Ринок відеокарт виріс в грошовому обсязі майже в три рази в порівнянні з минулим роком

74

Компанія jon peddie research опублікувала результати дослідження глобального ринку дискретних графічних прискорювачів: продажі в грошовому вираженні різко збільшилися в другому кварталі поточного року.

У період з квітня по червень включно поставки відеокарт в штучному обчисленні піднялися на 13,4% рік до року. Для порівняння: у сегменті центральних процесорів для настільних комп’ютерів зафіксовано зростання тільки на 8,0 %.

У грошах обсяг ринку виріс практично триразово — додалося 179 %. У другому кварталі дискретні графічні прискорювачі принесли постачальникам приблизно $11,8 млрд. У послідовному ж вираженні продажу доходи скоротилися: у першому кварталі дохід постачальників відеокарт був вище $12 млрд.

Тут і нижче зображення jon peddie research

Аналітики відзначають, що кріптовалютная лихоманка, що спостерігалася вже досить тривалий час, пішла на спад, але зростає попит на відеокарти для ігрових пк. На цьому тлі amd і nvidia зафіксували рекордні продажі в геймерському сегменті.

За підсумками минулого кварталу на графічні прискорювачі з чіпами nvidia довелося близько 80% ринку. Решту склали рішення з графічними процесорами amd.

У минулому році сегмент дискретних відеокарт показав результат в $29,0 млрд. До 2023-го, як прогнозують фахівці jon peddie research, цей показник досягне $44,1 млрд.