Редагування сторінки WordPress

341

Від автора: вітаю вас, колеги! У цій невеликій статті мова піде переважно про головній сторінці сайту WordPress. Як показав досвід, у новачків редагування сторінки WordPress чомусь може викликати труднощі. Але насправді нічого складного в цьому немає. Давайте переконаємося?

Отже, в першу чергу мова в цій статті піде про редагування головної сторінки WordPress. За замовчуванням на головну сторінку WordPress виводить ваші останні опубліковані статті в кількості 10 штук.

Однак WordPress має декілька налаштувань, які дозволяють керувати вмістом головної сторінки і налаштовувати її на свій смак. Ви можете, наприклад, змінити кількість статей, які виводяться на одну сторінку, і замість 10 штук показувати більшу або меншу кількість. А можете і зовсім не виводити на головній сторінці останні записи, а замість цього вивести якусь статичну сторінку: наприклад сторінку привітання або сторінку, яка розповість про вас і вашому сайті.

Все в ваших руках, як кажуть Редагування сторінки WordPress Давайте перейдемо від слів до справи і спробуємо для початку змінити кількість статей на одну сторінку. За замовчуванням, як я і говорив вище, це десять статей. Йдемо в меню Налаштування — Читання і знаходимо необхідну настройку. Змінюємо кількість на необхідне вам, наприклад нехай у мене на одну сторінку виводиться лише одна стаття.

Редагування сторінки WordPress

Можемо перевірити результат в користувальницької частині сайту, він повинен бути очікуваним: 1 сторінка — 1 стаття.

Відмінно, з цим ми розібралися — все просто. А як бути з тим випадком, коли ми хочемо вивести на головній сторінці якийсь постійний контент, а самі публікувати статті на окремій сторінці, назвемо її, наприклад, Блог. Тут також все просто Редагування сторінки WordPress

Для початку нам знадобиться створити сторінку, на якій будуть виводитися записи. Йдемо в меню Сторінки — Додати нову створюємо її. Тут досить лише вказати заголовок сторінки в редакторі сторінок нічого писати не потрібно — адже це буде специфічна сторінка.

Редагування сторінки WordPress

Після створення нової сторінки повертаємося в меню Налаштування — Читання. Тепер тут нам цікава сама перша налаштування.

Редагування сторінки WordPress

Саме ця настройка дозволяє вказати, що буде виводитися на головній сторінці WordPress. Як бачимо, за замовчуванням відзначений пункт виведення останніх записів. Давайте переопределим налаштування, вказавши статичну сторінку. Після цього стануть активними два випадаючих списків. У першому списку ми вибираємо, яку саме статичну сторінку використовувати в якості головної. У другому списку ми можемо вказати, на яку сторінку виводити наші статті.

Отже, статті ми домовилися виводити на сторінку Блог, ну а для головної сторінки у мене вже створена раніше сторінка, яку я так і назвав — Головна. Ви можете зробити або використовувати будь-яку іншу сторінку.

Редагування сторінки WordPress

Зберігаємо зміни і перевіряємо результат. Тепер на головній сторінці WordPress буде виводитися вміст призначеної сторінки, а статті будуть виведені на сторінку Блог. Як бачимо, все гранично просто і WordPress дійсно в цьому плані дуже гнучкий. Ну а на цьому я з вами прощаюся. Удачі!