Реактивний бпла loyal wingman пройшов новий етап випробувань в австралії

22

Прототип бойового безпілотника loyal wingman компанії boeing досяг нового рубежу: нещодавно відразу два автономних літальних апарати піднялися в небо в ході випробувальних польотів над полігоном woomera в австралії. Це перший політ двох безпілотників і перший випадок, під час якого на бпла шасі були прибрані.

Loyal wingman, який здійснив свій перший політ 27 лютого 2021 року, розробляється компанією boeing для королівських впс австралії (raaf) у партнерстві з 35 приватними компаніями. Останні випробування мають велике значення, оскільки вони показують наскільки ефективно безпілотні літаки можуть працювати в складі команди.

Розробка і виробництво loyal wingman значно прискорилися завдяки використанню цифрового двійника*, який вдосконалюється в міру збору даних про характеристики літака під час випробувальних польотів, що дозволяє значно розширити межі його можливостей. Відповідно до політики країни в галузі оборони, розробка і виробництво безпілотного літака знаходяться в австралії. Після запуску проекту в комерційне виробництво він буде доступний для продажу на світовому ринку.

Реактивний безпілотник loyal wingmanс призначений для спільних польотів з іншими бойовими літаками raaf, включаючи f-35a, f/a-18f і e-7a, як в режимі оборони, так і в режимі спостереження. За своїми льотним характеристикам він порівнянний зі звичайним винищувачем і може похвалитися штучним інтелектом і модульною конструкцією. До неї відноситься реконфігурована носова частина, що дозволяє в найкоротші терміни розміщувати різні типи озброєнь.

Перший політ loyal wingman з прибраним шасі

“дуже цікаво одночасно спостерігати за польотом двох реактивних безпілотників. Loyal wingman продемонстрував чудові результати в програмі льотних випробувань”,-заявив віце-маршал авіації кет робертс, начальник управління впс raaf. “це відкриває значні можливості для впс, особливо з такими особливостями, як реконфігурована носова частина. Ми активно беремо участь в розрахунку корисного навантаження і елемента несподіванки, який дасть нам перевагу в повітряному просторі. Ви ніколи не знаєте, що знаходиться у нього в носовій частині”.

*цифровий двійник-програмована навчана система є аналогом фізичного пристрою, що моделює всі процеси, характеристики і поведінку реального об’єкта під впливом перешкод і зовнішнього середовища.