Serral на шляху до другого титулу за один тиждень. Превью заключного етапу teamliquid starleague 8

36

Сітка віннерів

У сітці залишилося 12 гравців, з них аж два протосси, що за нинішніх часів тягне на рекорд. Зауважимо заодно, що один з цих протоссів це чемпіон попереднього сезону trap, який поки що успішно захищає свій чемпіонський титул. Правда, вже в півфіналі йому належить матч проти serral’а, який тільки що став чемпіоном next winter і в твіттері прямо сказав, що “непогано було б, звичайно, під кінець року виграти два титули поспіль”. Нічого хорошого trap’у ця зустріч не обіцяє, нехай навіть раніше йому і вдавалося пару раз обіграти serral’а на різних турнірах.

У другому півфіналі грають solar і rogue. І якщо перший останнім часом просто набрав досить хорошу форму, то rogue буквально тиждень тому обіграв maru у фіналі gsl super tournament і тепер є одним з головних претендентів на перемогу в лізі від team liquid. Хоча він таким, насправді, був з самого початку-питання було лише у формі.

Загалом, прогноз по віннерам наступний: trap і solar падають в нижню сітку, а serral і rogue показують нам фінал віннерів під заголовком “чемпіон next проти чемпіон gsl super tournament”. Виглядає непогано, як вважаєте? і за шансами там приблизно 50 на 50 – за умови, що rogue зберіг форму після фіналу проти maru.

Нижня сітка

У нижній сітці для початку буде чотири матчі різного ступеня передбачуваності. Про матч reynor vs heromarine особливо розповісти нічого-цілком ймовірно, що таке собі “пророче превью” ми бачили на понеділковому esl open, де гейб без особливих шансів програв 0:3. Reynor просто вище рівнем, і проти такого зерга німцеві дуже складно. Якщо протосса ще якось можна здивувати заготовками, то проти зерга все в основному зводиться до механіки (у всякому разі, так цей матч-ап бачить сам гейб).

Byun vs bunny це явище вже менш передбачуване. Bunny минулого тижня відправив в нижню сітку не кого-небудь, а самого maru, який не програвав в tvt з 22 лютого і не знав поразок в 22 матчах поспіль. Після такого bunny можна записати в ряди основних спеців по tvt, тоді як byun з цим матч-апом певною мірою мучиться. Складно бьянчику збирати воронів і грати в контроль карти і позиціонку – не тому що не вміє, а тому що не такий у нього характер. Тому в цілому ставимо на перемогу.

А ось справжня перлина нижньої сітки це матч між maru і dark’ом. Перший останнім часом знаходиться у відмінній формі і, до того ж, навів практично ідеальний порядок у своєму tvz, а тому будь-яких топових зергів або обігрує, або змушує пролити літри поту заради перемоги. А ось dark останнім часом не дуже радує результатами: 2: 3 проти lambo і проти zest’а на next, поразка від rogue в сітці віннерів на tsl. Правда, якраз терранов він клацає тільки так:два останні матчі проти clem’а і проти cure він виграв з рахунком 6:0 за картками (проти кожного 6: 0). Ну і не будемо забувати, що dark і maru недавно грали в півфіналі king of battles, і там терран переміг з мінімальним рахунком – 3:2. Так що від нового матчу maru vs dark цілком можна очікувати “мастсишного” рівня.

Матч hero vs ragnarok на папері виглядає як протистояння середнього за топовими мірками протосса і середнього за топовими мірками зерга, але тут є своя історія. По-перше, обидва гравці свого часу мали (а hero і зараз підтримує) репутацію досить чізових, не зовсім метових гравців. Тому хто знає? може бути, нам пощастить, і ми будемо дивитися не на zvp з розподілом карти і не на нескінченні старгейти, не на черговий марш королев, а на щось більше… Ну, незвичайне, чи що. По-друге, hero і ragnarok багато років тому грали за одну і ту ж команду у вигляді cj entus, і це додає цьому матчу трохи гостроти.

На закінчення-трохи за шансами гравців на перемогу. Кого ми точно не бачимо в переможцях: hero, ragnarok, heromarine, bunny, solar. Не той у них зараз рівень. Всі хороші, всі грають круто, але на цьому турнірі є приблизно п’ять гравців, які грають ще крутіше.

Те ж саме, в принципі, можна було б сказати про byun’а – не той рівень, всі справи. Але це ж byun! незважаючи на всі його спади, незважаючи на досить гнітючу часом гру, навколо нього як і раніше тримається чемпіонська аура. Зрештою, він минулого року буквально з нізвідки виграв asus rog, обігравши на турнірі і serral’а, і maru. Так що серце як і раніше вірить в чудеса, хоча мозок наполегливо наполягає на те, що у випадку з бьяном чудеса вже давно закінчилися.

Trap… Ну ось теж якось ні. У всіх останніх превьюшках, так протягом усього цього року ми писали: trap може, trap кращий протосс, trap виграв три gsl super tournament поспіль. Але trap розчаровував, і розчаровував неодноразово. Може бути, він знову “вистрілить”, але віри немає. Так само як немає віри і в те, що він зможе повторити свій чемпіонський успіх.

Serral, rogue, dark, reynor, maru – ось такий у нас список претендентів на звання чемпіона. І тут у всіх шанси більш-менш рівні. Serral сильний в першу чергу тим, що він стабільний, і ця стабільність має на увазі найвищий рівень гри. Досить імовірно, що йому дійсно вдасться за цей тиждень виграти два титули, і додати до звання чемпіона next ще й звання переможця tsl 8.

Rogue-в цілому слабкіше serral’а, але якщо зловить свою гру і зможе правильно підготуватися, то потенційно найсильніший гравець в світі. Приблизно те ж саме можна сказати про dark’а, плюс європейським зергам складно грати проти нього через різні нелогічних таймінгів і інших речей, які пояснюються хіба що корейської ігровий чуйкой.

Reynor останнім часом якось пішов з радарів, але як і у випадку з бьяном-чемпіонська аура нікуди не робити. Хоча три інших топ-зерга зараз виглядають помітно краще.

Ну і maru. Беззастережно кращий терран світу і єдиний терран, який зараз претендує на чемпіонства на турнірах з глобальним охопленням учасників.

Шанси в “п’ятірці найсильніших” у всіх приблизно рівні. Ну, може бути reynor останнім часом виглядає гірше інших.

Ефіри заключних ігрових днів team liquid starleague 8 пройдуть 10-12 грудня. Початок ігор о 15: 00.