Сейфи для зброї – як вибрати

7-16-2018


Українським законодавством чітко визначені правила володіння зброєю, згідно з якими необхідно забезпечити надійне його зберігання і запобігання доступу до нього сторонніх осіб. Це вимога виконується в тому числі і з допомогою спеціального металевого сховища, защіпається на замок – збройового сейфа. Кожен претендент ліцензії на вогнепальну зброю стикається з необхідністю придбання сейфи для зброї, і тоді обов’язково виникають питання приблизно такого змісту: “які вимоги ОЛРР до сейфів”, “які типи сейфів існують”, “які їх основні характеристики і що вони означають”. Цей огляд відповідає на всі ці питання. Хочу запропонувати вам краще кріплення на зброю http://nitecore-ua.com/products/accessory/elementy-pitaniya-114

Як випливає з назви, збройовий сейф – це металевий ящик або шафа, призначена для зберігання вогнепальної зброї. У Наказі МВС РФ №288 “ПРО зберіганні вогнепальної зброї” чітко прописані вимоги, в відповідності з якими зберігання зброї та боєприпасів здійснюється роздільно – зброя може зберігатися в замикаються на замок металевих ящиках з товщиною стінок від 2мм, а ось ящик для зберігання боєприпасів повинен мати товщину стінок від 3мм.

Однак, зовсім необов’язково купувати два роздільних скриньки для зброя і для боєприпасів, це питання можна вирішити більш витончено – заощадити грошей, місце в квартирі і не порушити при цьому Закон. Більшість моделей обладнано трейзером – замикається на окремий ключ внутрішнім відділенням під боєприпаси.

Для зберігання боєприпасів передбачено замикається патронное відділення.

Для забезпечення надійного та безпечного зберігання зброї рекомендується провести монтаж сейфа, який здійснюється з допомогою анкерних болтів. Необхідність кріплення обумовлена, по-перше, превентивним заходом захисту від несанкціонованого виносу сейфа разом з вмістом з приміщення. По-друге, конструкція збройових сейфів така, що вони мають невелику площу підстави у поєднанні зі значною висотою – це обумовлює їх нестійкість і можливість падіння, наприклад, при відкриванні дверей. Кріплення збройового сейфа можна виконати самостійно або запросити стороннього фахівця-установника. У другому випадку вартість розраховується виходячи з габаритів сейфа, типу стіни (бетон, цегла), кількості анкерних болтів і ряду інших факторів.

Залежно від об’єкта зберігання виділяють два типу сейфів: збройові та пістолетні. Сейфи призначені для зберігання довгоствольної зброї (гвинтівки, рушниць), а більш компактні пістолетні – для короткоствольної (пістолетів, травматиків).

Загальною характерною рисою інтер’єру збройових сейфів, крім згаданого вище трейзера під боєприпаси, є ложементи – пристосування для фіксації зброї. Ложементи в збройових сейфах бувають декількох типів – найпростіші (з дерева або пластику), затискні (найчастіше сталеві) і роликові, забезпечують легку установку стовбура і найкращу його бічну фіксацію в сейфі. Роликові ложементи найчастіше мають сталева основа конструкції і пластикові/прогумовані ролики, які полегшують фіксацію стовбура. Як правило, дно збройового сейфа обладнано ложем (з повсті, дерева або пластику), що мають спеціальні поглиблення під приклади, які забезпечують додаткову фіксацію стовбура в сейфі.

Дерев’яні ложементи (нижні) – підставки під рушниці для кращої фіксації.

Інтер’єр сейфів дуже різноманітний: знімні ложементи, вертикальні перегородки і полиці з регульованою висотою установки – все це дозволяє конструювати внутрішнє пристрій з урахуванням індивідуальних потреб. Конструктори прагнуть, по можливості, максимально ефективно використовувати внутрішній простір сейфа – тому не залишається без уваги внутрішня сторона дверей, на якій часто розміщують гачки і кишені для зберігання засобів та пристосувань для догляду за зброєю.

Елітні збройові сейфи мають повну внутрішню обробку або оксамитом флоком, простіші моделі – винилискожей (штучною шкірою). Зовні сейфи найчастіше покриваються зносостійкої полімерно-порошковою фарбою, що захищає корпус від дрібних подряпин і розвитку корозії. Дорогі елітні моделі можуть мати додаткове декоративне глянсове покриття лаком з художньої гравіюванням, або обробку цінними породами дерева. Колірна гамма зовнішньої і внутрішньої обробки для більшості моделей дуже різноманітна, і більшість продавців пропонують своїм клієнтам вибрати відповідний колір по каталогу – це дозволяє збройового сейфа вписатися в інтер’єр будь-якої квартири або будинку.

Основними характеристиками сейфів для зброї, крім об’єкта зберігання і габаритів, є кількість стволів і тип замку. З кількістю стволів все ясно – якщо ви плануєте в майбутньому розширення свого арсеналу, передбачте це краще відразу – сейф виріб практичний і купується на довгий термін. Замки бувають декількох типів: ключові, кодові та біометричні. Кодові замки бувають механічними і електронними їх перевагою перед ключовими замками є відсутність необхідності носити і зберігати ключі. Однак, по надійності ключові замки не поступаються кодовим, а по своїй вартості ключові замки більш привабливі, ніж кодові аналоги того ж класу. Порівняно недавно сейфи стали обладнати та біометричними замками, які ідентифікують власника не по ключу і не по кодовій комбінації, а по відбитку пальця. Перевага біометричних замків в оперативності доступу – розпізнавання папілярних візерунків відбувається практично миттєво: приклав палець до сенсора та доступ до зброї вже отримано.

Збройові сейфи Liberty захищають не тільки від злому, але і від пожежі.

Всі зламостійкі сейфи володіють властивостями, а деякі моделі мають сертифікат підтверджує їх взломостойкості. Наявність у сейфа сертифіката стійкості до злому, гарантує його зламостійкі якості, підтверджені в ході випробувань спеціальними сертифікаційними центрами. Числовим виразом стійкості до злому є клас взломостойкості, який в Росії визначається відповідно до ГОСТ Р 50862-2005: H0, 0, 1, 2, 3, 4, 5.

Часто буває, що в описах пишуть “зламостійкість сейфа відповідає 1 класу” – це означає, що виробник заявляє про відповідність зламостійких якостей 1 класу, але це відповідність не підкріплено сертифікатом. Повірити продавцю на слово і заощадити грошей або вибрати дорожчу аналогічну але сертифіковану модель – вирішувати Вам.

У виняткових випадках збройові сейфи володіють вогнестійкими властивостями, що гарантує захист вмісту не тільки від злому, але і від пожежі. Коштує така синергія недешево, але ефект від неї – приголомшливий. Універсальну захист від злому і пожежі забезпечують, наприклад, сейфи Liberty (США).

Особливо педантичним в питаннях зберігання зброї потрібно бути якщо в будинку є діти.

При покупці сейфа, важливо розуміти, що вимоги Закону до надійного зберігання зброї – це не привід для “необґрунтованих” причіпок дільничного. Статистика рясніє нещасними випадками внаслідок недбалого поводження зі зброєю, порушенням правил його зберігання. Недбале зберігання зброї може спричинити собою не тільки позбавлення ліцензії, але і кримінальне покарання у відповідності зі ст. 224 КК РФ. Поставтеся з усією серйозністю до питання безпечного зберігання зброї, подбайте про своїх близьких.