Редагування теми WordPress

412

Від автора: вітаю вас, друзі, в черговій статті по темі WordPress. Якщо перед вами постало завдання щось змінити в коді теми на вашому сайті WordPress, тоді стаття Редагування теми WordPress, думаю, може вам стати в нагоді. З даної статті статті ми спробуємо дізнатися, як редагувати тему WordPress.

Отже, перед нами постало завдання внести які-небудь незначні правки на сайті WordPress. При цьому дані правки ніяк не пов’язані з текстами сторінок або статей, інакше ви навряд чи шукали б відповідь на питання у цій статті, а просто відредагували б текст статті або сторінки. Ні, мова йде саме про поправках, які необхідно провести саме в коді вашої теми WordPress. Наприклад, необхідно змінити картинку в шапці сайту, додати висновок авторства статті або, навпаки, щось прибрати з виводу, або змінити колір посилання, розмір шрифту заголовка і так далі. Для всього цього необхідно лізти саме в код теми. Давайте спробуємо це зробити.

Перш ніж ми приступимо до редагування теми, слід зробити декілька важливих зауважень:

мова йде саме про невеликі правки, а не про кардинальні зміни в темі, в останньому випадку вам краще звернутися за допомогою до вебмайстру;

перед початком редагування рекомендується зробити бекап редагованої теми, щоб можна було відкотити зміни, якщо щось зробите не так;

дана стаття не є універсальним рецептом, який підійде для всіх без винятку тим, оскільки теми можуть створюватися різними способами.

В якості прикладу я візьму стандартну тему Twenty Fifteen, яка йде в комплекті WordPress. З урахуванням вище зауваження про різні способи створення тим, пояснювати краще саме на одній з стандартних тем WordPress. Поглянемо на структуру папки з темою.

Редагування теми WordPress

Як бачимо, тут дуже багато файлів. Давайте в першу чергу звернемо увагу на файл style.css. Це файл стилів теми і, як правило, саме в ньому зберігаються правила оформлення теми. Тому якщо вам необхідно внести правки, пов’язані з оформленням, тоді, швидше за все, вам потрібен файл style.css.

Давайте як приклад змінимо розмір заголовків, назв статей. Через інструменти розробника ми можемо знайти правила у файлі стилів, що відповідають за оформлення того чи іншого елемента.

Редагування теми WordPress

Відкриємо файл style.css в редакторі і змінимо значення властивості font-size для заголовка статті з 3.9 2.9. Збережемо файл, оновимо його на сервері і після оновлення сторінки ми можемо побачити, що розмір заголовка став менше. Точно за такою ж схемою ми можемо змінити оформлення і будь-якого іншого елемента в дизайні вашої теми.

Редагування теми WordPress

З оформленням, думаю, все зрозуміло. Йдемо далі. На черзі додавання, видалення або редагування будь-якого елемента. Тут нам уже треба дивитися в бік інших файлів. Ось деякі з них:

content.php — файл відповідає за центральну частину сайту, тобто область контенту;

footer.php — нижня частина сайту (підвал або футер);

header.php — верхня частина сайту (шапка або хедер);

sidebar.php — бічна частина сайту (сайдбар).

Для прикладу давайте візьмемо той же заголовок статті і спробуємо його трохи змінити. В темі Twenty Fifteen це заголовок другого рівня (h2). Давайте замінимо його, наприклад, заголовок третього рівня (h3). Для цього відкриємо шаблон content.php спробуємо знайти відповідний ділянку коду і внести правки. Ось цей код:

Редагування теми WordPress

Після зміни h2 на h3 і збереження файлу ми повинні побачити відповідні зміни на сайті. Точно так само проводиться редагування для інших елементів вашої теми. Тут знову повторюся, що мова в статті йде в першу чергу саме про редагування теми WordPress, тобто про внесення деяких незначних правок у структуру теми або ж про зміну оформлення. Якщо ж вам потрібно вносити кардинальні зміни, тоді, як і говорилося вище, у вас є два варіанти:

звернутися за допомогою до вебмастеру, який за відповідну плату внесе необхідні зміни в тему;

вивчити питання створення тем самостійно, в цьому випадку для вас не складе ніяких труднощів відредагувати тему WordPress самостійно.

Якщо ви вирішили вибрати другий варіант, тоді можу порекомендувати для вивчення наш безкоштовний курс, присвячений створенню тем для WordPress або більш повний платний курс. Ну а я на цьому прощаюся. Удачі і до нових зустрічей!