Розумні окуляри від facebook і ray-ban можуть визнати незаконними в росії

15

У фсб у відповідь на запит журналістів видання tj підтвердили, що конструктивні особливості розумних окулярів stories дозволяють зарахувати їх до таємних шпигунських пристроїв. Критерії таких особливостей прописані в примітці 1 до статті 138.1 кк рф в редакції від 2 серпня 2019 року №308-фз.

Це означає, що легальність використання гаджета в росії знаходиться під питанням. У разі, якщо громадянин рф замовить собі розумні окуляри, його дії можуть бути розцінені як порушення чинного законодавства.

Нагадаємо, що компанія facebook представила новинку на початку вересня цього року. Новий пристрій було створено в колаборації з відомим виробником окулярів ray-ban. Окуляри можуть знімати фото і відео за допомогою двох фронтальних 5-мегапіксельних камер. Кнопка і сенсорна панель для управління знаходиться на дужці очок. Користувач також може активувати пристрій фразою «facebook, зроби відео». Приховано вести зйомку не вийде. Про те, що йде запис, оточуючих попереджає загоряється індикатор.

Також в окулярах stories вбудовані мікрофони і динаміки. Розумний гаджет дозволяє відповідати на дзвінки або прослуховувати музику. Звук відтворюється через bluetooth. За допомогою розміщеної в дужці панелі користувач може додавати і зменшувати гучність або ставити треки на паузу. Виробники додали можливість синхронізувати окуляри з додатком facebook view. У ньому можна редагувати відеоролики і ділитися ними з іншими.

В даний час розумні окуляри не продаються в росії, продажі відкриті тільки в сша, канаді, великобританії і ще декількох країнах. Експерти радять користувачам бути обережними при замовленні новинки в росію. Кілька років тому широкий резонанс отримала історія з кримінальним переслідуванням фермера в курганській області через замовленого на aliexpress gps-трекера для корів.

Крім facebook розумні окуляри анонсувала корпорація xiaomi. Її пристрій smart glasses може показувати інформацію на вбудованих екранах, перекладати з інших мов, приймати дзвінки, вести фото і відеозйомку. Також ходять чутки, що подібними розробками займається і компанія apple.