрації, Анжелу Орсоко – сексуальне насильство з боку батька, а Едді Домбровскі –психапатичные думки про вбивство на грунті знущань.

У грі багато дірок, довгих коридорів і сходів у які спускається Джеймс – все це натяк на те, як він повільно занурюється в глибини своєї душі, де знає, що він винен у смерті дружини.

Медсестри – відображення його сексуальних потягів до медсестер у лікарні, де лежала його умеряющая дружина. Їх особи перебинтовані так як, коли він дивився на них, то відчував провину, що любить Мері, але вона його не приваблює. У кожній жінці він почав бачити дружину, яка відвертала його зовні…

Пирамидоголовый – це монстр, який уособлює чоловічу частину Джеймса, агресивну, владну, яка знає правду і прагне покарати протагоніста за його злодіяння. А Марія – жіноча частина його свідомості – ідеальна жінка, якій він хотів бачити свою дружину. Але, як відомо, – ідеал не можна любити.

Образ Марії – відображає те, наскільки вся гра неоднозначна у своєму трактуванні. Фінальний же бос Мері – це протиріччя в душі Джеймса між тим, що він її вбив і тим, як він шкодує.

Абстрактний татко – демон Анджели показує те, як вона боїться свого батька. В його образі ми бачимо ліжко, на якій лежать дві фигру– нижня намагається вириватися а верхня домінує .

Про символізм в Сайлент Хілл 3 і The Room ми розповімо в майбутньому.

Джерело: http://fuck-hack.com/