SEO плагіни на WordPress

244

Від автора: вітаю вас, друзі. У цій статті ми торкнемося такої теми, як SEO плагіни на WordPress. Задуматися над вибором SEO плагіна і почати вивчати інструменти SEO варто вже на ранньому етапі створення сайту. Це логічно, оскільки без SEO оптимізації ваш сайт ризикує знаходитися десь на задвірках пошукової видачі.

Кращий плагін для WordPress SEO

Отже, якою ж SEO плагіні зупинити свій вибір? Адже подібних плагінів величезна кількість. Це можуть бути прості плагіни, вирішальні якісь локальні завдання, наприклад, додають поля метаданих рубрик. Це можуть бути і гіганти, які намагаються врахувати всілякі нюанси, пов’язані з SEO оптимізацією сайту WordPress.

До останніх можна віднести такі плагіни, як Yoast SEO, Platinum SEO Pack або All in One SEO Pack. Я зупинюся на останньому з них, оскільки користуюся ним досить давно і плагін відмінно себе зарекомендував. Підтвердженням тому можуть служити і такі фактори: регулярні оновлення і висока оцінка від користувачів на тлі більш ніж мільйона установок.

Отже, давайте встановимо плагін All in One SEO Pack і дізнаємося, як налаштувати SEO в WordPress. Ще раз акцентую увагу на тому, що даний плагін я ні в якому разі не називаю кращим, я кажу, що це один з кращих плагінів для WordPress SEO.

Йдемо в меню установки плагінів і шукаємо за запитом all in one seo. Один з перших знайдених плагінів — той, який ми шукаємо.

SEO плагіни на WordPress

Встановлюємо і активуємо плагін All in One SEO Pack. Після установки в меню з’явиться новий розділ, де ми зможемо керувати налаштуваннями SEO плагін. Відразу зазначу, що всі налаштування можна залишити, як є. За замовчуванням плагін налаштований так, що налаштування підійдуть для більшості сайтів. Давайте пройдемося по деяких налаштувань.

SEO плагіни на WordPress

Перший блок налаштувань, які нам цікаві — блок Налаштувань головної сторінки. За замовчуванням у вас метадані для головної сторінки будуть приблизно такими:

title — назва та опис сайту з розділу Параметри (стандартне меню WordPress);

description — до встановлення плагіну не використовується, після установки використовуються дані першої статті;

keywords — не використовується.

Давайте заповнимо блок налаштувань головної сторінки, заповнивши поля форми необхідними даними.

SEO плагіни на WordPress

Після оновлення налаштувань метадані головної сторінки повинні бути оновлені і замінені тими, які ми вказали в полях форми.

Серед інших цікавих налаштувань варто відзначити блок Настроювання заголовків, у якому ми можемо налаштувати формат заголовків для різних матеріалів нашого сайту: для сторінок, записів, рубрик і так далі.

У блоці Налаштування Google можна підключити Google Analytics. У блоці Розширених налаштувань можна виключити сторінки, для яких плагін не буде нічого робити, можна ввести додаткові заголовки сторінок або записів і тому подібні.

Оскільки плагін практично повністю русифікований, всі налаштування інтуїтивно зрозумілі і сенсу додатково пояснювати їх особливого немає. Крім того, біля кожної настройки ви знайдете іконку з питальним знаком, клікнувши по якій зможете прочитати додаткове пояснення до налаштування. Також ви можете банально погратися з незрозумілими налаштуваннями, змінюючи їх і перевіряючи результат на сайті. Повторюся, більшість налаштувань можна залишити, як є.

Йдемо далі. Чим особливо корисний SEO плагін, так це тим, що до сторінок і записів плагін додав безліч додаткових полів, використовуючи які ми можемо дуже тонко керувати SEO оптимізацією конкретної сторінки або запису.

SEO плагіни на WordPress

Ми можемо заповнити всі необхідні метадані сторінки або заборонити сторінку для індексації пошуковими системами при бажанні. Дуже зручно.

Ну і, нарешті, перейдемо до останнього пункту в меню плагіна — Управління модулями. Другий пункт — Продуктивність -навряд чи вам коли-небудь знадобиться, він може знадобитися тільки в тому випадку, якщо продуктивності системи недостатньо для роботи плагіна. В цьому випадку можна спробувати збільшити ліміт пам’яті або час, відведений на виконання скрипта.

Отже, останній пункт меню плагіна — Управління модулями — надає в наше розпорядження кілька додаткових модулів. Найбільш корисними можуть бути модулі: XML Карта сайту Robots.txt.

SEO плагіни на WordPress

Активувавши модуль, ви отримаєте в розпорядження додатковий інструмент, який так чи інакше пов’язаний з SEO оптимізацією вашого сайту. У даній статті ми не будемо розглядати роботу з цими модулями, це вам залишиться на домашнє завдання. До речі, у статті Карта сайту для WordPress ви при бажанні зможете знайти роботу з модулем XML Карта сайту.

Ну що ж, на цьому ми з вами будемо прощатися. Встановлюйте SEO плагін для WordPress All in One SEO Pack і сміливо користуйтеся ним. Упевнений, він вам сподобається і обов’язково стане у нагоді. Удачі!