Рейтинг 5 зірок на DLE

18

Від автора: вітаю вас, друзі. З цієї коротенької статті ви дізнаєтеся, як реалізувати рейтинг 5 зірок на DLE, а також інші варіанти оцінки статей і новин на вашому сайті. Приступимо?

Почнемо з питання, яке ви задаєте собі: — А чи потрібен взагалі рейтинг матеріалів на сайті? Насправді це аж ніяк не обов’язковий компонент і ваш сайт може цілком обійтися без нього. Однак, погодьтеся, кожен з нас хоче додати на свій сайт якусь родзинку, зробити його більш сучасним і зручним для відвідувачів.

Рейтинг — це якраз одна з тих самих сучасних штук, які часто можна побачити на новинних сайтах та блогах. І це не дивно, адже надаючи користувачеві можливість оцінити статтю або коментар, ми робимо наш сайт трохи більше юзабельним, багатьом відвідувачам подобається оцінювати роботу.

Крім цього, система оцінки статей може мати й іншу практичну користь. Грунтуючись на оцінках читачів, ви можете визначити, матеріали якої тематики більше подобаються користувачам і, відповідно, більше уваги приділяти цьому напрямку.

Як же в DLE додати на ваш сайт рейтинг? Зробити це досить просто і при цьому ми навіть можемо вибирати між варіантами рейтингу. DLE пропонує на вибір три варіанти рейтингу з коробки:

рейтинг 5 зірок

рейтинг подобається

рейтинг подобається / не подобається

Вибір можна зробити в меню адмінки Налаштування системи — Налаштування виводу новин.

Рейтинг 5 зірок на DLE

Для того ж, щоб рейтинг відобразився в користувальницької частини, нам потрібно внести деякі зміни в шаблон короткої новини (shortstory.tpl) і шаблону повної новини (fullstory.tpl). Звичайно ж, ці правки нам потрібно робити тільки в тому випадку, якщо ваша тема не підтримує систему оцінювання матеріалів.

Отже, для роботи рейтингу використовується кілька тегів шаблону. Ключовим тегом є тег {rating}, який виводить рейтинг статті. Опис усіх тегів можна знайти в документації, в розділі Шаблони (Короткий зміст і Стаття цілком).

Після використання тегу {rating}, DLE згенерує відповідну розмітку, згідно з якою вам залишиться написати під неї стильове оформлення і додати необхідні картинки обраного варіанту рейтингу. Ось, наприклад, як виглядає розмітка рейтингу 5 зірок:

Рейтинг 5 зірок на DLE

Як бачимо, зірковий рейтинг в DLE — це список, кожен елемент якого відповідає за свою зірку. А ось так виглядає картинка для зіркового рейтингу:

Рейтинг 5 зірок на DLE

Як бачимо, це спрайт, кожна з частин якого відповідає за той чи інший стан зірки (звичайне, при наведенні і при виведенні оцінки). У стилях, відповідно, картинка абсолютно позиціонується, щоб рейтинг заробив.

Загалом, нічого особливо складного немає, але, якщо у вас виникли які-небудь проблеми з реалізацією рейтингу, тоді ви можете скористатися підказкою, заглянувши в будь-яку тему DLE, яка йде за замовчуванням після установки движка.

Ну а на цьому я з вами прощаюся. Нагадую, що якщо ви хочете навчитися створювати сайти з нуля для DLE, тоді зверніть увагу на наш курс Створення сайту на CMS DLE. Удачі!