Редактор JCE для Joomla 3

243

Від автора: вітаю Вас, дорогий друже. Для створення матеріалів сайту, адміністратору потрібно додати текст, в спеціальну текстову область. При цьому, форматування здійснюється безпосередньо в текстовій області, з використанням візуального редактора, від якого, звичайно ж, залежить продуктивність і зручність роботи. Тому в даній статті я хотів би розглянути зручний і функціональний редактор JCE editor для Joomla 3.

Отже, для тих, хто не знає в Joomla візуальний редактор – це спеціальна бібліотека, а краще сказати розширення, завдяки якому, інформація, редагована в текстовій області, буде виглядати на сторінці точно так само, як вона виглядає безпосередньо в редакторі. При цьому форматування здійснюється не ручним прописуванням тегів HTML, і використанням елементів управління редактора. А значить, оформити текст зможе абсолютно будь-яка людина, без наявності спеціальних знань.

Як Ви знаєте, система управління контентом Joomla, так сказати з коробки, поставляється з двома вбудованими візуальними редакторами — CodeMirror і TinyMCE. Найкращим, звичайно, є другий, але все ж, по зручності використання, а також гнучкості налаштувань він не зовсім хороший. Тому я б рекомендував, для сайту, на якому передбачається часте додавання великих матеріалів зі складним форматуванням, використовувати більш зручний і функціональний редактор.

В даний час створено велику кількість різних візуальних редакторів для Joomla 3. В цьому ми можемо переконатися, перейшовши в розділ “Editors”, офіційного сайту розширень Joomla.

Редактор JCE для Joomla 3

Кожне з доступних розширень володіє певними перевагами і недоліками, але все ж, як показала практика, редактор JCE для Joomla 3, є найбільш зручним і функціональним. Тому клікаєм, по заголовку даного редактора і переходимо на сторінку опису.

Редактор JCE для Joomla 3

Для скачування розширення, натискаємо на посилання “Download” і переходимо на сторінку офіційного розробника.

Редактор JCE для Joomla 3

Далі вибираємо, версію CMS, для якої необхідно завантажити розширення і клікаєм по відповідному посиланню.

Редактор JCE для Joomla 3

Скачавши, розширення редактора, у вигляді архіву формату .zip, встановлюємо його стандартним чином, використовуючи менеджер розширень.

Редактор JCE для Joomla 3

Але, не поспішайте поки приступати до роботи з новим редактором для джумли 3, так як для більш комфортної роботи необхідно завантажити пакет локалізації. Для цього повертаємося на сайт розробників і використовуючи головне меню, переходимо на сторінку “Languages” (Головне меню->Downloads->Languages).

Редактор JCE для Joomla 3

Вибравши зацікавив мову, клікаємо по кнопці “Create Package” для формування архіву, а потім, використовуючи кнопку “Download”, завантажуємо готовий до установки пакет локалізації. При цьому даний пакет, встановити за допомогою менеджера розширень, не вийде, так як це локалізація компонента редактора і її встановлення необхідно проводити з панелі управління JCE.

Тепер, необхідно перейти в глобальні налаштування CMS Joomla (Головне меню->Система->Загальні налаштування) і на вкладці “Сайт”, в списку “Редактор за замовчуванням”, вибираємо тільки що встановлений редактор для Joomla 3.

Редактор JCE для Joomla 3

Після збереження налаштувань, перейдемо в менеджер матеріалів і на сторінці додавання нового матеріалу, перевіримо працездатність нового візуального редактора.

Редактор JCE для Joomla 3

Візуальний редактор JCE Editor, окрім функціоналу, хороший своєю гнучкістю в плані налаштувань. Для доступу до налаштувань необхідно перейти в панель керування редактора, використовуючи меню компонентів (Компоненти->JCE Editor).

Редактор JCE для Joomla 3

Для установки пакету локалізації, переходимо в розділ “Install Add-ons”, вибираємо файл з архівом і клікаємо по кнопці “Install Package” для установки. Після оновлення сторінки в браузері, встановлена локалізація буде застосована.

Редактор JCE для Joomla 3

У розділі “Загальні налаштування редактора” наведено основні налаштування редактора.

Редактор JCE для Joomla 3

Як Ви бачите, налаштувань досить багато, але я зараз не буду їх коментувати, тому що для кожної з них наведено гарний опис російською мовою.

В розділі “Профілі редактора” Ви можете створити або відредагувати профіль роботи редактора. Профіль – це налаштування редактора під конкретну групу користувачів. Як Ви знаєте у кожної групи користувачів Joomla, свої певні привілеї та повноваження. Відповідно, якщо для деяких груп, необхідно обмежити функціонал редактора, тобто обмежити кількість доступних елементів управління, значить необхідно, або створити новий профіль, або відредагувати один із стандартних. Знову ж таки зараз я не наводжу опис налаштувань профілю, так як їх дуже багато, та й це не потрібно – інтерфейс сторінки налаштувань інтуїтивно зрозумілий і до того ж кожен параметр супроводжується докладним описом.

Редактор JCE для Joomla 3

Таким чином, як Ви бачите, редактор JCE дійсно більш зручний, ніж інструменти, які поставляються в стандартному функціоналі. Більш докладно робота з даними редактором, розглянута в курсі Joomla-Майстер. З нуля до преміум шаблону.

На цьому даний урок завершено. Всього Вам доброго і вдалого кодування!!!