Реліз back 4 blood знищив онлайн aliens: fireteam elite

25

Винищення зомбі виявилося більш привабливим заняттям, ніж випалювання хвостатих інопланетян.

Кооперативні шутери стали очевидним трендом 2021 року, замкнувши шлях, що почався років десять тому. Відійшовши від незалежних зомбі-шутерів в сторонуdestiny і, вибачте, genshin impact, ми повернулися до left 4 dead, але вже з новими термінами і механіками, а також орієнтацією на консолі, а не на steam.

Дві важливих релізу жанру-aliens: fireteam elite від cold iron і back 4 blood від turtle rock. І все не як 10 років тому-тепер за спинами розробників стоять великі видавці focus entertainment і warner bros., так що боротьба виявилася неабиякою.

Погляньте на статистику ігор в steam. Невідомими шляхами, але fireteam elite примудрилася зібрати більше 9 тисяч (!!!); 86% відгуків з позначкою “дуже позитивні”. У back 4 blood відгуків лише трохи більше, але оцінка нижче – 78% призначеного для користувача схвалення. Нашому порталу, до речі, новинка теж не сильно сподобалася. На жаль для компанії focus, битву за аудиторію вона програла.

Повинно бути так, що у гри з більш високими відгуками і аудиторії більш активна? ніяк ні. Онлайн fireteam elite впав нижче 1000 чоловік в день, в той час як середній щоденний онлайн back 4 blood не падає нижче 30 тисяч гравців. Неначе шутер про зомбі поступово висмоктує до себе винищувачів чужих!

Чому так? fireteam elite заморила гравців однотипним репетативним ігровим процесом і бідними на контент оновленнями. Добивання пройшло якраз таки релізом back 4 blood , де проблема одноманітності ігрового процесу вирішена м’яким введенням карток і модифікаторів в найніжніші для гравців місця. Комусь зайшло на ура, інші вважають це пародією на реіграбельність left 4 dead. Але грають.

Відносний успіх fireteam elite і абсолютний провал hood: outlaws&legends підказують, що нас чекає новий потік однотипних проектів, але back 4 blood жоден з них не стрибне – силові лінії інтересу гравців позначені.