Ранній інженерний зразок процесора intel raptor lake c 24 ядрами і 32 потоками вперше засвітився в бенчмарку

27

У базі даних кроссплатформенного бенчмарка bapco crossmark були виявлені дані про тестову платформу під назвою rpl-s adp-s ddr5 udimm oc crb. Незабаром вони звідти зникли, проте портал tom’s hardware встиг зробити скріншот, що підтверджує першу публічну появу процесора intel core 13-го покоління.

Джерело зображення: videocardz

Як стало відомо ще в серпні цього року, 13-я серія процесорів core з кодовим позначенням raptor lake, яка прийде на зміну актуальної серії alder lake, зможе запропонувати до 8 високопродуктивних і до 16 енергоефективних фізичних ядер. Таким чином, загальна кількість ядер у процесорів intel нового покоління збільшиться з 16 до 24 штук. Результати тестів дуже раннього інженерного зразка (engineering sample 1, es1) одного з чіпів raptor lake фактично підтверджують цю інформацію, хоча до офіційного анонсу нових чіпів залишається більше 10 місяців.

Джерело зображення: bapco / tom’s hardware

Цікавою деталлю також є те, що тестова платформа з інженерним зразком процесора raptor lake була побудована на базі материнської плати з чіпсетом intel z690. Це підтверджує, що процесори intel майбутньої серії зможуть працювати з актуальними материнськими платами з процесорним роз’ємом lga 1700.

Незважаючи на більш ранні чутки про те, що 13-е покоління процесорів intel core буде підтримувати оперативну пам’ять стандарту ddr5 jedec 5600 мт/c, тестова платформа була оснащена двома модулями ddr5 зі швидкістю передачі даних 4800 мт/с. Однак з урахуванням того, що в тесті брав участь дуже ранній інженерний зразок raptor lake, має обмеження по тактовій частоті, використання озу з відносно низькою швидкістю цілком виправдано.

Джерело зображення: bapco / tom’s hardware

Також не слід звертати увагу і на показники швидкодії самого процесора raptor lake, які виявилися значно нижче, ніж у актуального флагманського core i9-12900k покоління alder lake. Як зазначає tom’s hardware, компанія intel має тісні зв’язки з розробниками тесту, тому не дивно, що перший тест чіпа проводився не в більш відомих бенчмарках.

Анонс серії процесорів intel raptor lake очікується до четвертого кварталу 2022 року. Як і alder lake, ці чіпи будуть побудовані на техпроцесі intel 7, отримають підтримку роз’єму lga 1700 і будуть випущені як в настільному, так і мобільному сегментах. Серед ключових особливостей raptor lake прогнозується оптимізація архітектури, а також поліпшена робота механізму живлення, що зробить системи на їх базі більш енергоефективними.