Російські банки почали видавати пільгові кредити на електромобілі

79

Великі комерційні банки росії почали видавати автокредити для покупки електротранспорту за спеціальними зниженими ставками. Хоча кредити на електромобілі поки не користуються особливим попитом, а банки можуть зіткнутися з неліквідністю застав, ніша кредитування таких покупок визнана перспективною, з високими чеками і надійними клієнтами.

Відомо, що з початку вересня втб починає кредитувати покупку електромобілів у офіційних дилерів під 3% річних на термін до 7 років, при цьому пропонується фіксована ставка страхування на весь термін виплати кредиту. Подібні програми вже мають газпромбанк, сетелем-банк («дочка» ощад) і росбанк. У деяких випадках ставки і умови можна порівняти, в деяких відсоток вище.

Минулого року в росії було продано 5,3 тисячі старих і 687 нових електромобілів. Цього року спостерігається зростання продажів – за п’ять місяців 2021 року росіяни купили 2,7 тисячі старих і вже 650 нових машин. У разі нових авто ціни починаються від декількох мільйонів рублів, всі вони відносяться до преміального сегменту.

За деякими даними сьогодні в країні кредитування покупок електромобілів становить менше 0,5% загального ринку автокредитування. Експерти вважають, що росії потрібні не тільки кредити за спеціальними ставками, а й збільшення обсягів виробництва і дистрибуції, створення інфраструктури і, як наслідок, зростання інтересу до електрокарів.

У втб визнали, що інфраструктура в країні практично відсутня, але перспективи ринку значні. В інших банках очікують зростання ринку після початку виробництва електромобілів в країні — не раніше 2025 року. Нещодавно затверджена концепція розвитку електротранспорту в росії передбачає, що до 2030 року електромобілі займуть не менше 10% від усіх вироблених в країні транспортних засобів.

У банках вважають, що орієнтація на преміальних клієнтів зробить кредити на електрокари практично безризиковими навіть при низькому відсотку, причому можливість прострочення в цьому сегменті мінімальна. Правда, кредитним організаціям варто заздалегідь підготуватися до труднощів з реалізацією заставного електротранспорту в разі невиплати — попит на такі машини поки залишає бажати кращого.