Python вперше за двадцять років наздогнав за популярністю java і javascript

75

Вперше за двадцять з гаком років мова програмування python за популярністю обійшов java, javascript і c. Про це говорить жовтневий рейтинг, який обчислює результат на основі пошукових запитів в інтернеті.

Компанія tiobe спеціалізується на відстеженні якості та оцінці програмного забезпечення. Цим вона займається вже 20 з гаком років. Пошукові запити аналізуються в google, bing, yahoo!, wikipedia і youtube, на основі чого створюється індекс. Всього аналізуються 25 пошукових систем і веб-сайтів.

Як бачимо, цей рейтинг не говорить, що якась мова програмування є кращою з кращих. Також він не говорить, що цією мовою код пишуть найчастіше. Він тільки показує, якими мовами більше цікавляться користувачі інтернету. Як бачимо, python в даний момент цікавить людей більше інших мов.

Генеральний директор tiobe розповідає, що python спочатку був простою скриптовою мовою і заміною perl, але з часом виріс. Простота вивчення, велика кількість бібліотек і використання в різних областях роблять його таким затребуваним в даний момент.

Судячи зі списку мов програмування, де показується максимальний підйом в рейтингу за рік, python з 2007 року чотири рази показав найзначніше зростання і постійно знаходиться в сфері уваги.

Можливо, цього разу python піднявся на перше місце не завдяки зростанню інтересу до себе, а завдяки падінню інтересу до конкурентів. Python набрав 11,27%, чого вистачило для лідерства. Мова c втратила 5,79% і зараз його рейтинг 11,16%. Java втратив 2,11% і знаходиться на рівні 10,46%. Також в десятці можна зустріти c++, c#, visual basic, javascript, sql, php і мову асемблера.

Опитування 17000 розробників минулого року показало, що найчастіше використовують javascript. Python набрав 2,2 млн нових розробників завдяки поширенню машинного навчання і науки про дані.