Росіяни стали рідше купувати смартфони, але вибирають більш дорогі моделі

25

За даними роздрібних мереж в 2021 році в росії продано менше смартфонів, ніж у минулому. При цьому значно зросла середня ціна гаджетів, завдяки чому на ринку спостерігається зростання в грошовому вираженні. За наявними даними продажі в грошах зросли на 28% до 751,1 млрд руб.

Джерело: pexels / pixabay. Com

За статистикою ринок в штучному вираженні, навпаки, скоротився на 7 %. Всього продано 29,4 млн смартфонів, — повідомляє «комерсант» з посиланням на даний мережі «зв’язковий». Схожі дані є і у “м. Відео-ельдорадо”. Згідно з інформацією ритейлерів показники приблизно відповідають рівню 2019 року і трохи нижче продажів в 2020. Зростання ринку в грошовому вираженні пояснюється “злетом” середньої ціни пристроїв на 38% до 25,5 тис.руб. При цьому покупці стали частіше купувати смартфони преміум-рівня: в мтс відомо, що в 2021 році продано в 1,5 рази більше смартфонів дорожче 50 тис. Руб. В порівнянні з минулим роком, частка моделей такого рівня зросла з 8 до 13%.

При цьому спад покупок в штучному вираженні торкнувся тільки смартфонів на android — новинки apple і кнопкові телефони продавалися навіть активніше, ніж в минулому році. Збут iphone в 2021 році виріс у натуральному вираженні на 20 % (у грошовому — на 52 %), кнопкових телефонів — досяг 6,9 млн примірників, на 4% більше, ніж у минулому році. На думку ряду експертів, зростання продажів останніх помітний тільки в порівнянні з 2020 роком, оскільки в той період ринок телефонів без смарт-функцій впав на 22 %.

Джерело: geralt/pixabay.com

В цілому експерти солідарні в думці, що покупці переходять до придбання більш дорогих смартфонів, оскільки розраховують, що ті здатні прослужити довше. Що стосується популярності продукції apple, одним з головних драйверів попиту є їх стабільність на «довгій дистанції» — за деякими даними, якщо моделі на android помітно втрачають продуктивність вже через півтора-два роки, то iphone здатні зберігати прийнятні характеристики довше.

При цьому, за словами глави напрямку «смартфони» маркетплейса «aliexpress россия» аркадія маркарьяна, «безумовно, позначається і збільшення терміну служби смартфонів, який разом з дефіцитом нових моделей зупиняє користувачів від покупки наступного гаджета». За його даними, в цьому році середній термін служби смартфона виріс до 39 місяців, тоді як ще в минулому році він був на шість місяців менше.

На продажах android-смартфонів позначився і глобальний дефіцит напівпровідників, який призвів до затримок поставок в роздрібні мережі. Виробники гаджетів змушені були вирішувати проблеми з поставками весь рік, тоді як apple зіткнулася з ними тільки в останньому кварталі — ймовірно, продажі смартфонів на android при стабільних поставках були б вище.