Різниця в швидкості завантаження ігор між повільним і швидким ssd на playstation 5 виявилася невелика

86

З новою прошивкою до playstation 5 можна підключити ssd накопичувач, sony рекомендує швидкі моделі зі швидкістю послідовного читання не менше 5500 мб/с, але чи дійсно доступні зараз гри потребують такої продуктивності. Новий матеріал на youtube каналі digital foundry дає відповідь на це питання.

tamara bitter, unsplashреклама

Річард ледбеттер порівняв ігровий процес, швидкість завантаження і швидкість копіювання файлів на вбудованому накопичувачі playstation 5 і підключаються ssd. Розглядалися накопичувачі western digital, моделі sn850 на 1 тб і sn750 se на 250 гб. Перший володіє підтримкою pcie gen4 і швидкістю читання до 7000 мб / с, відповідаючи вимогам sony. Другий підтримує тільки pcie gen3 і його швидкість за специфікаціями не перевищує 3200 мб/с.

Що дивно, вбудований бенчмарк playstation 5 оцінив швидкість повільного накопичувача більш ніж в 5000 мб / с. Спеціаліст вважає, що це неточність, але чи може бути так, що ця швидкість отримана з урахуванням механізму стиснення kraken? раніше співробітник insomniac games підтвердив, що зовнішні ssd використовують kraken та інші переваги системи введення-виведення консолі.

дані digital foundry

Якщо відкинути різні деталі порівняння, то різниця між накопичувачами незначна, кілька вимірів з досить великого обсягу представлені вище. Серйозного впливу на ігровий процес у випадку з sn750 не було помічено, навіть в ratchet and clank, яку позиціонували як гру, де важлива швидкість накопичувача. Різниця в швидкості завантаження ігор варіюється від сотих часток секунди до секунди, а ось з копіюванням на sn750 se все куди гірше — накопичувач в 10 і більше разів повільніше.