Що нового в WordPress 4.5

251

Від автора: нещодавно офіційно вийшов WordPress 4.5 під назвою «Coleman» в честь джазового музиканта Coleman Hawkins. Головним з релізом виступив Mike Schroder, якому допомагали Adam Silverstein і Mel Choyce, а також ще 298 осіб. У цій статті я розповім про те, що нового в WordPress 4.5, а також про те, на що варто звертати увагу при оновленні.

Насамперед зробіть резервну копію сайту

Перед оновленням до WP 4.5 не забудьте зробити повний бекап сайту (база даних і файли). Зробити це можна безпосередньо з хостингу (через cPanel або Plesk) або ж скористатися популярними плагінами Updraft Plus, BackupBuddy і Backup to Dropbox.

При оновленні сайту можуть виникнути проблеми (звичайно зі сторонніми плагінами і темами). Якщо будуть проблеми, ви просто зможете відкотити сайт назад. Також вам варто подивитися, чи писали автори тем і плагінів щось по сумісності з WordPress 4.5.

Якщо є можливість, краще спочатку оновити тестову або проміжну версію сайту і протестувати всі зміни. Якщо це неможливо, підберіть найбільш підходящу для ваших користувачів час для оновлення.

Якщо зіткнетеся з проблемами при оновленні, спочатку спробуйте стандартні кроки типу відключення установки плагінів і теми за промовчанням, щоб визначити вогнище проблеми.

Як оновитися до WordPress 4.5

Насамперед необхідно зайти в панель адміністратора WP, там вас повинно зустріти повідомлення:

Що нового в WordPress 4.5

По кліку на «Please update now» вас перекине на іншу сторінку, де потрібно натиснути «update now». Після оновлення до WordPress 4.5 ви побачите екран привітання, як на картинці нижче.

Що нового в WordPress 4.5

Що нового в WordPress 4.5

Логотип сайту

Для досвідчених розробників або користувачів, це не таке і велике нововведення, проте більшу частину користувачів простий спосіб додавання логотипу порадує. Завантажити свій логотип можна Site Identity > Logo.

Що нового в WordPress 4.5

Все буде залежати від обраної вами теми, проте в популярних темах і стандартної даний метод вже з’явився.

Адаптивний попередній перегляд

Через кастомайзер панелі адміністратора в WordPress 4.5 ви зможете робити попередній перегляд сайту під екрани різних пристроїв.

Що нового в WordPress 4.5

Раніше для цього доводилося користуватися розширенням, панеллю розробника у браузері або вручну змінювати розмір вікна – тепер це можна легко зробити через кастомайзер.

Що нового в WordPress 4.5

Вбудований редактор посилань

Спосіб додавання посилань у візуальному редакторі був модернізований. Тепер по кліку на кнопку додати посилання в WYSIWYG редактор під виділеним текстом автоматично з’являється поле, в яке можна або вставити посилання або знайти її на сайті.

Що нового в WordPress 4.5

Перейти до старої формі додавання посилання можна, клікнувши на іконку шестерні.

Що нового в WordPress 4.5

Нові шорткоди

Якщо ви пишіть багато тексту в WordPress, для вас є хороші новини: з’явилася парочка корисних шорткодов. ` зворотна лапки з двох сторін для відображення коду. Нижче показано, як застосовується шорткод із зворотного лапками:

Що нового в WordPress 4.5

Покращена модерація коментарів

В WordPress 4.5 змінилися екран модерації коментарів, тепер керувати коментарями стало простіше. Тепер коментарі можна переглядати в редакторі.

Покращена оптимізація зображень

Оптимізація зображень була покращена, тепер файли до 50% менше без втрати якості.

Авторизація по імені користувача або email

У версії 4.5 тепер можна входити на сайт як під ім’ям користувача, так і під email. Раніше можна було використовувати електронну пошту замість імені користувача, але тепер приймаються і електронної пошти та ім’я користувача. Ця функція буде корисна, користувачі будуть менше забувати свою адресу електронної пошти.

Функції розробника

Також було додано кілька нових функцій для розробників:

Були оновлені JS бібліотеки (jQuery 1.12.3, jQuery Migrate 1.4.0, Backbone 1.2.3 і Underscore 1.8.3)

Вбудовані шаблони

Змінена сторінка редагування термінів (wp-admin/term.php)

Вибіркове оновлення

На WordPress 4.5 Field Guide можна знайти повний список нещодавніх змін для розробників, також там можна взяти участь в живому обговоренні.